Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Dlaczego V12 może się przegrzewać?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Exclamation Dlaczego V12 może się przegrzewać?

    Witam, jaki może być powód tego że V12 bez błędów na kompie ( tylko jeden z przepływomierzy po rozgrzaniu silnika poza tym nic) może się przegrzewać na postoju i jak można sprawdzić ewentualną przyczynę?

    Jest parę błędów w EKAT, jeżeli to istotne dorzucę zdjęcie.


    Poza tym nie pracuje wentylator elektryczny ale ponoć jest on tylko do klimatyzacji (zrobi się na dniach) - to prawda?

    Ponadto zaraz po przekręceniu kluczyka na zapłon wyświetla się: Engine Failsafe Program, domyślam się że ma to związek z błędem w EKAT "lambda heating..." ale nie powinno mieć wpływu na temperaturę silnika dobrze rozumuję??

    Wiskoza daje się kręcić lekko palcem choć czuć opór - może to sprzęgiełko się wyrobiło?

    W jaki sposób można podochodzić jeszcze na logikę za co pierwsze się brać? Bo nie uśmiecha mi się od razu brać za termostat.

    Dodam tylko że auto grzeje się kiedy stoi, jak się jeździ trzyma dziewięćdziesiąt pare stopni...


    PS. Czy temperatura rzędu 108st przez parę minut jest bardzo szkodliwa dla tego silnika? Coś się mogło stać?

  2. #2
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Może masz lambde uwaloną i dlatego ci wyżuca komunikacik usterki elektrycznej w silniku i idzie w awaryjny polecam udać się o poradę tutaj http://7er.pl/member.php/3955-phmb lub na ten warsztacik. Proponuję napisać do PW do PHMB i poproś go aby odpisał na ten post na forum.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Przede wszystkim sprawdź czy nie masz zapowietrzonego układu chłodzenia.
    Potem sprawdź czy wisko od wiatraka faktycznie się załącza. Test przeprowadź za pomocą gazety - czy wisko mimo nagrzania silnika daje się łatwo zatrzymać czy nie.
    Wiatrak elektryczny jest nie tylko od klimy. Załącza się jak wisko nie daje rady.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Wiatrak elektryczny jest nie tylko od klimy. Załącza się jak wisko nie daje rady.
    tak właśnie myślałem...

    do tej pory w tym aucie robię same banały (np klimatyzacja - odkręciło się sprzęgło które znalazłem na pokrywie dolnej silnika - jedna śrubka i po sprawie :P)

    Myślicie że sam wiatraczek zrobiłby robotę? To oczywiście pierwsze za co się zabieram, w sobotę go zdemontuję (jeszcze nie wiem jak :F)

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ten wiatrak powinien załatwić sprawę. Przynajmniej w innych robi swoją rolę. Wystudzić taki motor małą wiskozą to mało realne. Reaktor atomowy na kółkach kontra mały wiatraczek z wolnymi obrotami. Na wolnych obrotach viskoza jak się załączy to za wolno się kręci aby była jakaś satysfakcjonująca wydajność. Jak będziesz jeździł z takim układem chłodzenia to jest ryzyko uszkodzenia głowic i rozszczelnienie układu chłodzenia.

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    U mnie wiatrak klimy włącza się dość często -- np. po 700m wolnej jazdy (odległość od szosy do mojego domu). Jak otwieram bramę to akurat się włącza.

    INPA pokazała, że w ciągu niecałej minuty wiatrak klimy potrafi obniżyć temp. płynu za chłodnicą z 95 do 75 *C
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Czy temperatura rzędu 108st przez parę minut jest bardzo szkodliwa dla tego silnika? Coś się mogło stać?
    To jest normalna temperatura pracy tego silnika.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    108st faktycznie nie wychyla wskazówki, ale dla wersji przedliftowej to już dość wysoka temperatura (tak podpowiada mi rozsądek), ponieważ termostat początek otwarcia ma przy 90st, a w poliftowym dopiero 105st. U mnie silnik pracuje w zakresie od 94st, do 108. Jednak kiedy chwilkę jadę ze stałą prędkością to temperatura jest 104st (również po chwili na postoju, ostatnio stał ok. 40 min. i cały czas 104st jak przyspawane). Zauważyłem, że duży spadek temperatury (do 94st) następuje kiedy dojdzie do 105st lub więcej, ale to podyktowane jest otwarciem termostatu.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Kurcze, dużo roboty jest z podmianką termostatu?? Dodam że będę robił obie uszczelki miski olejowej...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    To zależy. Jak wywalisz 'kierownice' od wentylatora to powinno Ci pójść bardzo sprawnie, wystarczą podstawowe klucze i sprawne palce.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •