Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: e65 WODA NA CHODNIKU PASAŻERA

  1. #21
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Jako, że siedzę teraz w Niemczech, zadanie było utrudnione, ale udało się. Prawy odpływ był ewidentnie zatkany. Przedmuchałem powietrzem i poszło. Idea jest, żeby nie dopuścić by powietrze uciekało górą. Trochę trzeba było się nagimnastykować, ale ostatecznie wąż od powietrza wszedł na ciasno i auto po chwili "pierdło" brudem z odpływu ;)

    Zamówiłem też w pobliskim ASO nową zewnętrzną uszczelkę szyberdachu, która 2h później była do odebrania. [OFFTOPIC] Gdy po nią pojechałem, spotkałem takie "maleństwo":
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alpina_1_small.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	75.1 KB
ID:	8014
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alpina_2_small.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	8015

    Trzylatek , 31 tyś km, 77tyś euro ;)

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Rozebranie slupka nic nie da, tam nie widac wezyka. Musisz odkrecic okular, odgiac sufit i tam witac wezyk. Nawet jak odkrecisz slupei i wyjmiesz poduche to nic nie zobaczysz

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duchu
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Jako, że siedzę teraz w Niemczech, zadanie było utrudnione, ale udało się. Prawy odpływ był ewidentnie zatkany. Przedmuchałem powietrzem i poszło. Idea jest, żeby nie dopuścić by powietrze uciekało górą. Trochę trzeba było się nagimnastykować, ale ostatecznie wąż od powietrza wszedł na ciasno i auto po chwili "pierdło" brudem z odpływu ;)

    Zamówiłem też w pobliskim ASO nową zewnętrzną uszczelkę szyberdachu, która 2h później była do odebrania. [OFFTOPIC] Gdy po nią pojechałem, spotkałem takie "maleństwo":
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alpina_1_small.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	75.1 KB
ID:	8014
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alpina_2_small.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	8015

    Trzylatek , 31 tyś km, 77tyś euro ;)
    Jak się wymienia taka uszczelkę ? Bo wydaje mi się, że moja nie jest już w najlepszym stanie. Można to zrobić samemu czy oddać do kogoś ? W sumie to nawet nie wiem kto mógłby wykonać taka usługę

  4. #24
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez duchu Zobacz posta
    Jak się wymienia taka uszczelkę ? Bo wydaje mi się, że moja nie jest już w najlepszym stanie. Można to zrobić samemu czy oddać do kogoś ? W sumie to nawet nie wiem kto mógłby wykonać taka usługę
    Można samemu, ale dobrze mieć warunki do tego. Starą uszczelkę najlepiej ściągnąć na ciepło. Potem wyczyścić dokładnie powierzchnię z resztek kleju. Na koniec założyć starannie nową. W sumie najtrudniejsze to jest odcięcie na koniec nadmiaru uszczelki tak, żeby nie było szpary na łączeniu obu końców.

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duchu
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Można samemu, ale dobrze mieć warunki do tego. Starą uszczelkę najlepiej ściągnąć na ciepło. Potem wyczyścić dokładnie powierzchnię z resztek kleju. Na koniec założyć starannie nową. W sumie najtrudniejsze to jest odcięcie na koniec nadmiaru uszczelki tak, żeby nie było szpary na łączeniu obu końców.

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Czyli lepiej będzie oddać to do kogoś. A koszt uszczelki tak orientacyjnie ?

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez duchu Zobacz posta
    Czyli lepiej będzie oddać to do kogoś. A koszt uszczelki tak orientacyjnie ?
    uszczelka ok 100pln.
    jesli umiesz trzymać nożyczki w ręku, to spokojnie wymienisz uszczelkę. jest to naprawdę prosta czynność, trzeba być tylko ostrożnym i się nie spieszyć
    powodzenia
    pzdr

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E65
    Skąd
    Bolanda
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Dopadło to też mnie. Dziś zauważyłem, że dywanik pasażera jest mokry. Pytanko techniczne, czy taka powódź też może być spowodowana zatkanym odpływem z klimy? Pod dywanikiem jest mokro w miejscu zaznaczonym na czerwono.Załącznik 7895
    Damned1 dzisiaj przed myciem landary zobaczylem ze w nogach z tyłu po stronie pasażera - czyli prawy tył jest fest dużo wody , nie mam pojecia na 100% ,
    Ale tydzień temu tez landara była pod prysznicem i " chyba" bylo sucho albo chcialbym zeby tak bylo i teraz rodzisie pyatnie czy to o czym mowa w tym poscie dotyczy tez tej przypdlosci czy tylko ona dotyczy strony pasazera ale z przodu?
    Co moge zrobic zeby osuszyć i niedopuścic do powstawania akwarium? Dodam tylko ze po stronie pasażera z przodu jestsucho
    ratun-ku nie mam szyberdachu
    Czy to może być nieszczelnosc tzw boczow w drzwiach?
    Czy mogłbys opisac gdzie jest wlot tego odprowadzacza wody , a gdzie wylot? Czy ten wylot jest tylko z przodu w nadkolu z prawej strony, czy też z tyłu z prawejstrony
    Dziekuje za odpowiedz

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Sylwester. Zobacz posta
    Damned1 dzisiaj przed myciem landary zobaczylem ze w nogach z tyłu po stronie pasażera - czyli prawy tył jest fest dużo wody , nie mam pojecia na 100% ,
    Ale tydzień temu tez landara była pod prysznicem i " chyba" bylo sucho albo chcialbym zeby tak bylo i teraz rodzisie pyatnie czy to o czym mowa w tym poscie dotyczy tez tej przypdlosci czy tylko ona dotyczy strony pasazera ale z przodu?
    Co moge zrobic zeby osuszyć i niedopuścic do powstawania akwarium? Dodam tylko ze po stronie pasażera z przodu jestsucho
    ratun-ku nie mam szyberdachu
    Czy to może być nieszczelnosc tzw boczow w drzwiach?
    Czy mogłbys opisac gdzie jest wlot tego odprowadzacza wody , a gdzie wylot? Czy ten wylot jest tylko z przodu w nadkolu z prawej strony, czy też z tyłu z prawejstrony
    Dziekuje za odpowiedz
    odkręć nadkola przednie i przeczyść odpływy.
    żeby dobrze wysuszyć srodek musisz wyjąć fotel pasażera/kierowcy.

    pozdr

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E65
    Skąd
    Bolanda
    Cytat Zamieszczone przez xenon Zobacz posta
    Więc tak odkręcasz sobie przednie koło ściągasz nadkole i pod nogami pasażera zobaczysz taki gumowy wężyk który jest odprowadzeniem wody z dachu i na pewno jest zatkany. Wsadź w niego jakiś drut i powinno wszystko wylecieć . Ja tak zrobiłem i po problemie.
    Czy taka metoda dotyczy też tylnego siedzenia ?
    Przód od strony pasażera jest suchy ale z tyłu jest mokro , mardzo mokro
    W jaki sposób wyeliminować wode?

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Wyjmujesz fotele + zdejmujesz środkowy tunel i wyciągasz wykładzinę na słońce lub do kotłowni gdzie jest ciepło, czekasz około 2-4 dni w zależności od stopnia zamoczenia, metoda na szybko to poczekanie na upały i postawienie auta na upale uchylając szybki, nie gwarantuję jednak 100% skuteczności tej metody.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •