Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Gaśnie po odpaleniu

  1. #11
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Trzeba by sprawdzać temperaturę silnika w momencie odpalania - jeśli jest to rano, to zwykle temp. powietrza jest już o kilka stopni wyższa niż silnika. Przed odpaleniem wejść w diagnostykę OBC (wyświetlacz pod zegarami) i sprawdzić test nr 07 wartość KTMP = silnik i ATMP = czujnik pod zderzakiem i porównać. Po odstaniu pod pracą lub innym długim staniu też sprawdzić przed odpaleniem.

    A najlepiej podłączyć do kompa -- jak nie będzie błędów, to podejrzeć jakie są odczyty (np. INPA live data) i coś może być już wiadomo.
    Może przepływka przekłamuje przy niskich temperaturach i przepływach?

    -- a jeszcze jedno: jak jest LPG, to może być źle ustawiona mieszanka na gazie, wtedy komp silnika koryguje pod bieżące odczyty i zapamiętuje -- po wystudzeniu silnika może być za ubogo albo za bogato.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 19-07-2011 o 16:02
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    21
    BMW
    740 i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Nie bulgocze pracuje równo , ma taki objaw jak by mu cos odcinało zapłon , a na testach był i nie miał żadnych błędów sprawdzali temp. powietrza i przepływke też w wszystko ok było .

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ja po moim dzisiejszym porannym bulgocie (czytaj inny wątek) jak poruszalem wryczkami od przepływomierza oraz czujnika temp w filtrze oraz ogólnemu przyglądaniu sie wężom od powietrza, mam teraz tak ze silnik chodzi jak pszczolka i nawet nie drgnie. Obroty 750 na klimie. O co cho. ?

    Moze to przeplywomierz?
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar hostessa
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Czy może to być czujnik położenia wałka rozrządu? (Dobrze sie pytam :P)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez tymon Zobacz posta
    Witam mam taki problem z 740 99 rok , problem jest taki że samochód gaśnie po odpaleniu. Pracuje jakieś 5 sekund i gaśnie . Po trzech próbach lub dodanie obrotów pracuje normalnie. Pojazd był na diagnostyce i nie było żadnych błędów , ani imo , czujniki , wszytko ok . Dodam że nie występuję ten objaw za każdym razem ,czasami odpala normalnie . Pomóżcie :(
    u mnie przyczyną takiego zachowania była źle łącząca wiązka kabli od czujnika temperatury

    poza tym... krokowy do przeczyszczenia, przepustnica też... tak na pierwszy strzał, na drugi do sprawdzenia podciśnienie

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez hostessa Zobacz posta
    Czy może to być czujnik położenia wałka rozrządu? (Dobrze sie pytam :P)
    Masz auto po licie czy przed ? Bo ja miałem ten sam problem w aucie po lifcie... w zasadzie bardzo rzadko się objawiał bo tylko w momencie odpięcia akumulatora aczkolwiek irytowało mnie to niemiłosiernie ;] Przeszukałem wszystkie zagraniczne fora a przy okazji zaczerpnąłem nie co informacji od znajomego mechanika bmw i okazuje się, że bardzo częstą przyczyna tegóż zachowania jest elektroniczna przepustnica oraz czujnik położenia gazu (przy pedale gazu). Wymienilem oba elementy i jak ręką odjął ;) A jeśli chodzi o czujnik wałka rozrządu to również jest taka możliwość i z tego co wiem bardzo zadko problem można wykryć za pomocą kompa. Trzeba wymienić i mieć nadzieję :P

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez hostessa Zobacz posta
    Czy może to być czujnik położenia wałka rozrządu? (Dobrze sie pytam :P)
    no ale gdyby to było to, to usterka byłaby widoczna i w błędach w INPIE oraz auto cały czas by szwankowało...

    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    ... była źle łącząca wiązka kabli od czujnika temperatury
    no dzisiaj przy moich przygodach odpinałem m.in. tą wtyczkę i po tym jak ręką odjął... Możesz mieć, kurczę, rację.
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    no dzisiaj przy moich przygodach odpinałem m.in. tą wtyczkę i po tym jak ręką odjął... Możesz mieć, kurczę, rację.
    Więc... wymień na początek czujnik - kosztuje dosłownie grosze (np. zamiennik w intercars coś koło 30 kilku pln) - w razie czego jak byś się błąkał koło wrocka... to mam chyba ze 2 zamienniki i 1 oryginał - mogę oddać gratis bo mi to potrzebna jak zeszłoroczny śnieg.

    Jeśli na nowym czujniku będzie to samo - to po prostu sprawdzanie kabelków.

    U mnie objawy były mniej więcej takie:

    - krztusił się, słabo reagował na gaz
    - dostawał taką dawkę paliwa (pokazywało temp. silnika -56*C czy jakoś tak) że wtryski lały dosłownie paliwem i stąd nierówna praca
    - co najważniejsze... momentami, jak nie stykały kable - palił dosłownie jak smok (25-40 /100)
    - momentami było ok, momentami rzucało całym autem

    poza tym, że akurat jak pierwszą diagnozę kompem robiłem, to czujnik był ok... to wymieniłem uszczelki pod klawiaturkami, świece, cewki, przepływkę... wszystkie 4 lambdy... filterki, oleje, węże od podciśnienia, zrobiłem porządek dosłownie ze wszystkim - łącznie z wymianą przepustnicy i krokowym....

    i już straciłem cierpliwość, miałem ochotę sprzedać to auto... i niespodzianka... 15 minut roboty z kabelkami, kosztowało mnie to całą 100 (w tym pełna diagnoza auta kompem od a do z)

    efekt - nie to auto, po prostu chodzi cichutko, równiutko, pali 12-15 (przy moim bucie to raczej to 15 ;p) i generalnie cacy

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    darkman, to może podeślesz mi mailem? Podam Ci na PW namiary.
    I oczywiście jak podasz nr konta to dam na przesyłkę :-)

    Dzisiaj mi trochę gulgotał na deszczach, ale dzielnie szedł i ani razu nie zgasł. Ale myślę, że to może być trop z tym czujnikiem temp. Nie sprawdzałem niestety inpą jak mi się krztusił, bo robi to specjalnie w takich momentach, gdy się spieszę (np. do roboty), ale będę miał ten parametr na oku przez weekend.


    A dzisiaj już sobie muszę dać na luz bo mi ulewa zniszczyła doszczętnie 2/3 mojej floty beemkowej... Obie do kasacji najpewniej...
    Ale E38 na szczęście calutki i suchutki.
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    darkman, to może podeślesz mi mailem? Podam Ci na PW namiary.
    I oczywiście jak podasz nr konta to dam na przesyłkę :-)

    Dzisiaj mi trochę gulgotał na deszczach, ale dzielnie szedł i ani razu nie zgasł. Ale myślę, że to może być trop z tym czujnikiem temp. Nie sprawdzałem niestety inpą jak mi się krztusił, bo robi to specjalnie w takich momentach, gdy się spieszę (np. do roboty), ale będę miał ten parametr na oku przez weekend.


    A dzisiaj już sobie muszę dać na luz bo mi ulewa zniszczyła doszczętnie 2/3 mojej floty beemkowej... Obie do kasacji najpewniej...
    Ale E38 na szczęście calutki i suchutki.
    a daj spokój, przy okazji jak będę na poczcie to Ci wyślę a Ty przy okazji jakiejś browara postawisz i będziemy kwita ;) podeślij adres na priv

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •