Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wzmacniacz

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz

    Wzmacniacz

    Witam

    Wziąłem sie za moje audio troszke, i tak

    mam jakieś radio, sony, 4x50W, kupiłem 2 głośniki 200W i dwa 150W (pierwsze alpine drugie sony)

    i sprawa jest taka, jaki dobrać do tego wzmacniacz

    kupiłem jakieś badziewie za 150 zł, max moc 400W niby, a po wypakowaniu okazało sie ze dwa kanały tylko i 2x50 w sumie


    czym sie kierowac przy wyborze wzmacniacza? zaznaczam ze jest to bidny projekt i wzmak musi być tani, a najlepiej uzywany
    pozdrawiam

    aha, i jak podłączyć zasilanie i pod co najlepiej podpiąć wzbudzenie??

    Głośniki Sony to XS-F1326SE a Alpine to SPG-13C2 zdaje sie
    prosze o pomoc ;)

    nie oczekuje jakichs nie wiadomo jakich osiągów, byle coś lepszego od oryginału (sama zmiana radia dała mega kopa jakości, to mam nadzieje że głosniki ze wzmacniaczkiem usuną charczenie przy większej głośności)
    nie chce zakladac nie wiadomo jakiego sprzetu bo raz ze nie mam kasy na zabawki a dwa ze chce pochowac wszystko w oryginalnych drzwiach (kupilem 13 glosniki i pasuja idealnie bez zadnych przeróbek) :)
    pozdrawiam znów ;)
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 26-07-2011 o 23:07

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kurczę....

    normalnie poleciłbym Ci forum tematyczne o car-audio..
    Przede wszystkim musisz określić swój budżet. Ile chcesz czy możesz przeznaczyć pieniędzy na wzmacniacz(e). A wtedy coś się poszuka.
    Dość ciekawą alternatywą w kwestii jakość+moc/pieniądze są produkty Carpower HPB-602 i 1502. Jak już kupić to raz a sensownie.
    Wzmacniacza nie schowasz w drzwiach - nie da rady. Chyba, że kosztem otwierania okien (ale zdaje się, że ta opcja jest niezgodna z kodeksem, bo okno kierowcy musi się otwierać)

    Jeśli zaś jesteś tym, który ma złote uszy, to masz pecha. Bo nie ma gorszego połączenia niż bardzo niski budżet i bardzo wysokie wymagania...
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Nie no wzmacniacz chciałem podwiesić "na dachu" w bagażniku. :)
    Chodziło żeby nie zakładać głośników 20 cm jak mam 13 cm:)

    To znaczy tak, podłączyłem to wszystko pod radio elegancko, bez wzmacniacza (ktos mi powiedział że do tego zestawu wzmak nie potrzebny) no i gra, ale czy lepiej to nie wiem.

    Może ktoś coś wie na ten temat? Czy dołożenie wzmacniacza coś da?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Dość ciekawą alternatywą w kwestii jakość+moc/pieniądze są produkty Carpower HPB-602 i 1502.
    Chyba moc i cena, bo z jakością te wzmacniacze mają niewiele wspólnego.

    Jak już mówisz o sprzęcie w takich aspektach to polecam wzmacniacze takich firm jak Philips(DAP600, Dap650, DAP6040, XP640), Concord(CA50.2 i inne z tej serii)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Zanim zaczniemy dyskusję, poczekajmy na odzew autora w kwestii wymagań jakościowych i finansowych.
    Carpower to nie jest górna półka i nigdy tak nie pisałem. Natomiast mają zadowalające parametry w tej cenie (w porówaniu z jakimiś voice kraftami, alpierdami i innymi boschmannami)
    Jeśli autor ma mocno obcięty budżet to można rozważyć taką opcję. Ja np. w swojej E36 byłem bardzo zadowolony z 602-ki współgrającej z STX AP.

    No, ale czekamy..
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zamiast przepłacać za hpb-1502 lepiej kupić Peiyinga 2H30R, tańszy, oferuje to samo. Miałem oba w łapach

    Dap600 przebija jakością HPB-604, a używki chodzą w mniejszych pieniądzach niż carpower
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Cena, no nie wiem, 300? 400? ale narazie chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle jest sens zakładać wzmacniacz i czy to coś da :)

    Dzięki za odpowiedzi, popatrzę na te wzmacniacze, jak już mówiłem nie mam wielkich wymagań :)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Sens jest. Oryginalny wzmak od radia ma zapewne jakieś 9W RMS na kanał. A takie zewnętrzne mają od 50W do 200W na kanał.
    z osobistego doświadczenie podpowiem Ci, że głośnik 13 cm nie zrobi huraganu w aucie, więc taki 50W na kanał spokojnie wystarczy do wysterowania przodu. Do tego dołóż fajną skrzynkę basową, patzącą przez otwór na narty i będziesz zadowolony. Słowo.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Ok, tylko ja bym jeszcze potrzebowal 4 kanalowy bo mam 4 glosniki, przod i tyl. Dzieki, jak mowisz ze bedzie lepiej to zaczne sie rozgladac :) teraz tylko dobrac, moc uzyteczna 50W jak glosnik?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Są wzmacniacze 1, 2, 3, 4 a także 5 kanałowe. Do koloru, do wyboru. Wszystko zależy od zasobności portfela i potrzeb. Choć najpopularniejsze są 2 i 4 kanałowe z możliwością pracy w mostkach parami.
    Co do doboru głośników i wzmacniaczy są różne szkoły. Jedne mówią, żeby głośnik był mocniejszy od wzmacniacza o 20-50% a inne, że mogą być zbliżone lub równe mocami.

    W zasadzie wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziesz korzystał ze sprzętu: jak będziesz katował na full mocy, to polecam mocniejsze głośniki od wzmacniaczy. Do tego cały dół musi przejąć porządny subwoofer 15-18 cali 500-1000W RMS, bo basu z 13'' nie będzie mocnego.

    A jak będziesz słuchał normalnie i do tego dół zapewnisz sobie subwooferem, to zastosuj głośniki, które nie są nie wiadomo jak mocne (np. 50W RMS), ale za to ich cena odzwierciedla jakość dźwięku.
    Głośniki przednie o mocy RMS 50W na kanał będą wystarczające do normalnego a nawet głośniejszego słuchania. Subwoofer 12 cali o mocy około 200-300W RMS i odpowiednio zestrojony będzie dobrze dopasowany do reszty. Więcej dla normalnego słuchania nie ma sensu montować, bo zwiększa to drastycznie koszty i zajmuje przestrzeń bagażową.


    Z doświadczenia niskobudżetowego: na drzwi dobry zestaw odseparowany (ze zwrotnicą 2. rzędu) a do bagażnika w otwór po nartach subwoofer.

    Z doświadczeń wysokobudżetowych: całkowita przebudowa boczków na większe przetworniki, wytłumianie, obliczanie, zwrotnice z kształtowaniem ch-ki i pomiary akustyczne, nowe przewody OFC do głośników, pozycjonowanie tweeterów itp. Z tyłu zabudowa, dwa monstra 15 cali, kondensator, dodatkowy akumulator żelowy, mocny alternator, porządna jednostka sterująca, wzmaki dla każdego kanału (monobloki) i inne bajery.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •