Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Wątek: Ile straciło koni?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim

    Ile straciło koni?

    Kupiłem niedawno Audi A6 C6 2006r. 3.0 tdi quattro. E38 jest jako drugie auto,Audi na co dzień.
    Audi ma 224km ,a E38 286km lecz wydaje mi się,że BMW w tym momencie nie ma porównania pod względem przyspieszenia z Audi.Wiadomo,że audi jest młodsze o 11lat ale ciekawi mnie ile koni uciekło z E38?Jak sądzicie.

    to audi zawsze mi się podobało,było u mnie w rodzinie i jak na auto na co dzień jest super autem.Spalanie w granicach 8-9litrów ropy,skrzynia super, możliwość przełączenia na sport i łopatki w kierownicy.
    E38 zostanie u mnie na długo jak nie na zawsze,gdyż jeszcze od podstawówki podobała mi się linia ta auta.
    I WANT TO BE AIR RIDED

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    Powiem tak w przesiadajac sie na diesla jest inne odczucie turbo itd wiec nie ma co porownywac to sa nowczesne diesle a nie traktor ale PB to prawdziwa moc bez turbin i innych ...

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Nikt nie jest wróżką i nie powie Ci ile koni "uciekło" z e38
    jak takie info potrzebujesz - jedz na profesjonalna hamownie i wtedy sprawdzą ile dokładnie
    inna metoda to wróżenie z fusów
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Może po prostu Kolego masz już zmęczony silnik i tyle. Takie audi 3.0 w rolnictwie to 4,4 na miękko bez kick downa.

    :-)
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    to jest tylko twoje odczucie, sam wiem jak to jest jeździłem trochę e46 330cd 204 ps w 6-manual i tak samo odczucie jest takie że moje e38 4.0 w automacie nie jedzie, jednak prawda wyszła na jaw ja w 4 osoby po 80-90 kg a w e46 jedna i do 120 km/h jeszcze się za mną trzymało jak miałem 200 to odjechałem z 500 m. Nie ma się co oszukiwać w 4.4 litrowym v8 w benzynie to jest spora moc i moment które trzymają się w całym zakresie obrotów.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Powodów może być wiele, niekoniecznie ubytek mocy w E38.
    Masa obu samochodów jest różna(co najmniej 300kg różnicy). Przełożenia skrzynii, przełożenie główne będzie inne.
    Poza tym jak już chłopaki pisali, odczucia z jazdy turbo dieslem są zupełnie inne niż atmosferyczną benzyną.
    Turbo to maszynka do generowania momentu obrotowego, szczególnie w dieslu.
    Od dawna wiedzą o tym spece od np. saaba, gdzie 2.0T i 2.3T nie osiągały ogromnych mocy do 97 roku, ale moment i jego przebieg był znacznie lepszy niż w atmosferze. Podobnie zrobili z oplowskim 3.0 V6, atmosfera w omedze miała 211km, a w saabie 9.5 3.0T(jedna turbina nad skrzynią) miał ten silnik 200km. Mimo tego auto odpychało się lepiej przy tej samej wadze.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    chcesz porówniania wsadx kogoś do audi sam wsądź do bmw i zróbcie wyścig i zobaczymy co będzie disel generuje chwilowe łubudum i to powoduje, że myślimy, że nie wiadomo jak zauswa a na dordze wszystko wychodzi

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    że myślimy, że nie wiadomo jak zauswa a na dordze wszystko wychodzi

    Wychodzi co? Bo Astra ważąca 1,5 tony z silnikiem 1.9 CDTi 150KM wciągała bez bólu mocniejsze benzyny na drodze? Dajcie sobie ludzie powiedzieć że takie M62 jest technicznie 100lat świetlnych za głupim M57. Nowe diesle naprawdę są szybkie i to bardzo.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek Zobacz posta
    Takie audi 3.0 w rolnictwie to 4,4 na miękko bez kick downa.
    Mało jeszcze wiesz :sarcastic:


    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Dajcie sobie ludzie powiedzieć że takie M62 jest technicznie 100lat świetlnych za głupim M57. Nowe diesle naprawdę są szybkie i to bardzo.
    Jasna sprawa. A może jeszcze audi po jakimś dobrym "chips-ie" to już w ogóle nie ma co gadać.

    Kiedyś już o tym pisałem.Brałem udział w takich naszych wyścigach na 1/4mili. Próbowałem się trzy razy z 750i z 98r i dostała 3razy baty.Ok-tylko że przy trzecim starcie wywaliło błąd skrzyni,ok mogła być zajechana i przez to nie jechała jak powinna.

    Druga e38 jaka startowała ze mną to m60b40 manual i muszę was zasmucić ale też dostała bęcki. Gorsze jest to że na pierwszych metrach nawet z 328 nie miała szans. Mój silnik to 3.0d jakieś 240KM i 550Nm.

    Ale znając życie zaraz się dowiem ze ta 740 to jakiś paść :sarcastic:
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 01-08-2011 o 17:18

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Mało jeszcze wiesz :sarcastic:




    Jasna sprawa. A może jeszcze audi po jakimś dobrym "chips-ie" to już w ogóle nie ma co gadać.

    Kiedyś już o tym pisałem.Brałem udział w takich naszych wyścigach na 1/4mili. Próbowałem się trzy razy z 750i z 98r i dostała 3razy baty.Ok-tylko że przy trzecim starcie wywaliło błąd skrzyni,ok mogła być zajechana i przez to nie jechała jak powinna.

    Druga e38 jaka startowała ze mną to m60b40 manual i muszę was zasmucić ale też dostała bęcki. Gorsze jest to że na pierwszych metrach nawet z 328 nie miała szans. Mój silnik to 3.0d jakieś 240KM i 550Nm.

    Ale znając życie zaraz się dowiem ze ta 740 to jakiś paść :sarcastic:
    Suche fakty i dane :

    Audi 225 km - 7,3 do setki. 243 km/h ( manual )

    BMW 740i ( bez vanosu ) - 7.0 do setki km/h ( w automacie ) BMW w manualu 6,6 s/s

    Zakładam że oba auta są w pełni sprawne i mają swoją moc.

    W audi kończy się turbo a BMW jedzie dalej. To tak po suchych danych . Nie żebym był znawcą.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •