Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: [mechanika] Świece zalane olejem .....

  1. #51
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    dzieki za szybkie odpowiedzi:) a wiec tak:
    nie, nie nie puszczam za predko wydaje Ci sie:P trzymalem tez duzo dluzej przed filmem i szkoda rozrusznika mi.. plyn jest okej wiec czujnik.. co moze byc przyczyna tego odpalenia? czujnik polozenia walu ? on tak normalnie lapie ale chodzby zgubil iskre albo nie dostal paliwa;/
    Biały

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    ZAŁOZONY NOWY TEMAT
    Biały

  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    widze ze nowa dyktatura powstaje......

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    no tak powstaje:) juz nowy temat jest
    Biały

  5. #55
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    no coż filozofi to ja nie widzę w ich wymianie. Jest tylko sporo rozbierania żeby się udało zdemontować dekle. Uważam że przedewszystkim przy wymianie należy zachować czystość. Rozumie przez to się dokładne wytarcie krawędzi głowicy oraz oczuszczenie dekla a zwłaszcza szczeliny w którą wchodzi uszczelka. Wskazane jest też posmarowanie minimalną ilością silikonu a najlepiej pastą uszczelniającą miejsca gdzie łączy się głowica z obudową rozrządu ( przód silnika). Oryginalnie uszczelka jest w tych miejscach składana na coś w stylu laku. Podczas montażu dekla do głowicy należy zwrócić uwagę czy uszczelka dobrze sie ułożyła i nie zawinęła w którymś miejscu. Osobiście radzę jak kolega wyżej juz pisał montować uszczelki oryginalne w kompletach ( uszczelka duża, mała wewnętrzna, okrągłe uszczelki pod nakrętki i szpilki. Ja w servisie za komplet na obie głowice zapłaciłem 350zł. Wymieniałem w styczniu właśnie w warunkach garażowych i nic mi nie cieknie. Jeśli ktoś ma trochę smykałki do mechanikowania to moze się za to brać, w przeciwnym wypadku odradzam. Na koniec dodam że dokręcamy na maksa. Nic sie nie przeciągnie i nie ściśnie za dużo, bo budowa szpilek i nakrętek na to nie pozwoli ( szpilki mają kołnierze a nakrętki są zaślepione. To tyle odemnie.

    mozna wymienic orginalne szpilki (te z dystansem) na zwykle i przycisnąc starą uszczelne mocniej, niewiem jak to jest w e38 ale kiedys w e36 tak zrobilem w silniku m40 i wytrzymalo min 8tys km bo po takim czasie auto sprzedalem

  6. #56
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    niechce zakładać nowego tematu wiec napisze to tutaj wymieniałem kiedyś swiece a dokładnie było to w październiku odkreciłem pierwsza czyli ta od strony konca maski bosh wsadziłem beru nowa ok rozkrecam dalej druga bosh wkrecam beru i przy trzeciej zaczeły sie problemy OLEJ na swiecach najwiecej go było przy ostatniej szóstej swiecy cala swieca była zalana dodam iż wymieniałem wszystkie świece na beru. no ale dobra one były bardzo ale to bardzo słabo przykrecone doslowanie nie musiałem użyć siły aby je odkręcić. do tej pory nie mam problemu z samochodem mechanik powiedział mi ze były słabo przykrecone to była wina tego. ale prosił bym o porade was znających sie wyśmienicie na BMW bo dzisiaj dosyć sporo forum przegladam i naprawde tutaj ludzie nie probuja sobie nabijać postów jak na innych wy sie po prostu znacie. Dodam iz problem dotyczy silnik M50B20 BMW e36 coupe 92rok Dziekuje i pozdrawiam

  7. #57
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    no niestety moje zdanie jest inne. Ten olej najprawdopodobniej leci z uszczelki. Nie realne jest to żeby przez niedokręconą święce nalało Ci się tyle oleju (niby skąd by się tam wziął?
    Wyczyść dokładnie ten olej polataj około 1000km i zajrzyj czy znowu pojawia się olej. Najprawdopodobniej znowu będzie może nie tyle ale coś się tam pojawi. Chyba czeka Cię wymiana uszczelki pod deklem zaworowym. Zrób to wcześniej bo szkoda cewek a i jak silniczek szczelny, to uśmiech na twarzy większy.

  8. #58
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    własnie odczuwam mniejsza moc. Jutro sie zabiore za te swiece i zobacze co i jak. mniej wiecej ile bedzie kosztować uszczelka pod dekiel? dokładnie to chodzi o czesc nr 3 z tego rysunku tak?


  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    tak ale wymienić musisz i tak komplet, czyli tą dużą zewnętrzną też.

  10. #60
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    tak to wiem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •