Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Wzmacniacz

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z przodu też da się trochę basu wyciągnąć, ale na pewno nie pozostając przy seryjnych pudłach, bo te mocno ograniczają możliwości głośnika.
    U szajboosa z przodu wylądował zestaw VDO HPC1300 pod sony XM6020. Na razie w niewytłumionych drzwiach i przykręcone do seryjnych pudeł, jedynie z tyłu za głośnikiem jest wycięta dziura(w wygłuszeniu też), żeby głośnik promieniował w drzwi, oraz puszka jest oklejona matą bitumiczną, żeby trochę mniej drgała. Niejeden szukał już subwoofera w aucie, mimo, że go wtedy nie było. W tej chwili to co innego :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cursor, akurat mam te głośniki u siebie na przodzie. Także w seryjnych plastikach. Robiłem eksperyment: jedno pudło wyciąłem z tyłu, gdyż głośnik się nie mieścił (wysoki magnes) po spiłowaniu czterech plastikowych nóżek na śrubki. A drugie zostawiłem zamknięte oryginalnie ale głośnik oparłem na dystansie żeby się zmieścił.

    Z wyklejenia dziur w drzwiach zrezygnowałem do eksperymentów.

    Efekt jest tak, że basu więcej daje głośnik zamknięty szczelnie w plastiku, a ten otwarty lata jak szalony ale bas jest ewidentnie słabszy. Nawet przez małą dziurkę po 'zwrotnicy' uciekał bas jak odkręciłem w tym szczelnie zamkniętym.
    Ale jak już wspomniałem - jeśli w systemie będzie subwoofer, to taka ilość basu na przodzie zupełnie wystarcza.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •