Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Wątek: Uważajcie na bandytów na A4

  1. #31
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    ale są odpowiednie służby i opieki które się nimi zajmą, jeśli tylko by chcieli
    Do korzystania z tych służb trzeba mieć podstawy ( bycie biednym i pozbawionym dochodu ) oni niestety zarabiają więcej odemnie i pewnie nie jednego tu na forum.

  2. #32
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Możesz wozić paralizator, klamke na gaz, lub wiatrówkę która wygląda jak broń i nic Ci z organów ścigania nie może zrobić są to rzeczy bez pozwolenia (w polsce prawo tego nie wymaga, wymagane jest tylko pozwolenia na broń palną). Bez problemu jak przy kontroli policji zapytają się co to jest to do obrony osobistej z ustawi nie wymagające pozwolenia a jest się czego obawiać bo różni ludzie są na drodze a jedziemy drogą furką i tyle po sprawie. Choć ja bym tylko powiedział przy kontroli krótko a czy posiadanie tego jest zabronione - odpowie nie a ja mu to sprawdzaj dokumenty i narazie hii.

    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    ciekawa historia. ale mam inne pytanie. dlaczego nie można wozić plastikowej giwery na kulki? jest jakieś prawo które tego zabrania? to tak samo dziecko nie powinno się tym bawić i nie powinno sprzedawać tego w sklepach..

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    hehe no dokładnie. jeśli nie jest to broń palna to nic nie mogą zrobić :)

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    możesz wozić ale nie możesz grozić nikomu taką bronią... (pokazywać i udawać że jest prawdziwa)
    ponadto w przypadku gdybyś strzelił do kogoś z takiej pneumatycznej broni z miejsca jest to traktowane na równi jakbyś strzelał palną, więc osobiście odradzam takie eksperymenty..
    w Polsce możesz mieć bez pozwolenia broń pneumatyczną o energii <17J - złośliwy policjant zawsze może Ci zabrać broń pneumatyczną "na badania energii" - z badań takich wróci po roku nie broń tylko kupa rdzy...
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  5. #35
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    No tak ale jak go sciu próbuje cie wywlec z auta to możesz się bronić wszelkimi sposobami włącznie z wydzedzeniem mu z takiej broni a druga sprawa warto zawsze miec kartonik zakupu tego drobiazgu w bagazniku to zabardzo nie moze zabrac wtedy bo jednoznacznie wie już co to jest za produkt i jakie spełnia normy dopuszczenia do sprzedaży na terytorium polski
    Cytat Zamieszczone przez koNik_N Zobacz posta
    możesz wozić ale nie możesz grozić nikomu taką bronią... (pokazywać i udawać że jest prawdziwa)
    ponadto w przypadku gdybyś strzelił do kogoś z takiej pneumatycznej broni z miejsca jest to traktowane na równi jakbyś strzelał palną, więc osobiście odradzam takie eksperymenty..
    w Polsce możesz mieć bez pozwolenia broń pneumatyczną o energii <17J - złośliwy policjant zawsze może Ci zabrać broń pneumatyczną "na badania energii" - z badań takich wróci po roku nie broń tylko kupa rdzy...

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Mimo wszystko, opłaca się mieć taką klamkę gazową przy sobie (np. w schowku pasażera, w drzwiach albo pod siedzeniem).
    Ja, z moimi doświadczeniami z policją wiem, że ich kontrole drogowe ograniczają się do sprawdzania działania świateł, kontroli dokumentów i ew. sprawdzenia stanu (nie)trzeźwości.

    raz w życiu w 2004 miałem kontrolę, gdzie była totalna łapanka na trasie E30, była policja, straż, celna i AT. Kazali otworzyć bagażnik, popatrzeli, skomentowali że mam bałagan w środku i kazali odjechać.

    A ostatnio w tym miesiącu miałem kontrolę w DE służby celnej. Kazali zjechać z autobahny i zatrzymali na jakimś parkingu. Wiadomo, ciemne, czarne prujące BMW w stronę granicy PL, na PL blachach.. Popatrzeli, popytali, pogadali ze mną miło, obejrzeli dokumenty z których nic nie kumali pewnie.. i pokazali jak wrócić na trasę :-)


    Tak więc chyba przypadków z pełną opcją, gdzie sprawdzają trójkąt i datę ważności gaśnicy, jest bardzo mało.. Wręcz wcale. Zatem klamka schowana w schowku albo pod siedzeniem będzie dla nich niezauważalna..
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    raz w życiu w 2004 miałem kontrolę, gdzie była totalna łapanka na trasie E30, była policja, straż, celna i AT. Kazali otworzyć bagażnik, popatrzeli, skomentowali że mam bałagan w środku i kazali odjechać.
    a leżałeś kiedyś przy -15 na asfalcie ? ;>

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Uuuhhuhhh.... musiałeś im podpaść :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Uuuhhuhhh.... musiałeś im podpaść :-)
    Nie będę się na ten temat publicznie wypowiadał, bo mam wrażenie, że by to podpadało pod groźby karalne ;> Ale ja pamiętliwy sk**** jestem, do tego cierpliwy ;p a oni mają wcześniejsze emerytury..... ;p

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    W Ameryce to już Twój adwokat wywalczyłby Ci pareset tysiaczków $ za straty moralne i pogwałcenie praw i swobód.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •