Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nie za wąska opona?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk

    Nie za wąska opona?

    Witam. Ostatnio widziałem w Katowicach e65 przed fl na kołach 19" (popularnych słoneczkaach :D). Są to koła przód 9" (245/45) i tył 10" (275/40). Facet na wszystkich kołach miał naciągnięte opony dunlopa o rozmiarze 235/40 !! Tył był strasznie naciągnięty na tą felgę że cały rant wystawał poza oponę. I tutaj właśnie moje pytanie, czy takie naciąganie opon jak w tym przypadku jest bezpieczne? Czy jest możliwość że opona przy mocniejszym zakręcie i zejdzie z felgi przy tak dużym naciągu?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    235?? mam gdzieś foty 195/40 albo 45 na 10j ;) takie setup-y nie są na tory i do driftu raczej:) ale ludzie przez polskę wzdłóż i wszerz śmigają na zloty to chyba da radę;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    740iA e38
    Skąd
    Bilcza/Kielce
    ja majac golfa III vr6 na felgi 16 9j naciagnalem 195/40 :D w pracy na plack'a :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    No dobrze, ale czy takie o tyle wąskie opony nie zejdą z felgi przy np ostrzejszym zakręcie albo nic się z nimi nie stanie podczas szybszej jazdy z obciążeniem?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Przy dużym nacisku na ostrym zakręcie może się opona "poddać" i ujdzie powietrze tym samym można zniszczyć felgę itd ale to raczej trzeba się postarać.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez e32maciek Zobacz posta
    Przy dużym nacisku na ostrym zakręcie może się opona "poddać" i ujdzie powietrze tym samym można zniszczyć felgę itd ale to raczej trzeba się postarać.
    Kolega miał jakiś naciąg w e36 na feldze 17' i na zakręcie spadła opona i wpadł do rowu - na szczęście nie jechał bardzo szybko i tylko trochę obił samochód, ale gdyby jechał na 160 na autostradzie...

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Moim zdaniem to tragedia.

    Widziałem niejedne już naciągane na siłę, na takich to się można zabić - nie trzeba ostrego zakrętu, nawet na dziurze w drodze czy wjeździe po krawężniku może się opona zsunąć z ranta felgi

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Tyle że przeważnie takie coś robi się w autach które jeżdżą niewiele, a właściciel raczej stara się omijać wszelkie dziury o krawężnikach nie wspomnę

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    Pracuje w firmie oponiarskiej i stanowczo odradza się takie eksprerymenty. Nowe opony podklejane są po bokach kevlarem który po takim poszerzeniu rozwarstwia się tracąc na wytrzymałości.
    Gra nie warta świeczki.

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Bartek760i Zobacz posta
    Witam. Ostatnio widziałem w Katowicach e65 przed fl na kołach 19" (popularnych słoneczkaach :D). Są to koła przód 9" (245/45) i tył 10" (275/40). Facet na wszystkich kołach miał naciągnięte opony dunlopa o rozmiarze 235/40 !! Tył był strasznie naciągnięty na tą felgę że cały rant wystawał poza oponę. I tutaj właśnie moje pytanie, czy takie naciąganie opon jak w tym przypadku jest bezpieczne? Czy jest możliwość że opona przy mocniejszym zakręcie i zejdzie z felgi przy tak dużym naciągu?
    Przede wszystkim to jakis samobojca nie dosc ze za waskie na te felgi to jeszcze za niskie i o za malej nosnosci jak na E65- a potem przy wypadku dziwia sie ze jak to sie moglo stac... :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •