Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Brązowy olej w zbiorniczku servo/EDC

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Unhappy Brązowy olej w zbiorniczku servo/EDC

    Jak wiadomo do zbiorniczka servotronica/EDC leje się olej CHF11S - zielonkawy dość rzadki.

    Tymczasem w moim zbiorniczku pływa coś brązowego!! Jest zdecydowanie gęstszy pod palcami niż CHF11S.

    Co z tym zrobić? Jakie ma to konsekwencje?

    Nie zniszczy mi to amortyzatorów??

    Ile oleju wchodzi w cały układ żeby wszystko zmienić?

  2. #2
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    wymienialem u siebie w E32 olej bo po wymianie silnika miałem tam zalanego czerwonego mobila.

    poprostu musisz spuścić cały olej z układu, najlepiej go przepłukać i dopiero zalewać świeży

    odnoście płukania to albo lejesz po spuszczeniu zielony i tyle lejesz az zacznie zielony wylatywać albo chemią do płukania, bardziej polecam te pierwszą metodę.

    odnośnie wymiany u siebie odmontowałem wąż pod zbiorniczkiem co idzie do pompy i w te miejsce podpiołem drugi dłuższy i dałem go do beczki bo tym wężem spływał stary olej a świeży lałem przez lejek do tego odkręconego węża co idzie z zbiorniczka do pompy, wymiana oleju do wpełni zielonego aby wylatywał z rurki pochłoneło mi 7 litrów na płukance. olepju samo tako to około 2 litry z chakiem wchodzi jak masz duży zbiornik ale pewności niemam bo kupiłem odrazu 10 litrów i zabrałem się do zabawy tylko 1 litr 60 zł zielonego chf, ewentualnie jest zamiennik z febi do układów chydrauliczno-pneumatycznych zawieszenia i jest tańszy ale to nie orginał chf. dodam iż płukanka i lanie oleju na włączonym silniku bo inaczej nie będzie zasysał oleju, polecam dwie osoby do tego bo jak olej zacznie sie lać już czysty trzeba odrazu wylaczyc silnik i dolac do węża oleju na max i skręcić wąż i cały zbiorniczek z filtrem z nim włącznie i zalać olejem do pełna

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Czyli w sumie ile oleju potrzebuję tak bez perwersji aby wymienić niekoniecznie płukać wszystko CHFem (trochę droga zabawa może da się oszczędzić ten olej)...? Nie da rady jakoś np sprężarką podłączyć z jednej strony, wypompować na zasadzie wypchnięcia całości a potem wpompować tak samo nowy?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •