Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: skrzynia 4HP22 wymiana oleju, potrzebuję porady.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady

    skrzynia 4HP22 wymiana oleju, potrzebuję porady.

    Ponieważ aura nie pozwala mi pracować zarobkowo, dziś rano postanowiłem że wymienię oleje w siódemce. Skrzynia od jakiegoś czasu - zimna przeciągała jedynkę. jak już po przygazowaniu lub przejechaniu na jedynce z parę minut wrzuciła dwójkę, wszystko chodziło w porządku, żadnych szarpań, itp. Oleju na bagnecie miałem dolny stan. Ściągnąłem miskę - i widzę: na 3/4 dna miski szlam, obydwa magnesy obklejone opiłkami, zaglądnąłem do filtra z jednej to z drugiej - na siateczce mniejsze opiłki, filtr z zewnątrz pokryty szarym nalotem, olej podchodzi brązem. Jeszcze żeby było fajniej, ukręciłem w połowie tylną prawą szpilkę trzymającą miskę. Nie skręcam tego narazie - tylko zastanawiam się, czy jest sens dawać nowy filtr uszczelkę olej do skrzyni w takim stanie, czy wyciągnąć ją poszukać używki i ją już zalać nowym olejem i wymienić filtr? Nie mam presji, e32 jeżdżę sporadycznie, raz - dwa razy w tygodniu odcinki 200 -300 km ale wymagam od niej bezawaryjności. co robić? dodam, że używki są tak tanie a wymiana skrzyni z tego co widzę na tyle szybka, że nie planuję dawać jej do regeneracji.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Tak z reguły wygląda stara skrzynia, w której nikt długo nie zmieniał oleju. Jeżdżąc na niskim stanie też jej nie pomogłeś. Skoro zmieniała biegi po rozgrzaniu, jest jeszcze szczelna, ale niskie ciśnienie na zimnym na pewno spowodowało przypalenie tarczek zatem szału z tej skrzyni to już nie będzie... Nie sądzę również, żeby to, co kupisz gdzieś tam używane, było lepsze od tego, co masz...
    Olej jest tani, nie wejdzie dużo, filtr jest metalowy, więc umyj go dobrze benzyną i przedmuchaj sprężonym powietrzem, umyj miskę, uszczelkę załóż starą i spróbuj, może jeszcze pochodzi. Zjarane skrzynki czasem jeszcze potrafią potoczyć auto, jak hydraulika dobra.
    Biorąc pod uwagę, że chcesz zakładać jakiegoś parcha ze śmietnika, w/w akcja niesie za sobą duuuuużo mniejsze ryzyko :D No chyba, że masz do wzięcia skrzynię z auta o przebiego 200kkm. Wtedy ładuj używkę. Urwaną śrubą się nie martw.
    W rzędówce wymiana skrzyni nie jest trudna, ale zawsze dojdzie Ci parę rzeczy. Pewnie poduszka, pierścienie i uszczelki do wydechu, szkoda również nie wymienić simmeringu na wale.
    Ostatnio edytowane przez Banol ; 26-07-2011 o 15:03

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    dzięki, w 100% potwierdziłeś mój plan działania ;) napiszę jak skręcę jak się spisuje.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Nie martw się wypłukaj ją umyj miskę i filtr lub wymień go na nowy filtr zazwyczaj się robi szary i nalot z oleju na nim jest naturalny wczoraj u siebie zmieniałem olej) zalałem shell dextron 3 dziś dolałem do stanu jeszcze elfa za 23zł to samo tak samo śmierdzi kupą a jest tańszy. do skrzyni wlewa się zazwyczaj kolo 3 litrów oleju bo tyle schodzi ale slyszalem że jest go więcej tylko trzeba zrobić dodatkowy spust oleju żeby zleciał w calości ale nie wiem czy sprawa dotyczy 4hp22. Zawsze nowy olej jak zalejesz to ci ją przepłuka najwyżej możesz tez wymienić olej dwa razy i może raz bez założonego filtra pojeździć wtedy wszyskie zabrudzenia będą przecodzić przez miske.
    Lepiej spróbować biorąc pod uwagę że skrzynia tylko ciągnęla a nie szarpała bo z wymianą na drugą roboty troche jest a nie wiadomo co kupisz. Tak że czasem może być darmo robota.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    Panowie nowy problem mam, wymieniłem skrzynię na inną, z mojego auta, które zniszczyłem 3 lata temu, skrzynia do końca chodziła ok, później 3 lata leżała skręcona z silnikiem pod przykryciem na palecie, po czym ją odkręciłem, wyczyściłem filtr - we wrześniu - i wczoraj wsadziłem do auta. zalałem ok 4l oleju na bagnecie jest ponad stan, odpaliłem auto chodziło z 5 minut wachlowałem biegami i.. nic. nie ciągnie nijak na żadnym biegu, skrzynie oznaczenia miały takie same, na desce wyświetla zmiany biegów, a nie reaguje w ogóle. przewody do chłodnicy zimne. coś muszę jeszcze zrobić, popełniłem jakiś błąd czy od stania ją szlag trafił? za każdą sugestię dzięki.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Zakładałeś ją z konwerterem ? Mam na myśli czy trafiłeś wycięciami na szyjce w wycięcia w pompie ? Ludzie często przykręcają konwerter do wieńca a potem zakładają na niego skrzynię, ściskając wszystko śrubami do kopulacji. Żadko się udaje...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    może raz bez założonego filtra pojeździć wtedy wszyskie zabrudzenia będą przecodzić przez miske.
    I przez elektrozawory...zapychajac je skutecznie...no to żeś poradził Chłopu...zresztą filtr dziala jako smok i bez filtra moze mieć trudności z zaciągnięciem oleju...wtedy stan musialby być duzo wiekszy.Ale zreszta o czym tu debatować...jak można jeździć bez filtra?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No w sumie na dole filtra jest smok i tu masz rację.
    Ale kolego...:D jak olej ze skrzyni ma wogule trafić do elektrozaworów :P? Co prawda przewody olejowe skrzyni wchodzą do chłodnicy jednak jest to część wogóle odseparowana od tej wody z obiegu :P
    To nie jakiś filtr płynu chłodniczego a oleju skrzyni biegów...


    Chyba że ja czegoś nie wiem i znowu wyjdzie...
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 04-11-2011 o 10:57

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    No wyszlo jak zawsze ;)


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    No w sumie na dole filtra jest smok i tu masz rację.
    Ale kolego...:D jak olej ze skrzyni ma wogule trafić do elektrozaworów :P? Co prawda przewody olejowe skrzyni wchodzą do chłodnicy jednak jest to część wogóle odseparowana od tej wody z obiegu :P
    To nie jakiś filtr płynu chłodniczego a oleju skrzyni biegów...


    Chyba że ja czegoś nie wiem i znowu wyjdzie...
    Hej kaczy, chyba znowu nie wiesz, że skrzynia jest sterowana elektrozaworami, tylko innymi niż te od ogrzewania :)
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •