Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Doświetlanie zakrętów

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków

    Doświetlanie zakrętów

    Witam
    czy doświetlanie zakrętów działa cały czas w E65 po fl?
    bo mam koło kierownicy po lewej stronie taki guzik: bodajże jest na nim księżyc i taka droga. a z racji, że nie mam instrukcji do wersji po FL to nie wiem do czego tego guzik służy. i tak intuicyjnie wydaje mi się, że to coś z światłami..

    pozdrawiam

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    A masz kolego kamerę na podczerwień? To jest znak włączenia kamery nocnej.
    W zderzaku z przodu w dolnej części ,jak patrzysz od przodu, to po prawej stronie na dole masz światło przeciwmgielne, i na lewo od tego powinno być oko kamery nocnej.
    Przypatrz się.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Jeśli posiadasz u siebie reflektory adaptacyjne (napis na soczewce BMW DYNAMIC XENON) to znaczy że po przekręceniu przełącznika świateł w pozycję AUTO, czyli maksymalnie w lewo uaktywnisz światła adaptacyjne. Koło przełącznika zapali się zielona dioda sygnalizująca działanie systemu. Skręt działa tylko w pozycji AUTO. Natomiast guziczek z symbolem księżyca służy do włączenia systemu Night Vision (jeśli go posiadasz). Kamera znajduje się na pod rejestracją z prawej strony (patrząc od przodu samochodu) jakieś 30 cm od halogena tak jak napisał Bezi. Zaś jeśli posiadasz u siebie aktywny tempomat to radar znajduję się z lewej strony pod rejestracją.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki za odpowiedzi. Tak, mam tam tą kamerę, ale niestety nie wiem do czego służy ten system..
    I jeszcze pytanie do tego dynamic xenon, mam ten napis na soczewce. Czyli jadąc w nocy i chcąc aby doświetlał mi zakręty muszę mieć przekręcone na auto? Klasycznie w prawo na mijania rozumiem że nie włącza tego systemu?
    pozdrawiam!

  5. #5
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Zgadza się.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki!. W sumie w dzien to nie jest potrzebne, więc na noc można wcisnąć mu to auto i niech doświetla
    Doczytałem już do czego jest Night Vision
    Dzięki za pomoc panowie

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Night Vision - Mega opcja, na pewno każdy by ją chciał mieć u Siebie na pokładzie, tylko niestety była ona dostępna za dopłatą w wersjach po liftingu

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Arman Zobacz posta
    Night Vision - Mega opcja
    Racja :D To jeden z tych droższych dodatków, które można było zainstalować na pokładzie E65. Większej dopłaty wymagała tylko komfortowa kanapa z tyłu, tylny monitor z TV i 4-strefowa klima z lodówką na tył :D

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Sprawdzałem dzisiaj jak to działa. Po aktywacji tego systemu na monitorze widać czarno białe obrazy. W trasie w nocy bardzo pomaga..

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    A sprawdzałeś czy działa doświetlanie zakrętów? Co do kamery, to powinna mieć jeszcze funkcję rozpoznawania pieszych na drodze. Gdy system rozpozna osobę, ostrzega nas migającym symbolem "ludzika" na monitorze centralnym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •