Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Wątek: [mechanika] Świece zalane olejem .....

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez badstuff
    sluchajcie, 300zl za wymiane uszczelek pod deklami to duzo? A za wymiane odolejacza 700zl...to normalna cena? :x
    A co to za filozofia z wymianą. Masz podstawowe klucze to sam to zrobisz. I po co płacić 300zł? Hm zresztą ja nie wiem za co tam płacić 300zł. Owszem jest sporo rozkręcania no i listwę wtryskową z wtryskami trzeba podnieść do góry bo dekiel nie da sie wysunąć ale wszystko idzie bardzo dobrze. Niemcy przemyśleli to rozebranie nie stanowi problemu. Ja mam obecnie swoją M62 rozebrana bo mi uszczelki nie takie w sklepie dali ehhhh no coż musi poczekać.

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    21
    Jeżeli można to proszę o opis jak ściągnąć te dekle bo ja to rozkręciłem ale ni cholery nie mogę ściągnąć prawej strony (od strony filtra powietrza) ;(

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Odkecasz 5 śrób na klucz 10mm. Trzymają one listwę z wtryskami. Jak odkręcisz to pociągnij do góry za listwę a wyskoczą Ci wtryski z otworów w kolektorze. Wystarczy ją unieść lekko do góry za stronę po której wyciągasz dekiel. Tam brakuje dosłownie 2 cm luzu który uzyskasz po podniesieniu listwy. Wówczas dekiel odrywasz z uszczelki (może być poprostu zassany) i unosisz lekko do góry i przesuwasz ku przodowi. Nie ma że boli musi wyjść. Faktycznie jest tam nie dużo miejsca i trzeba pogimnastykować ale dasz radę. Przdała by się pomoc drugiej osobo , która mogła by przytrzymać Ci listwę wtryskową. Tak to moze Ci brakować jednej ręki. Jak składasz nowe uszczelki to zwracaj dobrze uwagę żeby się nie wysunęła poza obręb dekla. Często podczas wkładania dekla z nową uszczelką można zaczepić o jedną ze szpilek w głowicy i poprostu uszczelk a wypadnie. Zwróć na to uwagę. Proponuję też minimalnie posmarować silikonem miejsca gdzie łączy się dekiel obudowy łańcucha rozrządu z głowicą. Tam bywa lekka nierówność i uszczelk amoże lekko słabiej dociskać. Zmieniaj też odrazu podkładki uszczelniające z gumy pod śrubami też twardnieją od temperatury z biegiem czasu. Ja za komplet uszczelek na obie głowice (mała uszczelka, duża uszczelka oraz podkładki gumowe pod śruby) zapłaciłem w ASO 350zł. Dokręcasz sruby na max bo są tak zrobione żeby nie przeciągnąć żadnej z nich. Listwę z wtryskami układasz na otwory i poprostu dociskasz najpierw ręką a potem skręcasz śrubami. Sprawdz czy wszystkie wtryski siedzą na swoim miejscu. Składasz wszystko do kupy i odpalasz. Musi być ok. W razie pytań pisz to pomogę. Pozdrawiam.

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    21
    Właśnie o taki opis pytałem :)
    Serdeczne dzięki i Pozdrawiam :)

  5. #35
    7ka
    Gość
    niebawem zabieram sie do wymiany uszczelek..

    ale zastanawiam sie czy odrazu odme zmienic... czy odma to separator?

    czy ktos ma instrukcje jak ja wymienic i jaki koszt w aso samej odmy?

  6. #36
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    niebawem zabieram sie do wymiany uszczelek..

    ale zastanawiam sie czy odrazu odme zmienic... czy odma to separator?

    czy ktos ma instrukcje jak ja wymienic i jaki koszt w aso samej odmy?
    Krzychu instrukcja wymiany jest gdzieś na forum bajecznie prosta jak znajdę podeślę linkacza a mnie odma w ASO kosztowała z uszczelką ok 120 pln
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  7. #37
    7ka
    Gość
    ;D

    kurde nie chce dublowac pytan a to zrobilem

    sorry ;)

    ok czekam na instrukcje :)

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Witam. tez musze wymienic ta uszczelke pod deklami dalby mi ktos namiar na nia? linka z alledrogo lub skads indziej nie umie znalesc silnik 2.8
    Biały

  9. #39
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    Witam. tez musze wymienic ta uszczelke pod deklami dalby mi ktos namiar na nia? linka z alledrogo lub skads indziej nie umie znalesc silnik 2.8
    Bosz kolego - używaj słownika bo na twoim poście można aż się zawiesić czytając ...

    Proszę o to twoja uszczelka do 2.8...
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...72&hg=11&fg=15

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Neuf- dzięki wielkie:)
    ale gdzie ja dostane? fachowa nazwa tej uszczelki to jak ? uszczelka pod dekle jak wy to piszecie czy pod zawory hehe?
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •