Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Dokladka PDC w e38, na co zwrocic uwage ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    chester, ale to jest zwykła kamerka z kabelkiem zasilającym i composite?
    Podłaczałeś ten pin włączający wejście AV z modułu TV (czy co tam masz) do lampki od wstecznego?
    zwykla, zakupiona na Alledrogo, troche przerobiona aby ja mozna bylo wkomponowac w klape. Podłączona jest pod AV i zasilanie bierze z plusa po zapłonie. Można ja wlączać w każdym momencie przelączając na AV. Niestety dowiedziałem się juz po zakupie, że gdyby byla pod chyba "PAL" to można by ją podłączyc pod ori wejście kamery w bagażniku i wlączałaby sie po wrzuceniu wstecznego.
    Przyzwyczailem się do tego, że czasem trzeba przełączyc na AV przy parkowaniu, ale nie zawsze parkuję wyjatkowo ciasno abym musiał jej uzywać non stop.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Chętnie zamontuję sobie tą kamerkę do cofania. Tyle, że mam już pomysł na zaadaptowanie wejścia AV. Dlatego opracuję sobie prosty przekaźnik, który na chama będzie przełączał do wejścia AV kamerkę po wbiciu wstecznego (podłączę do światła wstecznego) a po wyłączeniu wracał do spoczynku i dalej przepuszczał obraz z odtwarzacza multimediów.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Chętnie zamontuję sobie tą kamerkę do cofania. Tyle, że mam już pomysł na zaadaptowanie wejścia AV. Dlatego opracuję sobie prosty przekaźnik, który na chama będzie przełączał do wejścia AV kamerkę po wbiciu wstecznego (podłączę do światła wstecznego) a po wyłączeniu wracał do spoczynku i dalej przepuszczał obraz z odtwarzacza multimediów.
    Ja zacząłem u siebie powoli przebudowę małą... na pierwszy ogień poszedł do rozbiórki schowek na kasety pod podłokietnikiem... w to miejsce za klapką wstawiam małe centrum zasilania - przetwornica, ładowarka usb x2, dodatkowe gniazda pod "zapalniczki - wszystko zamykane klapką pod podłokietnikiem i niewidoczne.

    Na drugi strzał idzie montowanie netbooka w tylnym podłokietniku z podstawką umożliwiającą skierowanie go na prawą albo lewą "miejscówkę" a do przodu powędruje chyba chowany w desce ekran dotykowy ekran, który będzie zdecydowanie większy od dużej navi i umożliwi buszowanie po necie przez modem 3G sprzężony przy pomocy linuxa z laptopem i dodatkowo z modułem gps i kamerą... ale kamerę chciałem wrzucić i do tyłu i do przodu (troszkę inną do przodu).

    Jak na razie sen z powiek spędza mi sposób montażu lcd - bo chciałem zachować oryginalną deskę i jednocześnie wmontować gdzieś bądź co bądź cienki lcd który będzie się chował... ale będzie niewidoczny.

    ...jak mnie znowu do pracy nie ściągną w sobotę, to zacznę w końcu się z tym bawić, bo 90% gratów już mam ;)

    p.s. a ostatnio doszedłem do wniosku... a w sumie nie ja... że trzeba było kupić longa... bo e38 jest jednak z tyłu ciasne ;p
    Ostatnio edytowane przez darkman ; 27-07-2011 o 22:55

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Heh. Też jakiś czas temu myślałem o wymianie LCD na dotykowy. Nawet mam panel dotykowy wyciągnięty z nowoczesnej kopiarki, ale poległem przy szukaniu doń dokumentacji.
    Co do obudowy w desce, to myślałem, żeby wziąć taką od anglika, która ma wszystko w drugą stronę i przeciąć w połowie pionowo. I to samo zrobić ze swoją i połączyć obie ładnie. Byłoby przy tym trochę kombinacji, żeby łączenie było mało widoczne (barwienie, lakierowanie itp.). Wyszedłby co prawda ekran szerszy niż 16:9. Ale za to miałbyś prawdziwy format (proporcje) do odbierania obrazu kinowego... Oraz +10 punktów do bycia Geekiem :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #15
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Dzięki za info, a ile może kosztować kpl. na allegro nie spotkałem jeszcze całego kpl.
    Nic dziwnego bo zeby wyciagnac cala instalacje "starych" PDC trzeba rozbebeszyc cale auto :D
    W sprawnie i szybko mozna wrzucic PDC 3pin na tyl - koszt takiego kompletu okolo 600zl

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Heh. Też jakiś czas temu myślałem o wymianie LCD na dotykowy. Nawet mam panel dotykowy wyciągnięty z nowoczesnej kopiarki, ale poległem przy szukaniu doń dokumentacji.
    Co do obudowy w desce, to myślałem, żeby wziąć taką od anglika, która ma wszystko w drugą stronę i przeciąć w połowie pionowo. I to samo zrobić ze swoją i połączyć obie ładnie. Byłoby przy tym trochę kombinacji, żeby łączenie było mało widoczne (barwienie, lakierowanie itp.). Wyszedłby co prawda ekran szerszy niż 16:9. Ale za to miałbyś prawdziwy format (proporcje) do odbierania obrazu kinowego... Oraz +10 punktów do bycia Geekiem :-)
    e tam... przerost formy nad treścią...

    co do spawania plastiku, to wystarczy do tego prosta spawarka z allegro, ewentualnie lutownica, do połączenia ładnego trochę szpachli i lakier pod kolor plastiku - będzie cacy ;)
    poza tym... bycie geekiem to mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg, mi takie zabawki są do pracy potrzebne ;) co się ostatnio nawyklinałem że nie mam z przodu auta kamery to moje ;p za to cieszyłem się jak dziecko z automatu bo w jednej łapie mogłem w miarę swobodnie komórkę trzymać ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •