Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Problem z podpięciem alarmu w e32 750il, pomocy.

  1. #11
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    daj na priw numer tel to ci wytłumacze co i jak popodpinać a póżniej byś opisał to tutaj co i jak robiłeś dla innych

    Cytat Zamieszczone przez PawelM. Zobacz posta
    Witajcie,

    kupiłem alarm od Stiga i mam problem z podpięciem pod krańcówki. Powiedzcie mi jak możecie, pod który kabel i gdzie wpiąć się i czy jest to sterowane + czy - ? Jestem laikiem w elektryce ale chcę bardzo sam to założyć by wiedzieć co i jak i samemu jakby co to naprawiać

    dziękuję z góry

  2. #12
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    jutro odbiore e32 to porobie fotki i dodam schemacik zmianki alarmu całośc robimy tylko styłu pod siedzeniem gdzie wszystkie wiązki elektryczne tam mamy wpiecie w wszystko. jedyne co to ciągnołem przewód na przód auta z diodą, odciencie obwodu zapłony styłu tak samo pompy paliwa, można dodać odcięcie na przycisk antynapadowy komputerów naprzykład osobno silnika i skrzyni po otwarciu auta a nie nacisnięciu ukrytego przycisku nie odjedziesz bo komputery silnika i skrzyni są wyłączone (mam tak u siebie) dodatkowo dokładasz cały moduł odrazu ultradzwiekow z wpieciem go w alarm i czujnik przechyłu (nieco kalibracji jest z tym) na koniec jak już wszystko jest to pozostaje przestawienie domykania szyb w alarmie z 1s na 30s bo e32 ma moduł komfortu z impulsem 30s na domykanie szyb

  3. #13
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Cytat Zamieszczone przez extino Zobacz posta
    jutro odbiore e32 to porobie fotki i dodam schemacik zmianki alarmu całośc robimy tylko styłu pod siedzeniem gdzie wszystkie wiązki elektryczne tam mamy wpiecie w wszystko. jedyne co to ciągnołem przewód na przód auta z diodą, odciencie obwodu zapłony styłu tak samo pompy paliwa, można dodać odcięcie na przycisk antynapadowy komputerów naprzykład osobno silnika i skrzyni po otwarciu auta a nie nacisnięciu ukrytego przycisku nie odjedziesz bo komputery silnika i skrzyni są wyłączone (mam tak u siebie) dodatkowo dokładasz cały moduł odrazu ultradzwiekow z wpieciem go w alarm i czujnik przechyłu (nieco kalibracji jest z tym) na koniec jak już wszystko jest to pozostaje przestawienie domykania szyb w alarmie z 1s na 30s bo e32 ma moduł komfortu z impulsem 30s na domykanie szyb
    niewiem jaki masz alarc od stiga ale ja przerabiałem 4 alarmy zanim kupiłem wypasa takiego do którego dało się podpiąć te wszystkie odcięcia obwodów itp.

  4. #14
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    dzięki za wszelkie podpowiedzi. Ogólnie alarm podpiąłem pod lampkę ale tak jak jeden kolegów pisał mrugały mi kierunki po otwarciu drzwi przez jakiś czas a nie chcę tak. Na razie krańcówki nie podpięte bo nie mogę tego ogarnąć ale chyba tak zostawię ze względu na inne czujki czy odcięcia. Także dziękuję. Dodam tylko, że opis kabli od Stiga nie jest w 100% zgodny - przynajmniej u mnie był błąd w kablach do centralnego
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •