Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Sens zmiany e38 na e65, jest czy go nie ma?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6

    Lightbulb Sens zmiany e38 na e65, jest czy go nie ma?

    Witam
    nie wiem czy taki temat był ale jestem w kropce
    jestem tutaj z Wami od dobrych 3 lat i pałam olbrzymią miłością do serii 7
    najpierw miałem e38 730d 99r, obecnie przemieszczam się (latam) e38 750i 2000r
    i ciągnie mnie do czegoś jednak ciut nowszego
    Buda i wnętrze e38 podoba mi się najbardziej ze wszystkich BMW
    ale jednak paliwożerność trochę psuje efekt wyśmienitych osiągów i komfortu
    i jednak brakuje delikatnie tej świeżości, paru bajerów, funkcji które przydają się w codziennym użytkowaniu
    chodziły mi po głowie zmiany na coś mniejszego, tańszego w utrzymaniu (w końcu ile może wydawać na auto student)
    napaliłem się ne e46 w cabrio, no ale jak wsiadłem do tego auta, to stwierdziłem że za jakie grzechy mam się cisnąć w małym, ciasnym, twardym... gdzie są moje kochane fotele komfortowe, gdzie ta pewność prowadzenia – NIE!
    chodziły po głowie jakieś zdrady marki, ale raczej temat szybko odpuściłem, bo co innego da mi tyle radości co BMW
    więc dobra jeżeli ma być coś nowszego to tylko e65
    auto podoba mi się wewnątrz i z zewnątrz, fajnie mi się w nim siedzi, silnik z 745i dysponuje osiągami jak mój w 750 e38, a pali jednak znacznie mniej

    więc gadam z jednym mechanikiem: "u mnie w warsztacie stoją 3 takie i padła we wszystkich elektronika"
    z drugim: "te samochody więcej u nas stoją niż u właściciela"
    z trzecim: "masz piękny, bardzo zadbany samochód, w świetnym stanie, nie kombinuj, trzymaj się czegoś prostszego gdzie nie ma tyle elektroniki"
    z sąsiadem który ma e65 735, a oprócz tego 4 inne BMW w tym 740 przed fl e38: "Najgorszy samochód jaki miałem, ciągle stoi w serwisie, cały czas coś z elektryki pada, ciągle jeżdżę zastępczym, poza tym jeździ się gorzej niż e38, gorszy widok z wnętrza, gorzej przyśpiesza itp"
    kumpel ostatnio też myślał nad e65 i w końcu kupił e39 M5 bo też go tak nastraszyli z tą elektroniką

    finanse jakimi będę dysponował, pozwolą mi na zakup auta z roczników 2002 - 2003 więc podobno tych najbardziej awaryjnych

    śledząc tematy, widzę że dużo osób, szczególnie z "góry" klubu przesiadło się na e65
    jak oceniacie ten wybór? jest aż tak źle?
    iść do przodu, czy zostać przy aucie które może ciut więcej pali, ma mniej „bajerów” ale za to jest trwałe, bezawaryjne i bezsprzecznie piękne?
    korci mnie to e65, nie daje spać po nocach
    śnią mi się jakiś czarne Sapphireschawarz lub Jet Black albo Toledoblau lub Titanium Gray z bananowym lub szarym wnętrzem, z wentylacją foteli, z pełną regulacją z przodu i z tyłu, ze wszystkimi elektrycznymi żaluzjami, z szybrem którego u siebie nie mam, z lodóweczką z tyłu, z grzaną kierą no i I-Driver o którym marzę od kiedy powstał
    ale też chcę mieć auto do jeżdżenia a nie do podziwiania w garażu lub u mechanika
    I co ja mam zrobić?
    moja obecna e38 jest w takim stanie że jak zajeżdżam do mechaników to już się śmieją że chce mieć lepsze aut niż z fabryki i że według nich nie ma się do czego przyczepić
    jest cudowna ale kurde jak mijam to e65/e66 na ulicy to aż serce zaczyna szybciej bić
    wiem że moja ładniejsza ale… Kurda tamta też ma coś w sobie, coś co do niej ciągnie

    chyba was zanudziłem, ale potrzebuję porady co mam zrobić
    nie jest tak źle z e65 i brać bez wahania czy jednak mają rację i lepiej się nie pakować?

    Help, Hilfe, Pomocy.
    Pozdrawiam
    Saillupus
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Powiem Ci tylko jedno :

    E66 czarny long fela z rantem i bedziesz w niebo wziety

    PS
    elektroniką się nie przejmuj kupuj roczniki po marcu 2003 czyli po tzw upgrade elektroniki - osobiscie mam taki egzepmlarz i dzięki bogu nie mam żadnych kłopotów z elektroniką
    nie bój sie też aut z Usa i nie wierz że gorzej wykonane,inne zawieszenie,wyposazenie i td - wierutne kłamstwa - sam mam z USA i jeżdzi idealnie - Ci co widzieli na żywca moga potwierdzić
    kupuj z silnikiem minimum 745 lub 750 albo jak trafisz w idealnym stanie 760 - daj sobie spokój z mniejszymi silnikami - przesiadając sie z 750 (e38)
    patrz na wyposazenie auta - ciekawy temat założył Olejus w dziale e65 - na co patrzec przy kupnie
    wrzucaj linki - pomożemy cos doradzimy,ogladaj i kupuj a na 1000% nie pożałujesz przesiadki z e38 bo e66 to naprawde świetny kawał bryki na poziomie premium

    szybkiej zmiany życze :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    heh koleszko mam ten sam problem, meczy mnie e66:> masz dylemat, osobiscie nie posiadalem e65/e66 ale jezdzilem, i powiem Ci ze jest ciekawie:) powiew swiezosci, czujesz sie troszke jak w statku kosmicznym, wszystkiego duze, i wogole wszystko jest wielkie, no ma to swoje uroki. ale ustrzegaj sie jak mowia rocznikow <2003 i bedzie dobrzeL:) pozdro:)

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tez mialem dylemat, tak samo jak ty ....

    Moja rada to - zorganizuj sobie wyczerpujaca jazde probna e65 z takim silnikiem w jaki celujesz, po jezdzie probnej przespij sie z tym a na nastepny dzien bedziesz wiedzial co masz zrobic.

    Jezeli nie poczujesz emocji przy jezdzie tym autem to daj sobie spokoj a jezeli bedzie na odwrot to zaczynaj poszukiwania.

    Sciagnij auto wedlug mozliwosci sam z DE, moim zdaniem kupno takiego pojazdu w PL to ruletka ...

    Co do awaryjnosci rocznikow przed marcem 2003 to tez myslalem ze jest zle ale nie jest to do konca regula.

    Wiekszosc z tych problemow zostala wyeliminowana przez pierwszych wlascicieli w ramach gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 18-07-2011 o 22:36
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Nie wiem czego oczekujesz dokładnie, ale E65 z czystym sumieniem mogę polecić. Co prawda jeżdże E65 po FL, ale tak jak mówili wyżej, po 2003 roku elektronika była ok. Przyspieszenie w moim jest bardzo dobre, idealne wyciszenie wnętrza, fotele wygodne, zawieszenie pięknie niweluje dziury na ulicy. W skrócie to co w E38 tylko jeszcze lepsze. A co do komfortu jazdy, E38 to limuzyna wysokiej klasy, ale w E65 poczujesz ten komfort jeszcze na wyższym poziomie. Wg mnie jeśli tylko masz możliwość i znajdziesz dobry egzemplarz to bierz :)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    tak tylko tu będzie właśnie problem z załapaniem się >03.2003
    szukałbym auta jakoś w granicach 50tys a najlepiej do, na tyle dużo siedzę w 7er że w zanadrzu będę miał pakiecik na naprawy koło 5-7 na starcie plus przygotowany jestem na pierwsze parę miesięcy że będzie coś wychodzić
    oczywiście to narazie przymiarki, najpierw trzeba sprzedać v12 co nie będzie proste w dzisiejszych czasach za rozsądne pieniądze

    właśnie tutaj wertując dział z usterkami e65 nie ma tego dużo, a mechanicy tak mnie dobili że nie wiedziałem co myśleć
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez Saillupus Zobacz posta
    w końcu ile może wydawać na auto student
    Dlatego, jeśli masz tak idealny stan tego auta to zainwestuj 6-8k w dobrą sekwencję (na forum mamy chłopaków którzy zakładają, choćby i Nikoś). Nie ma się czego ani bać ani wstydzić.

    e65 ma mój kolega (e38 735i > e65 735i), jeździłem bawiłem się chwilkę. Kupiłbym to auto dla Logic7 które gra lepiej niż jakikolwiek sprzęt stacjonarny którego słuchałem a mam niezłe Hi-Fi w domu. Bardzo fajne są bajery jak wyświetlacz LCD w zegarach, idrive ze zmiennym oporem obracania zależnie od menu który działa rewelacyjnie, do tego jak pisałeś można mieć wentylowane fotele i inne bajery.

    Jednak 3,5 pali mu normalnie 17l lpg a to tak jak moje ex e38 przy katowaniu (średnio). Do tego ma głupi wybierak do biegów i kosztuje niesamowite pieniądze w serwisie. Do wielu czynności serwisowych trzeba wręcz podnosić silnik.

    Diagnostyka też już nie jest tak oczywista jak w e38 bo nie ma już złącza elektronicznego tylko głowica światłowodowa.

    Jeździ bardzo fajnie zwłaszcza z hydrauliczną stabilizacją pochylenia budy na zakrętach (nie wiem jak to się fachowo nazywa).

    Odnoszę jednak subiektywne wrażenie że to auto może się szybko znudzić.



    Gdybym był w Twojej sytuacji dołożyłbym sobie naprawdę zawalistą sekwencję - bo różnicy na co dzień nie ma żadnej poza grubszym portfelem - i wszelkie możliwe bajery i indywidualizacje i cieszyłbym się solidnym autem do czasu 760Li lub F02 która nie daje mi spokoju :P, ew. zmienić teraz na Longa ;) to chyba cieszy bardziej niż auto z półki wyżej ale trochę biedne.


    Cytat Zamieszczone przez Saillupus Zobacz posta
    właśnie tutaj wertując dział z usterkami e65 nie ma tego dużo, a mechanicy tak mnie dobili że nie wiedziałem co myśleć
    Mechanicy zwalają na auto zawsze kiedy mają problem z własnymi umiejętnościami. Ja np. usłyszałem parę mies temu że "kupno 5,4L to akt desperacki", EDC jak się zepsuje to nie da się naprawić i inne kwiatki. I to od dobrego uznanego u nas mechanika!

    Faktem jest jednak że Marcin w serwisie zostawił po kupnie wcale niezłej e65 5-10tys zł.
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 18-07-2011 o 23:10

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    lpg do BMW to odpada
    prędzej bym przymierał głodem niż założył instalację do BMW, jakoś mi to się gryzie
    mi też mówili o 5,4 że kretyn jestem :D i okazało się że bardzo przyzwoite jest
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Dlatego, jeśli masz tak idealny stan tego auta to zainwestuj 6-8k w dobrą sekwencję (na forum mamy chłopaków którzy zakładają, choćby i Nikoś). Nie ma się czego ani bać ani wstydzić.

    e65 ma mój kolega (e38 735i > e65 735i), jeździłem bawiłem się chwilkę. Kupiłbym to auto dla Logic7 które gra lepiej niż jakikolwiek sprzęt stacjonarny którego słuchałem a mam niezłe Hi-Fi w domu. Bardzo fajne są bajery jak wyświetlacz LCD w zegarach, idrive ze zmiennym oporem obracania zależnie od menu który działa rewelacyjnie, do tego jak pisałeś można mieć wentylowane fotele i inne bajery.

    Jednak 3,5 pali mu normalnie 17l lpg a to tak jak moje ex e38 przy katowaniu (średnio). Do tego ma głupi wybierak do biegów i kosztuje niesamowite pieniądze w serwisie. Do wielu czynności serwisowych trzeba wręcz podnosić silnik.

    Diagnostyka też już nie jest tak oczywista jak w e38 bo nie ma już złącza elektronicznego tylko głowica światłowodowa.

    Jeździ bardzo fajnie zwłaszcza z hydrauliczną stabilizacją pochylenia budy na zakrętach (nie wiem jak to się fachowo nazywa).

    Odnoszę jednak subiektywne wrażenie że to auto może się szybko znudzić.



    Gdybym był w Twojej sytuacji dołożyłbym sobie naprawdę zawalistą sekwencję - bo różnicy na co dzień nie ma żadnej poza grubszym portfelem - i wszelkie możliwe bajery i indywidualizacje i cieszyłbym się solidnym autem do czasu 760Li lub F02 która nie daje mi spokoju :P, ew. zmienić teraz na Longa ;) to chyba cieszy bardziej niż auto z półki wyżej ale trochę biedne.




    Mechanicy zwalają na auto zawsze kiedy mają problem z własnymi umiejętnościami. Ja np. usłyszałem parę mies temu że "kupno 5,4L to akt desperacki", EDC jak się zepsuje to nie da się naprawić i inne kwiatki. I to od dobrego uznanego u nas mechanika!

    Faktem jest jednak że Marcin w serwisie zostawił po kupnie wcale niezłej e65 5-10tys zł.
    nazywa się to DD czyli Dynamic Drive - czyli po polsku stabilizacja toru jazdy

    Nie zgodzę sie że autko może się szybko znudzić - z prostej przyczyny - mam go już 2 lata a wszystkich bajerów nadal nie znam i co chwile mnie czymś pozytywnym na szczęscie zaskakuje,poza tym komfort jazdy napewno nigdy mi się nie znudzi bo człowiek takie stworzenie że do tego co dobre czytaj luksus i wygoda szybko sie przyzwyczaja i niełatwo z tego rezygnuje.

    Saillupus popieram w 100% Twoje podejście co do gazu - prosze nie zabijaj tak pieknej maszyny jaką jest e65/66 i daj jej szanse żyć w naturalnym środowisku jakim jest PB bezołowiowa :)
    Ostatnio edytowane przez ADASIO ; 18-07-2011 o 23:36
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    TO prawda 7 z moedlu na model przesuwa pojęcie komfortu, nie wiem jak z F01 bo nie jeździłem ;(

    Cytat Zamieszczone przez Saillupus Zobacz posta
    lpg do BMW to odpada
    A tak z ciekawości jak jeździsz i ile Ci spala Twoja bumcia? :) bno ja też będę na samym PB pocinał a tak jak ty jestem studentem :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •