Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Klimatyzacjia i uciekajacy czynnik chłodzący

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Klimatyzacjia i uciekajacy czynnik chłodzący

    Na ile starcza czynnik chłodzący w waszych klimatyzacjach bmw? u mnie wyparował po miesiącu od nabicia. W zeszłym roku starczył mi na dwa miesiące a staram się uzywać oszczednie. Tzn jak juz jest zbyt goraco to wtedy wlanczam na chwile az bedzie znosnie. Sądze ze musi byc jakas nieszczelność czy jest to do naprawy i wogole oplacalne. Ile może kosztowac naprawa klimatyzacji zeby ten czynniki starczal chociaz na pol roku? Czy są jeszcze takie warsztaty co poza nabiciem czynnika zajmują się naprawa takich ukladów?

  2. #2
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    Czynnika spokojnie powinno wystarczyć ci na rok. Twój układ trzyma tylko miesiąc więc na pewno masz nieszczelność. Przy nabijaniu klimy, serwisant powinien wpuścić Ci do obiegu barwnik dzięki któremu pod ultrafioletem można wzrokowo sprawdzić ewentualne miejsce nieszczelności. Drugi sposób to nabicie gazem i sprawdzenie go psikając specjalnym płynem który pieni się pod wpływem uciekającego gazu. Oczywiście sa warsztaty które zajmuja się kompleksową obsługa a są tez takie które tylko nabijają. Jak wiadomo drogi sa jakie są, wszystko drga, cały układ pracuję więc może się rozszczelnić, albo na łączeniu, na zakuciu, pęknieta chłodnica itp, itd. Koszt naprawy zależy od tego na czym masz nieszczelność więc ciężko określić!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ponieważ ja ostatnio miałem spooooro do czynienia z klimatyzacją u siebie, powiem, że barwnik ładuje każdy warsztat w którym byłem więc zapewne barwnik u siebie masz.
    Sprawdzanie mydlinami niekoniecznie musi działać. Miałem u siebie też tymczasowo sprężarkę na podmiankę, która jak nabiło się system, to było cacy, ale jak po 3 dniach wróciłem na dalsze prace, to okazało się, że jest cała świecąca na zielono w UV. Tak więc ta metoda na pewno da lepsze wyniki.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    naprawiam klimatyzacje codziennie, w e38 najprawdopodobniej skraplacz, sprezarka, lub oringi przy osuszaczu

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    osuszacz od nowosci nie byl wymieniany wiec ma tyle lat co aoto. Konieczne jest wymienianie osuszacza?
    Auto dam do serwisu za jakis czas moze cos pouszczelniaja.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Szczerze polecam wymianę osuszacza. U mnie też był od nowości. Porównaj to z filtrem oleju, którego nie wymienisz po wymianie oleju. Będzie działać, ale jak dobrze i jak długo jeszcze.
    Niby osuszacz tylko osusza czynnik chłodzący z wilgoci, ale po 15 latach jak wylałem z niego pozostałości to aż byłem zdziwiony czego tam nie było.

    Jak porządnie naprawisz klimę, to odwdzięczy się Tobie. U mnie tak mrozi, że mam w upały skręcony wiartak na najniższe obroty a temperaturę na 22 a mimo to wieje chłodkiem. Jak skręcę na maks obroty, na min temperaturę i na obieg wewn, to mam po 15 minutach dreszcze z zimna, a muchy w aucie hibernują...
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nie każdy nabija barwnik.
    Szukaj zakładu co jest w stanie to zrobić solidnie bo mało kto ma pojęcie o tym.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Seban123, wiem coś o tym. Przez 2 miesiące przerobiłem 4 zakłady od klimy. Ostatni okazał się być kompetentny i widać było, że chłopaki wiedzą co robią.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Czy ktoś mógłby polecić mi dobry serwis klimatyzacji na terenie Szczecina, Stargardu lub okolic który zajmuje się naprawą klimatyzacji samochodowych?

    Niezabardzo wiem gdzie mogę się udać żeby klima została dobrze uszczelniona, osuszacz wymieniony itd. Chodzi o to żeby naprawa była adekwatna do zapłaconych pieniędzy. Nie chciał bym tez odwiedzać wszystkich serwisów po kolej a w końcu komuś przez przypadek uda się coś zrobić :)
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 01-08-2011 o 22:23

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    poleciłbym Ci serwis u mnie, ale to jest pare km dalej...
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •