Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Sens zmiany e38 na e65, jest czy go nie ma?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    To ja tez chcialbym wtracic swoje ;) Masz piekne e38 V12. Teraz zadajesz sobie pytanie... Czy warto doplacca ok 30tys zl po to zeby miec nowszy model? Czy ten nowszy model jest w stanie zaoferowac Ci tyle luksusu, prestizu i piekna wartego owe 30tys zl?? Bo smiem w to watpic. Ostatnio na Bimmerforums jeden User mial ten sam dylemat co Ty. Z tym, ze cena modelu e38 i e65 byla taka sama ;). Zrobil on ankiete i okazalo sie, ze zdecydowana wiekszosc wybralaby e38 mimo to, ze kosztowala tyle samo. Powiem Ci rowniez, ze sam mam czasem takie pomysly zeby zmienic na cos nowszego. Ale jak pomysle, ze mialbym doplacic prawie drugie tyle do mojej e38 tylko po to zeby jezdzic nowszym modelem to mi te glupie pomysly przechodza. Musisz ocenic sam wartosc tych 7er. Dla mnie zaleznosc ceny do tego co sie otrzymuje jest niezaprzeczalnie po stronie e38.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja tam jestem zadowolony, chociaż fakt, czasami trudno cos zdiagnozować, raz przestało mi wszystko działać tzn navi, audi, pdc itp - kosztowna diagnoza wykazała że padl moduł głosu który zalał sie olejem z chydrauliki klapy z która też sie bawilem a problem okazał sie banalny - padły fedry hmm. Przyznam ze pare razy zdarzyło mi sie np że nie działa dzwięk, jak go zamkne i zgasze to po parunastu minutach wraca do normy. Co jakiś czas pokaże mi bład skzyni i poduszek - zawsze razem i tak od dawien dawna a że skrzynia po remoncie i programowaniu i zmienia ok to tez pare osób mówiło "przyzwyczaj sie" :) W starych autach tez występują chwilowe awarie o których nie wiemy bo żaden komputer nam ich nie przekazuje ...
    Mam to auto 1,5 r i jestem zadowolony, przy zawieszeniu nic jeszcze nie musialem robić, gdzie przy 2ch poprzednich E38 czy E39 co jakiś czas musiałem coniieco wymienić. Nie chce przechwalać ale jak narazie najmniej awaryjne auto jakie mialem...

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Jako że ja również się przesiadłem z BMW E38 730d 99r na BMW 745i E65 02r to dodam coś od Siebie - Moje E38 było mi strasznie wiernym autkiem, NIGDY mi się nie psuło, choć jeździłem nim tylko rok i zrobiłem nim 37tyś km.
    Ale czy się przesiadać z E38 na E65 to akurat w tej kwestii nie miałem dylematu żadnego, a to głownie z tego powodu że byłem w tym aucie zakochany od pierwszych lat produkcji, dodatkowo mój kuzyn miał już 745i w 06roku a od
    tamtej pory kiedy wsiadłem pierwszy raz do tego samochodu to już tylko byłem pewien że w przyszłości muszę go mieć, dokładnie z tym silnikiem! Finanse pozwoliły mi na zakup wymarzonego autko na początku bieżącego roku.
    I co do wrażeń, czy warto czy nie warto - Nie możemy zapominać że jesteśmy pasjonatami 7er a nie "lanserami i pozerami" którzy kupia jakąś padlinę np. 745i za 40tyś i będą się czuli "Bogatym kozakiem" bo mają "nowsze 7er".
    A to że jesteśmy pasjonatami i wybieramy auto z pasji i z miłości mówią o tym przede wszystkim posiadacze BMW E32 na tym forum, jestem pewien że NIE JEDNEGO z nich stać na konkretne E38 czy nawet na E65, ale nie kupują jednego czy drugiego modelu
    (choć nowszy, lepiej wyposażony, bardziej nowoczesny pod względem wyglądu czy techniki itp. itd.) tylko pozostają przy tym czym mają i do czego są przywiązani bo są pewni że dokładnie to im daję tyle radości co żadne inne auto nie da.
    Ja akurat zaliczam się do ludzi którzy mimo sporego respektu do mojej E38 i miłości bardzo chętnie przesiadłem się na nowszy model czyli E65 i argumentów "dlaczego" tak zrobiłem mam kilka :)
    Jeszcze jedynie dodam o różnicach jakie odczuwam po przesiadce - E65 zupełnie inny świat, zupełnie inny komfort jazdy i wygody oraz prestiżu, inna technologia - zupełnie inne auto. Rozwinięte według mnie w dobrą stronę. - Ale to tylko moja opinia, z moich wrażeń.

    Choć mimo wszystko, może za nie długo będę zmuszony na zmianę auto, będę musiał się przesiąść na BMW X5, także niestety będzie mnie czekała sprzedaż auta za nie długo - ale obym nie musiał tego robić.

  4. #24
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Witam miałem podobny problem jak Ty , e65 z racji kosztów napraw silników v8 i innych bzdur o których naczytałem się na naszym forum odpadło w przedbiegach , diesel absolutnie nie wchodził w grę , a za kasę którą dysponowałem mogłem kupić auto z roku 01 do 03 dlatego wybrałem e61 w benzynie z roku 06 , auto jak dla mnie rewelacja , polecam ......................

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A jak masz akurat 30 tyś na koncie, to spokojnie mógłbyś zamontować sobie wszystkie upatrzone bajery z E66 w E38.
    Ja, jako posiadacz E38, obstaję za E38.

    iDrive - fajna rzecz, ale można przecież ładnie zamontować w E38 albo skombinować jakiś alternatywny projekcik z Car PC..
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nie no takie rzeźbienie to przesada, ja bym to wrzucił na lokate terminową żeby nie kusiło i puki co dbał o e38, a za 2-3 latka 760Li :F

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    nie lubię zmian w aucie które wnoszą coś niefabrycznego :)
    z takich rzeczy mam tylko ringi i ledy z tyłu a navi i cała reszta musi być ori

    na moim rodzimym forum BMW Klub Szczecin, wszyscy mi wybijają z głowy e65
    nawet nasz naczelny mechanik rzucił mi takim tekstem na temat awaryjności:
    "Ale niestety niektóre modele biją w tej dziedzinie rekordy. Żeby być obiektywnym do tej pory spotkałem się tylko z jednym posiadaczem E65 który był zadowolony z niej zadowolony i jak twierdzi "mam ją 5 lat i poza wymianami oleju nic w niej nie robiłem".Nie wiem czy było to szczere bo go nie znam z tej strony ale doświadczenie mówi mi że chyba troszeczkę zmyślał."

    i tu powstaje takie pytanie, czy mechanik może być obiektywny w stosunku do samochodu? przecież do niego przyjeżdżają raczej auta z problemami, a nie właściciele którzy mówią: Ha patrz nic się nie dzieje! ;p

    kwestia dołożenia do auta to będzie 10-20tys więc niezbyt dużo
    a czekanie aż stanieją to takie trochę hmm dziwne podejście bo przecież bardziej chodzi mi o awaryjność niż o koszty więc za tych parę lat chyba awaryjność będzie stała na tym samym poziomie i tylko cena poleci w dół ;)
    no i ceny e38 też spadną więc za mniej będę mógł auto odsprzedać, a tak teraz jestem w stanie wziąć za nią te 35tys

    dzięki wszystkim za informację, trochę mnie uspokoiliście :)
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  8. #28
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    No to u nas jest kilku zadowolonych np
    - Aldik
    -Sebek
    -Greg38
    - Ja
    i wielu innych,ktorzy nie narzekaja zbytnio na te auta- wiec nie mozna powiedziec ze tylko sie psuja i psuja

    z czekaniem na nizsze ceny słusznei masz racje że będa spadały zarówno w e38 jak i e65

    przejedż sie e65 poogladaj i jak znajdziesz odpowiedni egzemplarz to kupuj śmiało i nie żałuj
    Ostatnio edytowane przez ADASIO ; 20-07-2011 o 20:09
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    tylko ze e65 tanieje tak ze 2x szybciej ;) Ja bym został jeszcze przy tej 750i.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    a moim zdaniem e38 za 3 lata beda drozsze:> zobaczcie jak my piescimy te nasze pojazdy, a wybryki natury juz zniakaja z drog:P no powoli:> wiec te nasze autka beda warte wiecej niz teraz:P
    co do e65/66 spieszysz sie??jak nie to poczekaj, poogladaj sobie, pojezdzij, napewno podjemiesz decyzje, i bedzie bardziej przemyslana niz napalanie sie :)
    poza tym, Arek dobrze doradza:) przy okazji pzdr go ode mnie:) :) :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •