Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 180

Wątek: KUPOWANIE JAK KUPIĆ BMW E65 E66 krótki poradnik i wskazówki

  1. #71
    Początkujący Użytkownik Awatar Pitu888
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    40
    BMW
    e66 750iL
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    istotną rzeczą w e65 jest to czy ma wejście aux może to głupota ale czemu nie podłączyć sobie telefonu czy mp3 i nie słuchać muzyczki a nie co chwilę płyty nagrywać i na dziurkach przy 20" kołach słuchać przeskoków:), kupująć też e65 trzeba się liczyć z tym że za jakiś czas będziemy chcieli ją zmienić na coś innego więc im więcej wyposażenia tym łatwiej w późniejszej odsprzedaży
    750iL bez kagańca i jest radość z jazdy...

  2. #72
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    105
    BMW
    E38 3,0D E65 3.0D
    Skąd
    BMW Klub Gniezno
    Witam takze zastanawiam sie nad e65 najbardziej mysle o 3.0d slyszalem wiele zlego na 4.0d a na benzyny do 2003 roku to juz ksiazke ludzie pisza ja mam zamiar kupic 2003-2004 moze 2005 co polecacie i kwestai z zawieszeniem byly pneumatyczne wszystkie czy niektore tylko czy jest ktos z okolic Gniezna spotkal by sie ze mna na kawie pokazal swoja 7 poradzil itp przedtem jezdzilem e38 takze 3.0d i nie nazekalem bylem bardzo zadowolony z gory dziekuje za podpowiedzi Pozdrawiam

  3. #73
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez WladcaE38 Zobacz posta
    Witam takze zastanawiam sie nad e65 najbardziej mysle o 3.0d slyszalem wiele zlego na 4.0d a na benzyny do 2003 roku to juz ksiazke ludzie pisza ja mam zamiar kupic 2003-2004 moze 2005 co polecacie i kwestai z zawieszeniem byly pneumatyczne wszystkie czy niektore tylko czy jest ktos z okolic Gniezna spotkal by sie ze mna na kawie pokazal swoja 7 poradzil itp przedtem jezdzilem e38 takze 3.0d i nie nazekalem bylem bardzo zadowolony z gory dziekuje za podpowiedzi Pozdrawiam
    Co do diesla to naprawdę daje świetnie sobie radę z E 65 (dobrze jak byś kupił tego 231km) tylko oczywiście ważne jest żeby kupić fure od kogoś kto dbał bądź dokładnie sprawdzić przed zakupem bo ulep może Cię troszkę kosztować. Ja mam właśnie takiego diesla i od roku leję paliwo i śmigam bez żadnych problemów.

  4. #74
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Kolego Władcae38 a co zmieniło się w benzynach do 2003r.??? Każde mają te same bolączki praktycznie do końca produkcji. To że ktoś coś słyszał , czytał gdzieś na forum vw czy trabanta nie zawsze jest prawdą... Co do diesla - tez bym się teraz nad tym zastanowił- wszyscy w miarę ogarnięci mechanicy znają dobrze ten silnik.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #75
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Rada dla każdego najlepiej znalezc kogos z inpa i zrobic testy podczas jazdy testowej niewiele to będzie kosztować a moze zaoszczędzić wiele bynajmniej u mnie tak było tylko ze ja nie miałem nikogo i miesiac po kupnie wymieniony wtrysk przeplywka i jakies czujniki a juz mam zdiagnozowane ze konczy sie konverter w skrzyni biegów a to dopiero 4 miesiace od kupna.

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    105
    BMW
    E38 3,0D E65 3.0D
    Skąd
    BMW Klub Gniezno
    Jakub z tego co słyszałem to juz skorygowali bolaczki raczkowania e65 w benzynie od marca 2003 ktore wychodzily tak slyszalem od ludzi takich jak wy co jezdza takimi samochodami i tez chce znac wasze zdanie A ty napisales tak ze bena nie disel nie do konca to co mam hybdryde kupic w tamtych czasach jak chce 7 ...... co do diesla to bym wolal starego juz nie ma 184km 3.0d takiego mialem i nic a nic sie nie dzialo a kolega mial 194km 3.0 to wtryski itp ...... zecz oczywista ze nalezy dobrze kupic ....
    A pytanie do kolegi Armana czy nivo bylo w kazdym modelu ? bo ja u siebie nie mialem a kolega w 4.4 mial jedni chwala drudzy nazekaja jak w zyciu ale niby tanszy w eksploatacji bez ciekawe jak z awaryjnoscia
    A kupil bym benzyne tylko jeszcze nie slyszalem zeby ktos byl zadowolony chodzi o czujnik valvorin i lancuszkach podobno sie nie sprawdzaja i od tego sie zaczyna a zas to leci kasa z kieszeni ;p
    Benzyne jak juz bym kupil to 4.4 bo 3.5 za slaba jest nie chodzi o moc ale o moment obrotowy wiem ze diesle niby slabszy ale moment wiekszy kolega mial e38 3.5 ja 3.0d i mowil ze wolal by diesla jesli chodzi o starowanie ;p

  7. #77
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Bardzo chaotycznie piszesz...W marcu był tylko upgrade elektroniki, reszta mechanicznie jest idealnie taka sama. Wielu z nas ma autka z przed tego zabiegu i nie słyszałem aby ktoś tak faktycznie na tą elektronikę narzekał- dla mnie to mit który powstał w latach jak zaczęto sprowadzać mocno walone e65 i składane były z 2 lub 3 sztuk. Łańcuchy się nie sprawdzają? czujniki valv?? Nie wiem skąd masz te info. ;) Nivo nie każde e65 miało, a nawet jeśli ma to jest to bardzo prosty system na kompresor powietrza.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    105
    BMW
    E38 3,0D E65 3.0D
    Skąd
    BMW Klub Gniezno
    Odnosnie Valvetronic moge cie zarzucic tematami na forum i na allegro byly ostatnio 3 z uszkodzonym czujnikiem A co do nivo moze i prosty ale amortyzatory sa drozsze o 100% to nie wiem czy takie proste .... Czym jeszcze mozesz sie podzielic na temat e65 na co zwrocic uwage itp co robiles przy swojej ile ja masz itp
    Ostatnio edytowane przez WladcaE38 ; 15-09-2014 o 22:21

  9. #79
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    O problemach valvetronica to słyszałem w silnikach w serii1. Amorki z gwarancją w stanie idealnym z auta o znikomym przebiegu mogłem mieć za około 2 tys. Moje są ok więc nic nie kombinowałem. Całe nivo to amorki, kompresor ( cena około 300 zł) , 2x czujnik cena 150 zł i to tyle. Resztę bolączek masz opisane w dziale e65. W skrócie : uszczelniacze, rurka a reszta jak trafisz.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    105
    BMW
    E38 3,0D E65 3.0D
    Skąd
    BMW Klub Gniezno
    No wlasnie jaki koszt w 4,5 tych uszczelniaczy rozumiem ze tylko w tym byly tak wadliwe czy w jakis jeszcze a co z Dynamic Drive bo slyszalem ze super jak dziala gorzej jak nie dziala .... A co do amorow to tak jak mowiem 100% roznicy ;p a i co z tymi alternatorami chlodzonymi ciecza podobno caly trzeba wymienic jak padnie .... W sobote jade do Berlina z kolega zobaczyc e 66 2006 rok 4.5 zobaczymy co to mialem kupic starsza ale moze ta bedzie godna kupienia:)


    Mod Edit:
    proszę o stosowanie interpunkcji. Bez bardzo źle się czyta.
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 16-09-2014 o 07:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •