Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Układ paliwowy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN

    Układ paliwowy

    Witam mam taki problem kiepskie paliwo wymiana jednego wtrysku i już miało być dobrze ale zacząłem słyszeć coraz mocniej pompę pośrednią więc wymieniłem i nic nadal ją słyszę. jest to buczenie przy dodawanu gazu, przy przyspieszaniu ale nie za mocno czuje ją jak wpada w wibracje pod nogami natomiast jak wcisnę pedał do końca buczenie ustaje. Filtr też wymieniłem, mój mechanik zaczyna macać a ja czuje że zaczynam brnąć w koszta i jeszcze co najgorsze nie potrzebnie. Mam podejrzenie że coś z tą pompą w zbiorniku może za mało podaje ale nie chcę znowu na chybił trafił chociaż jak nie znajdę odpowiedzi to tak zrobię. jeśli ktoś miał podobny przypadek to poproszę o podpowiedź
    klims

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Niech mechanik sprawdzi jakie ciśnienie dociera do listwy wtrysków. Będzie wiadomo, czy pompy działają prawidłowo.
    Może zassał się jakiś brud i blokuje światło przewodu paliwowego?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    przyjechałem na parking i wyjąłem pompe była gorąca, z tym że miałem bardzo mało paliwa właśnie zapaliła się rezerwa
    klims

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Pompa jest chłodzona paliwem (o mały włos napisał bym, że jest chłodzona piwem). Powinna wytrzymać jazdę na rezerwie. I pewnie też się trochę nagrzewa, bo jednak jest tam kawał silnika.
    Z mojego doświadczenia wynika, że jak się zatrze, to mimo, że coś tam pompuje, to nie będzie już tak wydajna jak powinna i żadne regeneracje, smarowania, wymiana szczotek itp. nie pomogą lub pomogą na bardzo krótki czas. Pompa jest nierozbieralna. Teoretycznie.
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ciśnienie wstępne można podejrzeć na komputerze. W tym silniku powinno być powyżej 2,5 bar pod pełnym obciążeniem a na pewno nie mniej. Jak będzie 4 bar to też ok. Miałem przypadki że komp pokazywał 2,5 i zaczynało się gaśnięcie auta przy obciążeniu. Przy dobrej pompce będzie powyżej 3 bar. Pompa w baku jest tylko do przelewania paliwa z jedej kompry do drugiej. Pompka wstępna jest pod podłogą. Jak się będzie zapowietrzał układ to będzie pompka wydawała dziwne odgłosy a może to być powodem nie przelewania paliwa z komory do drugiej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •