Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Dlaczego V12 może się przegrzewać?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Witam, ostatnio wystrzelił mi nagle odpowietrznik i zaczął tryskać płyn chłodniczy ( wskazówka temp idealnie w pionie przez cały czas) , po ostygnięciu silnika dolałem płynu i odstawiłem auto do garażu, wkręciłem nowy odpowietrznik i teraz przegrzewa się silnik...wskazówka dochodzi do czerwonego pola...wisko raczej nie działa bo jak odpalam na zimnym to nie słyszę jego pracy a chyba powinno zahuczeć przez parę sekund, na rozgrzanym silniku mogę wiatrak zatrzymać gazetą i w ogóle nie słyszę jego charakterystycznego buczenia....czy mogło zdarzyć się tak że wisko padło i spowodowało to wzrost ciśnienia w skutek czego wywaliło odpowietrznik??....i czy gdy układ jest zapowietrzony sprawne wisko zadziała??....czy to może termostat padł??...chłodnica cała ciepła , węże rano miękkie , pod korkiem oleju i na bagnecie nie widzę śladów płyny, oleju nie przybyło , w zbiorniczku wyrównawczym nie widzę oleju , auto nie kopci na biało, silnik pracuje równo normalnie...mam nadzieje że to nie uszczelka pod glowicą...

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    ....czy mogło zdarzyć się tak że wisko padło i spowodowało to wzrost ciśnienia w skutek czego wywaliło odpowietrznik??....
    odpowiadasz sobie sam na pytanie . Wywaliło odpowietrznik przez wysokie ciśnienie które powstało na skutek wysokiej temperatury w ukłądzie, czego miedzy innymi winowajcą była wiskoza. Wiatrak elektryczny o którym wcześniej była mowa działa u Ciebie? Wizkoze sprawdzisz po nagrzaniu motoru, jeśli można ją zatyrzymać gazetą tudzież palcami, (nie polecam) to jest nie sprawna
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Dziwna rzecz, u mnie tez bylo kiedys visco padniete ale widac to bylo na wskazowce a plynu nie wywalalo. Przede wszystkim bez paniki ;) Kup visco, odpowietrz uklad i jezdzij.

  4. #24
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Spokojnie, nic na szybko. Był ciekawy temat w tym dziale opisujący usterki układu chłodzenia. Poszukajcie.

    Przede wszystkim wisko, ani termowyłącznik od wentylatora elektrycznego nie zadziała jak układ jest zapowietrzony.

    Po drugie w normalnym trybie pracy ze sprawną wiskozą, ona zupełnie wystarcza do schłodzenia silnika w największe upały. Każde włączenie wentylatora jest oznaką padającego wiska. Wisko sprawne ma urywać głowę wręcz, aż strach otwierać maskę. Każda inna sytuacja oznacza, że wisko chłodzi z mniejszą wydajnością. Dokładnie wiem o czym pisze, pamiętajcie, że mam M70, które jest jeszcze mniej sprawne niż M73.

    Przez lata zazwyczaj padają węże gumowe I tworzy się nieszczelność, która powoduje, że układ nie może nabić ciśnienia, a co za tym idzie szybciej zaczyna wrzeć. Od tego bym zaczął, potem odpowietrzenie jak koledzy piszą, a na końcu jeżeli termostat puści I cała chłodnica będzie gorąca, a wisko nie kręci można myśleć o innych rzeczach niż zapowietrzenie.
    pozdrawiam Bartek

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ale co to za teorie o tym kiedy wisco zadziala a kiedy nie? Przecież to nie jest w żaden sposób sterowane, to temperatura sprawia że sprzęgiełko zaczyna zasprzęglac więc co to ma wspólnego z czujnikami i powietrzem w układzie??

  6. #26
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A skąd wezmiesz temperature na wisku, jak masz powietrze w chłodnicy?

    Wisko jest jak najbardziej sterowane opływem powietrza z gorącej chłodnicy. Strumień powietrza jest zawsze, bo wentylator zawsze się kręci oporem łożyska, nawet jak wisko nie jest zasprzęgnięte. I ten przepływ właśnie ogrzewa wisko. Jeżeli chłodnica niedomaga, zapowietrzona, zakamieniona to na wisko nie masz co liczyć.

    Może również nie puszczać termostat...lub się blokować w pozycji pomiędzy.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 18-08-2015 o 10:50
    pozdrawiam Bartek

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Gdyby u mnie było tak że wisko nie działa z powodu zapowietrzenia układu to nie mógłbym odpowietrzyć chyba ponieważ jak silnik ma temp roboczą ( wtedy sie odpowietrza tak ?) to zaraz wskazówka przechodzi za pion...i idzie sobie na czerwone...

  8. #28
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Napisz jak się auto teraz zachowuje, jeździsz nim?

    Pewny jesteś, że odpowietrzyłeś?

    Wisko sprawdziłeś?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 18-08-2015 o 10:55
    pozdrawiam Bartek

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Auto stoi w garażu więc nim teraz nie jezdze ....wisko sprawdzałem i wg tego co tu piszecie nie działa...co do odpowietrzenia to mam pewność że raczej nie jest dobrze odpowietrzony bo jak odpowietrzałem leciały bąbelki powietrza z odpowietrznika...ale silnik zaczął się grzać wiec juz dalej nie grzebałem....

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Ja też u siebie nie zauważyłem aby kiedykolwiek wentylator elektryczny pomagał w chłodzeniu(oprócz włączenia klimy),sprawna wiskoza w zupełności powinna sobie poradzić
    sławomir

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •