Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wymiana bądź naprawa silnika M60b40 Bmw E38 740 proszę o pomoc

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    18
    BMW
    E38 740 1995 4.0
    Skąd
    wałbrzych

    Wymiana bądź naprawa silnika M60b40 Bmw E38 740 proszę o pomoc

    Cześć, jestem nowy na forum i od razu zaczynam od poważnego problemu. Mianowicie w mojej E38 silnik uległ uszkodzeniu, wjechałem w bardzo bardzo zalaną ulicę. Jak się okazało silnik zaciągnął wodę przez filtr podczas próby odpalenia najprawdopodobniej urwał się korbowód. Rozwalił miskę olejową wyleciał przez nią cały płyn chłodniczy i olej. Gość na warsztacie powiedział że jeżeli blok jest cały a uszkodziło tylko kanały wodne jest to do zrobienia. Moje pytanie czy do E38 1995 rok pasuje każdy silnik M60b40 4.0, czy trzeba kupować cały silnik wraz z komputerem? Czy można goły silnik, w razie gdyby się nie udało uratować mojego. Może ktoś ma namiary gdzie taki silnik kupić bo sporo jest 4.4 ale on nie pasuje, dodam że 2 miesiące temu założyłem LPG 5tyś zł:(

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Na pytanie na pewno ktos za chwile odpowie a ja chcialem podziekowac za wzorowe zatytulowanie tematu i dodanie prawidlowego prefixa !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Nie wiem jak tam EWS się na to zapatruje, ewentualnie będziesz musiał z nim kupić i porzeźbić nieco w kododwaniu do reszty auta.

    Na pytanie, czy chciałbym jeździć autem z naprawianymi/spawanymi kanałami wodnymi i co tam jeszcze się pogięło, urwało i zostało młotkiem odprostowane, odpowiedziałbym: nie, dziękuję.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    mozesz kupic goly silnik m60b40 - kazdy bedzie pasowal i podpiac go pod swoje podzespoly(sterownik silnika, alternator, przeplywke itd) nie bedziesz mial problemu z EWSem, a sam silnik kupisz tez taniej - tak jak wyzej napisal brunoz - nie pakowalbym sie w naprawe tego silnika.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    18
    BMW
    E38 740 1995 4.0
    Skąd
    wałbrzych
    Tak Koledzy tylko nigdy nie wiadomo jaki silnik kupię, dobrze jest jeśli silnik jest w aucie i można odpalić, sprawdzić kompresję to dużo mówi o silniku. Macie może namiary gdzie taki silnik kupić?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    To kup silnik, który jeszcze jeździ. Na pewno ten silnik, który masz jest w gorszym stanie niż jakikolwiek działający. Ja wymieniłem u siebie M63B44 na taki sam z angola (trzeba rozwiercić blok w miejscu rozrusznika, bo to jedyna różnica pomiędzy wersją kontynentalną) a komputer i wszystko pozostanie takie samo jak masz. Jeśli będziesz wymieniał silnik, to najlepiej zmień wszystkie uszczelki od oleju, u mnie za długo stał "na sucho" i wycieki musiałem robić potem dodatkowo.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    koledzy takie pytanie - mam 3.0 v8 m60b30 tez z 95 roku:) chodzi dobrze jak narazie ale jakby cos sie z nim stalo to duzo zabawy z wymiana z 3.0 na 4.0? m60b30 na m60b40 ?:> hm?

    co do tematu kolego to naprawa tego silnika z czesciami wyciagnieciem tego uszczelkami ITD to z 5 tysiecy kolejne bedzie:) takze ja wymienilbym silnik:)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar djbinek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    137
    BMW
    E38 1998 2,8
    Skąd
    Toruń / Cork
    Blog
    5
    koledzy takie pytanie - mam 3.0 v8 m60b30 tez z 95 roku chodzi dobrze jak narazie ale jakby cos sie z nim stalo to duzo zabawy z wymiana z 3.0 na 4.0? m60b30 na m60b40 ?:> hm?

    co do tematu kolego to naprawa tego silnika z czesciami wyciagnieciem tego uszczelkami ITD to z 5 tysiecy kolejne bedzie takze ja wymienilbym silnik
    To lepiej sprzedać furę i kupić nową, szkoda czasu i kasy na robotę. Albo wstaw silnik z M5 E39 ;D
    http://images39.fotosik.pl/1409/23eb23dcf7ac91cb.jpg
    facebook.com/djbinek
    chomikuj.pl/djbinek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •