Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: tył auta siedzi za nisko

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków

    Question tył auta siedzi za nisko

    Panowie od dłuższego czasu widziałem ze auto z tyłu nisko siedzi, myślałem że to sprawa amorków, wymieniłem je na nowe Monroe.... nadal auto siedziało nisko, kupiłem nowe sprężyny KYB i po wymianie okazało się że tył auta nadal siedzi.... nie mam wcale prześwitu miedzy opona a błotnikiem. Opona jest schowana w nadkolu na jakiś 1cm.... wygląda jakbym miał w bagażniku 2 worki cementu ;) , jakieś podpowiedzi panowie? koła mam standard 235/50/18.
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    W dokumentacji technicznej jest sprawdzanie parametru "ride height"

    http://www.meeknet.co.uk/E38/Ride_Height.htm

    zmierz sobie: pionowo w osi koła, od dolnej krawędzi nadkola do dolnej krawędzi felgi. Powinieneś mieć 597 +/- 10 mm dla felgi 18"
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 28-07-2011 o 19:21
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Panowie słyszałem o wzmacnianych sprężynach na tył ale nie mogę nigdzie ich znaleźć w sklepach też rozkładają ręce a mi auto dalej stoi jakbym miał 300kg w bagażniku. jakaś pomoc?
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    No cóż... zmieniłeś sprężyny i amortyzatory. Ale na jakie dokładnie? Firma, model, kod produktu? Kto zmieniał?

    Poza tym, bez dokładnych oględzin tylnego zawieszenia nie wiem co poradzić.


    Może masz tył dociążony betonem? A może ktoś przespawał mocowanie amora na zwrotnicy?
    Dziwne te domysły, ale innych nie mam...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    amory Monroe, a sprężyny KYB,.... Panowie gdzie kupić sprężyny wzmacnianie? i czy w przypadku gdy je założę do przodu też będę musiał kupić wzmacniane? i jakie sprzedają w ASO??? wzmacniane?
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    przerabiałem ten temat kolego i też siedział tył nisko i bujało mocno myślałem że amory ale pojechał na diagnostyke i okazało się że amory mają ponad 60% więc kupiłem używki sprężyny od 740 i stoi idealnie mimo butli w kole zapasowym (też mam 728) w zamienniki sprężyn nie idź bo nie warto.
    Radośc z Jazdy :)

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Sprężyny Kayaby to dobry produkt. Więc dziwię sie, że stoi dalej tak nisko.
    Pytanie czy od momentu kupna tak miałeś?
    Możliwości jest bardzo dużo. Ale cięzko tak wróżyc z komputera.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez adamowizna Zobacz posta
    przerabiałem ten temat kolego i też siedział tył nisko i bujało mocno myślałem że amory ale pojechał na diagnostyke i okazało się że amory mają ponad 60% więc kupiłem używki sprężyny od 740 i stoi idealnie mimo butli w kole zapasowym (też mam 728) w zamienniki sprężyn nie idź bo nie warto.
    kolego założone miałem sprężyny od innej 728 i dalej auto siedziało dlatego kupiłem nowe sprężyny KYB... i dalej jest tragedia.
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Ale kolega napisał, że auto się podniosło po kupieniu sprężyn od "740", a nie "728"

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    można podebrać sprężyny od e38 740D, ponoć są twardsze, ale nie testowałem tego rozwiązania, natomiast mam przetestowane sprężyny na zamówienie. Jest firma w Mielcu która produkuje sprężyny i inne pierdoły, wysłałem opisane zdjęcie sprężyn i zrobili mi takie same tylko z grubszego drutu. Jak na razie w e32 i e38 jest super, w między czasie podeśle fotki. Koszt pary to około 300 zł +przesyłka.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •