Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: [mechanika] Świece zalane olejem .....

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Sebol
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Nie rozumiem tych uszczelek, wymieniane niedawno były u MastaKleszcza i znów je szlak trafił wrr... Badziewie... kosztowały coś ok 140zł z rabatem/...
    dlatego czasem raz zaplacic wiecej i miec swiety spokoj:)))
    Ale to nie byly żadne chińskie, dobrej firmy (to mogło byc 170 - juz nie pamietam), w tym sklepie raczej dobry towar sprzedają hmm

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Wymiana świec moim zdanie nie zlikwiduje problemu... Jeżeli elektronika jest prawidłowo wpięta to może Sebek lub ktoś kto ma oprogramowanie do ustawienia tej instalki skonfiguruje ci ją odpowiednio bo myślę, że tu leży sedno tej imprezy...
    Tak też mi się wydaje. Ale dziwne, że u mnie objawy narastają - może tak być przy źle skonfigurowanej instalce?

    @Aldik - Chińskie i szlag z niemieckiego - piorun. ;)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Ja do nich pojade jutro albo pojutrze ... Z tego co pamiętam to jeszcze konfigurujemy tą instalke wiec nie ma co się spodziewać idealnej pracy od razu ... Wydaje mi sie że trzeba to wszystko nastroić aczkolwiek jeśli mi tego nie naprawią umówię się z tristeza I razem zmłócimy tych parobków ;] Apropos uszczelki pod deklami zaworów dzisiaj zmieniłem drugą strone ósemki (wczoraj złapał mnie potężny śnieg) I też było mokro natomiast jak sprawdzałem te uszczelki palcami to wyglądają na nówki i nic tam nie ciekło z nich ... wiec nie wiem skąd ten olej sie tam znalazł ponadto bardzo spocony jest koło kolektorów i to na 100 % przez uszczelke :) Na szczeście uszczelki kupiłem teraz szukam węzy do wspomagania a kolesia który mi to zrobi już mam :) Pozdrawiam

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie rób w tym stado-psary bo to złodzieje są i partacze///

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez Sebol
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Nie rozumiem tych uszczelek, wymieniane niedawno były u MastaKleszcza i znów je szlak trafił wrr... Badziewie... kosztowały coś ok 140zł z rabatem/...
    dlatego czasem raz zaplacic wiecej i miec swiety spokoj:)))
    Ale to nie byly żadne hinskie, dobrej firmy (to mogło byc 170 - juz nie pamietam), w tym sklepie raczej dobry towar sprzedają hmm
    170 ja dalem 280 i mam spokoj nie chwale sie teraz tylko ze widzisz ja mam spokoj ze swoimi czasem nie warto oszczedzac....

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Można też wymontować te uszkodzone i podjechać do firmy zajmującej się hydrauliką i dorobisz te węże sporo taniej... ;)

    ja dorabialem ten glowny co idzie od pompy do kolumny kierowniczej, u chlopakow ktorzy robia chlodnice, z przewodu ok klimy, za doslownie grosze jest lux, mam nowy przewod :)

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    a bosch to raczej nie za bardzo swiece no nie?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    a ja jeszcze co do oleju na swiecach to chlopaki kiedys mowili ze jak jest olej na ostatnich swiecach to odma jest do wymiany.wymiana po 150tys km nastepne po 100 jak dobrze pamietam

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    sluchajcie, 300zl za wymiane uszczelek pod deklami to duzo? A za wymiane odolejacza 700zl...to normalna cena? :x

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    Oczywiście, że ten argument nie poskutkuje Właściciel to śliski cwaniaczek, no ale ponad prawem nie jest, także w razie czego dojdę swojego. Na razie spokojnie, może to świece - pożyjemy zobaczymy :)

    OK Sebek czekam na zlot :D

    czy to nie ty wlasnie tyle sie pytales u kogo zalozyc gaz i wybrales kogos tam we wrocku ?? coz....szkoda ze masz problem ale masz tez moze i nauczke bo wiele osob dobrze ci radzilo gdzie masz sprawdzonych instalatorow.
    Tak to właśnie ja. Nie mam nauczki, bo żeby założyć gaz 100km od wrocka musiałbym się nieźle nagimnastykować z urlopem itd. Poza tym na wszelkie regulacje/naprawy cisnąć (brać urlop) 100km w jedną stronę ciężko raczej. A na dokładkę dzwoniłem do tych kolesi, powiedzieli mi cenę sporo wyższą niż Ty mówiłeś i do tego niezbyt był miły koleś z którym gadałem, więc stwierdziłem, że w nich wbijam za przeproszeniem. Na razie zresztą poza tą niedogodnością jest OK, auto się zbiera jak na benzynie i pali w normie (11l na trasie przy 110km/h, 15l przy 180-200km/h i 16-17 w miescie - to są wstępne obserwacje) także na tą chwilę mam stosunek neutralny z elementami niepokoju do "mojego" gazownika :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •