Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [opony] Czujnik cisnienia do E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    48

    [opony] Czujnik cisnienia do E38

    Obecnie nie posiadam czujnikow cisnienia - pytanie: kupujac jakowe gdzie je powinienem zalozyc (w srodku)? Jak dowiaduje sie jakie obecnie mam cisnienie w oponach? Potrzebny jest jakis dodatkowy modul z wyswietlaczem - sygnalizatorem w aucie. Za ewentualne porady z gory bardzo dziekuje. Z powazaniem. Dariusz C.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    A po co chcesz sobie koniecznie dodatkowe kłopoty ściągać? Nie masz czujników i bardzo dobrze - więcej z nimi kłopotu jak pożytku ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    true, to chyba niejest az tak potrzebny bajer??

  4. #4
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli chodzi ci o fabryczny zestaw kontroli cisnienia "RDC" to niestety operacja jest skomplikowana.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    48
    Dzieki za wasze opinie - widze ze temat wyglada znacznie gorzej niz moglem sobie to wyobrazic. Wasze pesymistyczne opinie naklonily mnie do calkowitej rezygnacji z bajeru jakim sa czujniki cisnienia w oponach. Raz jeszcze dziekuje. Z powazaniem. DC

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    137
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    sieradz
    Cytat Zamieszczone przez AdamBMW
    Jeżeli chodzi ci o fabryczny zestaw kontroli cisnienia "RDC" to niestety operacja jest skomplikowana.
    Mozesz opisac więcej o co chodzi z tym RDC. Mam seryjnie to w samochodzie i............. Złapałem kiedyś kapcia rozwaliłem opone a nic się nie wyświetliło przy zmianie opon wywaliłem czujniki z kół i tylko czasem pojawia się jakis komunikat którego nie zacytuje bo mam kilka pikseli padniętych. Grozi czymś jazda bez tych czujników?

  7. #7
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jarecki
    Mozesz opisac więcej o co chodzi z tym RDC. Mam seryjnie to w samochodzie i............. Złapałem kiedyś kapcia rozwaliłem opone a nic się nie wyświetliło przy zmianie opon wywaliłem czujniki z kół i tylko czasem pojawia się jakis komunikat którego nie zacytuje bo mam kilka pikseli padniętych. Grozi czymś jazda bez tych czujników?
    Chodzi o to że system RDC ma za zadanie kontrolę ciśnienia w kołach i spadek ciśnienia już o 0,2 bar-a powinien zasygnalizować komunikatem.
    Po każdej zmianie przez nas ciśnienia w kołach lub zmianie kół należy zawsze przyuczyć czujniki do systemu, robi się to na włączonym zapłonie wciskająć i trzymająć przycisk systemu RDC przez ok. 6 sek. po czym wyświetli się komunikat "TYRE PRESSURE SET", wtedy podczas jazdy moduł wyłapuje i przypisuje sobie poszczególne koła na swoich miejscach i wtedy również ustawia sobie dane ciśnienie jako odpowiednie.

    Jazda bez czujników absolutnie niczym nie grozi tyle tylko że może denerwować komunikat "CHECK TYRE PRESSURE".

  8. #8
    xxxxxxxxxxxxx

    Najpierw się przedstawiamy a potem pytamy. Przecież czytałeś regulamin
    Krzysztof

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar FIACIOR
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    74
    BMW
    BMW E38 735iA
    Skąd
    Warszawa-Bemowo
    U mnie wyświetla się komunikat "TYRE CONTROL INACTIVE"

    Da się to w jakiś sposób wyłączyc?

  10. #10
    Nie. Nie wylaczysz tego. To jest komunikat dokladnie taki o jakim AdamBMW pisze. System RDC jest nieaktywny.
    Niestety to jeden z niewielu systemow w BMW ktory raczej nigdy dobrze nie dziala. Nie raz sie wymienialo sterowniki i nici... :hah: :hah:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •