Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: POMOCY! Nie moge odpalic!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow

    POMOCY! Nie moge odpalic!!

    Panowie, HELP! pojechalem po rodzince dzis, jestem 100km od domu i.... nie moge odpalic. Godzine wczesniej bylo wszytsko ok, dzis z 6 razy byl odpalany i nie bylio zadnych obiawow :( Po kolejnym zgaszeniu silnika, postal z godzinke i jak worcilem kreci rozrusznik ale nie odpala! Wyczytalem ze dosc czesta przyczyna jest czujnik polozebia walu, czy da siwe jakos stwierdzic 'domowym' sposobem czy to on zawinil? Gdzie on jest, jak wyglada i gdzie go szukac?!?! Jakie koszta :( Ogolnie zalamka.... Moze macie inny pomysl co to moze byc?

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    A paliłeś go z wciśnietym gazem. Podobno jak czujnik jest wa;nięty to z gazem powinien odpalić-długo kręć rozrusznikiem. Ale nie jestem tego pewien :(
    Współczuje bo takie sytuacje są najgorsze
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    nie wiem jak w twoim silniku, ale ja kiedys mialem w e34 2.0 vanos, tez walniety czujnik polozenia walu i mimo to odpalal ale ciezko, nawet jak go wyjąlem zeby miec na wzor bo mialem instalacjie simensa, to nawet bez tego czujnika odpalala tylko ciezko, i normalnie nia sie poruszalem. moze sprawdz czy jest iskra i czy dochodzi paliwo, co wiecej nie wiem. ciezka sprawa, wspolczuje

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Nie odpala z wcisnietym gazem :(

  5. #5

    czujnik wału

    witam jak nie ma iskry to może być czujnik ale sprubój zdjąć minusową klemę kilka razy włącz stacyjkę bez aku . podłącz aku powinno pomóc

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    nie pomoglo :( ale dobrze zrozumialem, na odpietym aku stacyjke kilka razy wlaczyc i wylaczyc i podlaczyc i sprobowac odpalic tak? Jak tak to dupa 8/ ;(

  7. #7
    tak tak skoro to nie pomaga to lipa

  8. #8
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    No to współczuję :(

    Jak u mnie nie chciał zapalać, to się okazało, że czytnik kodu kluczyka się "skończył" Takie białe pudełeczko za lewym schowkiem (chyba za lewym). Ten kodowany element sprowadzany jest przez ASO na zamówienie właściciela samochodu.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    czyli zostaje mi laweta i gdzies na kompa? :(

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ile czasu kręciłeś ? gdzieś pisałem już o tych czujnikach .. jak pada chyba wałka to po około 10 sec odpala a jak pada wału to nie odpali nawet po 20sec kręcenia ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •