Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Gaśnie po odpaleniu

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    21
    BMW
    740 i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza

    Unhappy Gaśnie po odpaleniu

    Witam mam taki problem z 740 99 rok , problem jest taki że samochód gaśnie po odpaleniu. Pracuje jakieś 5 sekund i gaśnie . Po trzech próbach lub dodanie obrotów pracuje normalnie. Pojazd był na diagnostyce i nie było żadnych błędów , ani imo , czujniki , wszytko ok . Dodam że nie występuję ten objaw za każdym razem ,czasami odpala normalnie . Pomóżcie :(

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    a czy bulgocze jakby nie palił na któryś garnek? nie krztusi się? czy pracuje równo i nagle się wyłącza?
    Sprawdzałeś pompę paliwa jakie daje ciśnienie, ilość paliwa w baku?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Hej. Co prawda u mnie inny silnik ale mam takie coś jak auto stoi przez noc na trawie - podwórku. Rano odpala i gaśnie za pierwszym razem. Tak jakby poranna wilgoć - rosa mu dokuczała. Objaw sprawdzony w innym aucie też. Powodzenia.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE
    Przyłączam się do tematu. Te same objawy. Pacjent to m60b30 z 95roku. Od roku tak jest że przy pierwszym starcie rano auto zapala i po chwili obroty spadają, gaśnie. Jednak jeśli po pierwszym odpaleniu od razu dodam gazu to wchodzi na obroty i już nie gaśnie ale przez pierwsza chwile czuć że czegoś mu brakuje. Resetowanie komputera nie przyniosło efektu.
    Myślę o wyczyszczeniu krokowca i przepustnicy.
    Jakie kolejne sugestie ?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar hostessa
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Przyłączam się mam podobny objaw

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No to powiem Wam, że jest nas więcej :-/

    U mnie rano też jest często taki jakby miał zgasnąć, szczególnie jak mu wrzucę D i jeszcze stoję.
    Rosy raczej nie mam. Stoję pod wiatką. Objaw niezależnie od temperatury rano (czy jest 0, czy +20) a także od tego czy padało i jest sucho czy mokro.

    Zazwyczaj jak się kapkę (tj. połowia niebieskiego pola) nagrzeje, to jest już gitarka.

    Objaw nie występuje po 8 godzinach stania na pracowym parkingu w ciągu dnia w upale.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    ja tez mam w m60b40 taki objaw ale u mnie nie gaśnie tylko nim telepie jak dodam trochę gazu i zostawię to już chodzi normalnie, poza tym po nocy długo kręci zanim odpali. Ja podejrzewam wtryski które po wyłączeniu wieczorem puszczają paliwo które zbiera sie w cylindrach i rano musie to paliwo wypalić.

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    tak, wyczyszczenie krokowca może pomóc - lepki nalot potrafi przyblokować przesłonę krokowca na zimnym.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kurczę, krokowiec czyściutki i jak zdemontuję na zimno i poruszam nim wokół własnej osi, to widzę, że klapka porusza się bez najmniejszych problemów i bezszelestnie...
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    u mnie tez korkowiec przepustnice i kolektor wymyty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •