Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: [mechanika] Świece zalane olejem .....

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] Świece zalane olejem .....

    Witam ... Dzisiaj wymieniłem sobie świece ... I chyba znalazłem powod moich problemów z nie równą pracą silnika(tylko czasem chodził nie równo) Otóż 3 świece które odkręciłem były całe w oleju ... olej znajdował sie nawet na dnie miejsc w które są wkręcone świece ... nie wiem czy to źle czy dobrze ... ale po założeniu i przetarciu wszystkich mokrych miejsc silniczek chodzi pięknie :) Teraz tylko zastanawia mnie skad wziął się tam do cholery olej :| Bo podejrzewam że nie powinno go tam być ... pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Czyżby uszczelka pod deklami zaworowymi?? Z znikąd indziej raczej by nie naciekło.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Czekam na wszystkie możliwe propozycje ... Jesli byłaby to uszczelka pod deklami zaworowymi ile może kosztować wymiana ??

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tutaj nie bedzie innych propozycji - to sa na 100% te uszczelki - i to po dwoch stronach !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Czyli mam do wymiany dwie uszczelki pod dekielkami ... Powiedzcie mi chłopaki ile to moze kosztować ?? Pozdrawiam

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Uszczelki to koszt ok 200pln + wymiana wymień od razu uszczelki pod śrubami w deklach. Jak będziesz na spocie to dam Ci te uszczeleczki bo ja za dużo kupiłem i teraz mam ich o kilka sztuk za dużo i mi leżą ;D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Pomyliłem się ... udało mi sie teraz przełączyć na gaz przy zimnym silniku ... Na benzynie widać że chodzi bardzo równiutko natomiast jak przerzuce na gaz to kuleje ... Jade jutro do gazownika i pytam się co sie dzieje bo istnieje możliwość że jak silnik będzie ciepły jak do nich dojade to oni nic nie stwierdzą ... Evan na zlocie mnie nie bedzie niestety ... ale możesz koluś z wrocławia przekazać te uszczeleczki pod śruby to bym sobie wymienił od razu wszystko ... Jeszcze jedno pytanko jesli dalej bedzie mi tam ciekło to może sie coś poważnego stać ?? Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Zastanawiam sie jeszcze czy istnieje taka mozliwośc że jak przełącza na gaz to nie chodzi jakiś gar i wybija jakoś przez to olej z silnika ??

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Zastanawiam sie jeszcze czy istnieje taka mozliwośc że jak przełącza na gaz to nie chodzi jakiś gar i wybija jakoś przez to olej z silnika ??
    Nie ma takiej możliwości. To na bank uszczelki-to częsta przypadłość E38. Wymień i po problemie. M0ożna jeździć z tym, natomiast jeśli mówisz że zalewa Ci świece już mocno to raczej proponuje to wymienić bo zaczną się problemy z działniem świec a co za tym idzie z równą pracą silnika.
    Jeśli finanse Cie puszczają to wymień świece za jednym razem.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Mam jeszcze pytanko ... Do wrocławiaków mianowicie czy opłaca się jechać do stando i to robić bo podejrzewam że krzykną niewiarygodną cene :P Czy lepiej jechac do jakiegoś dobrego mechanika i on nie edzie miał z tym problemów ... Jeszcze mam pytanko odnośnie weżyków od wspomagania(ciekną przy zbiorniczku) gdzie je można kupić ?? Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •