Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Auto gaśnie w trakcie jazdy błędy inpa

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Auto gaśnie w trakcie jazdy błędy inpa

    Witam dziś dopadła mnie jakaś usterka, w trakcie jazdy auto gaśnie, zapala się przy tym ABS i wyświetla GETRIBENOTPROGRAM. Odczekam chwilę poruszam kablami wtyczkami i auto zapala jak by nigdy nic skrzynia przeżuca normalnie nie szarpie ani nie wchodzi w tryb awaryjny, dzieje się to bardzo często nieraz co 100m a nieraz co 2 km, inpa wyświetliła kilka błędów acz kolwiek odpinałem wtyczki z różnych czujników i nie wiem czy wtedy czegoś nie złapało, takie błędy:





    i ten ostatni wyskoczył ale nic wcześniej nie odpinałem



    dodam że działo się to też na postoju gdy auto było odpalone i po chwili też gasło
    co to może być proszę o pomoc może ktoś miał już taki przypadek.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Mi to wygląda na choinkę w kablach.
    Przerywa najprawdopodobniej wtyczka od komputera silnika. Może masz tam jezioro?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Zaglądałem tam dzisiaj i jest suchutko, odpinałem też sterowniki i nic nie pomogło, jutro będę sprawdzał zasilania i czujnik wału może coś znajdę, gdybym jeszcze wiedział skąd idą zasilania do sterownika silnika było by łatwiej, może ktoś wie i podpowie :) Dodam że dziś już odkręcałem wszystkie polączenia w skrzynce zasilającej pod fotelem pasażera i w bagażniku i nic.
    Ostatnio edytowane przez lockbud ; 30-07-2011 o 20:54

  4. #4
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Czujnik polozenia walka rozrzadu
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  5. #5
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Więc tak dziś rano odpaliłem auto, zgasło kilka razy w sterowniku silnika zero blędów, odpiołem więc czujnik położenia wałka rozrządu auto nie chciało zapalić sypiąc komunikatem getribenotprogram i świecącym ABS, po chwili wszystko znikło i auto zapaliło jeździłem dość długo i auto nie zgasło więc podłączyłem czujnik wałka i w drogę, po jakimś czasie auto jednak zgasło z komunikatami jak wyżej. Więc wypiołem czujnik wałka i jazda długo długo i nic, pomyślałem więc pewnie ten czujnik, ale gdy podjechałem już pod blok zgasiłem światła skrzynia na parking już łapę za kluczyk żeby zgasić i buch, auto zgasło z komunikatami i zgupiałem już. Ogólnie jest kak, z podłączonym czujnikiem auto nie zapala i gaśnie w trakcie pracy, z odłączonum czujnikiem wałka auto po zgaszeniu nie zapala, ale jak już zapali to nie gaśnie z wyjątkiem jednego razu gdy zaparkowałem i skrzynie zżuciłem na parking, no i gdy występuje usterkka nie mogę połączyć się ze sterownikiem silnika a z resztą bez problemu. dodam jeszcze że z dwa tygodnie temu czyściłem czujnik wałka bo silnik chodził głośno jakby się w nim gotowało, po czyszczeniu z nagaru silnik chodził miękko i cicho czy mogłem go uszkodzić? Tak czy tak chyba go wymienię bo nie mam już pomysłów, rozebrałem już nawet wtyczkę sterownika silnika i wszystko wygląda ok.


    Jak wyciągałem czujnik wałka do czyszczenia to nie zlokalizowałem tam elementów 5 i 6 możliwe?

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...79&hg=12&fg=05
    Ostatnio edytowane przez lockbud ; 31-07-2011 o 10:54

  6. #6
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    Nockenwellengeber -błąd wałka rozrządu.
    pzdr Aśka

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Obawiam się tylko że zapisał się wtedy gdy odpianłem czujnik żeby sprawdzić czy odpali, ale dzięki, zamówie i wymienie, zobaczymy.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z tym brakiem komunikacji tylko ze sterownikiem silnika to sprawdziłbym czy w tym momencie w ogóle sterownik silnika ma zasilanie.
    Wg schematów, bezpiecznik 24 w skrzynce bezpiecznikowej za to odpowiada, plus jest jeden przekaźnik w skrzynce ze sterownikami(wg zdjęć z wds, ten bliżej koła), czasem zdarza się, że styki w przekaźniku są nadtopione i styk świruje.
    Prawdopodobnie są tam 2 przekaźniki takie same(drugi nie jest od silnika), spróbuj może je zamienić miejscami, wykluczysz kolejny element.
    Inna opcja to zostawić sobie tę pokrywę luźną i w momencie gdy zgaśnie silnik, sprawdzić czy jest napięcie na przekaźniku i za nim. To samo można by zrobić ze wspomnianym bezpiecznikiem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cyba coś w tym jest bo po wyjęciu bezpiecznika 24 auto ma dokładnie taki objaw jak opisywałem, natomiast wyjąłem wszystkie przekaźniki które znajdowały się w tej skrzynce i takiego objawu nie ma auto pali bez problemu, chyba że chodzi o tą skrzynkę w środku auta za schowkiem bo tam wchodzą też te przewody z bezpiecznika. Kurcze w dodatku leje i nie mogę grzebać, a jak sprawdzić bezpiecznik bo wymieniłem na nowy ale ten stary wydaje się dobry, czy jak podłącze żarówkę przez niego 21w to wystarczy, bezpiecznik to 5A, ale jestem dobrej myśli i jak tylko pogoda pozwoli działam dalej :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Może masz gdzieś dalej przerwę na tym przewodzie? Sprawdź na schematach, czy on dalej nie łączy się lub nie przechodzi przez inne wtyczki.
    Bezpiecznik, jak jest podejrzany, to od razu wymień na nowy egzemplarz. Raz miałem taki przypadek, że wyglądał jak dobry, ale miał pęknięcie, które raz łączyło, a raz nie.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •