Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Dokladka PDC w e38, na co zwrocic uwage ?

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Dokladka PDC w e38, na co zwrocic uwage ?

    Witam będę chciał wyposażyć swoje e38 w ori PDC, wiem że są czujniki dwu i trzy pinowe na co zwrócić uwagę, które lepsze? Ile taki zestaw może kosztować i czy jest różnica przed i po lifcie i jeżeli mam auto przed liftem to szukać systemu z przed lifta czy jest to obojętne, każde info się przyda.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 26-07-2011 o 19:35

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Witam Cię
    Czujniki 2 pinowe były do marca 1998r a 3 pinowe od marca wzwyż. Różnica polega na samodiagnostyce elementów - 3 pinowe możesz zdiagnozować urządzeniem diagnostycznym i sprawdzić, który konkretnie czujnik nie działa. Z uwagi na koszty nie ładowałbym się w 3 piny bo są zdecydowanie drozsze.
    Ogólnie zamiast czujników polecałbym kamerę cofania o ile masz monitor. Możesz cofać praktycznie na milimetry. W Sosnowcu kolega montuje takie kamerki do E38 - Sebast z forum BMW Klub Polska - jeździ srebrnym longiem. Sam mam zamontowaną i naprawdę polecam.
    Jeśli juz koniecznie chcesz czujniki to powiem szczerze - każde chińskie z Alledrogo będzie spełniać oczekiwania. Zamontowałem już kilka zestawów za ok 65 zl i działają. Po polakierowaniu wygladają nawet jak ori w niektorych samochodach.

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Chińszczyznę mam i jest to jedyna chińska żecz w tym aucie którą chętnie zmienię na ori, mam jeszcze jedno wolne miejsce na panelu :) akurat pod PDC.
    Monitora jeszcze nie mam ale napewno będzie, chwilowo miałem inne wydatki, a wtedy pewnie i kamerka zagości w zderzku. Dzięki za info, a ile może kosztować kpl. na allegro nie spotkałem jeszcze całego kpl.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Nie wiem ile na allegro, ale w serwisie już niedostępne są zestawy do doposażenia. Jeśli bys umieszczał kamerę to nie w zderzaku tylko w panelu nad rejestracją, wtedy spelnia ona swoje zadanie. Z doświadczenia wiem że ori też się psują - np. u mnie 3 pinowe jeden z tyłu i dwa z przodu nie działają.

  5. #5
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez chester Zobacz posta
    Z doświadczenia wiem że ori też się psują
    To wiem, naturalna rzecz w BMW :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    3 pinowe - 100 sztuka. 2 pinowe pewnie gdzies z 50-30% mniej. Do tego modul 100-200, wiazka nie mam pojecia - roboty jest sporo z polozeniem wiazki - bo jak robic PDC, to na przod i tyl od razu, chociaz jak ogarniesz modul np z E39 z ktorej byly tylko z tylu, to tez bedzie smigac. Na pewno listwe zderzaka musisz wymienic na ta pod PDC, nie wiem jak zderzak i wzmocnienie - czy kazdy ma wyciete miejsca na czujniki. mysle ze powyzej 600 pln musisz liczyc za PDC, plus sporo czasu na polozenie wiazki.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A zrobiłby ktoś zdjęcie z działania kamerki cofania? Zastanawiam się, właśnie gdzie ona jest umieszczona, jakiego typu, co pokazuje na ekranie itp.
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    jak robic PDC, to na przod i tyl od razu
    Za inną opcję nawet się nie zabieram, co nieco już się dowiedziałem i nie ma tragedji, tylko znaleźć kpl. w dobrej cenie i czekać na słońce :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Tak to wygląda u mnie.
    Obraz na monitorze jest na żywo troche lepszy - zdjęcia robione tel. kom. Dolna poziioma linia na monitorze to zderzak tylny więc można parkować na "styk".

    By chester1979 at 2011-07-26

    A tak to wygląda od tyłu - kamera posiada diody podczerwieni więc widzialność w całkowitych ciemnościach jest zadowalająca.

    By chester1979 at 2011-07-26

    By chester1979 at 2011-07-26

    Patrząc na kamerę z normalnej wysokości praktycznie jej nie widać.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    chester, ale to jest zwykła kamerka z kabelkiem zasilającym i composite?
    Podłaczałeś ten pin włączający wejście AV z modułu TV (czy co tam masz) do lampki od wstecznego?
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •