Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Kupno Diesla

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim

    Kupno Diesla

    Witam,

    Mam problem który mnie dręczy od jakiegoś czasu. Muszę niestety zmienić samochodzik . Dostałem pracę w odległości 40 kilometrów od miejsca zamieszkania. Dojeżdżam tam codziennie, co 2gi tydzień również sobota . Czyli dziennie robię ok 80 KM. Nie ukrywam, że jest to dużo dla mnie mimo tego , że moje autko na prawdę nie pali dużo mam 728(e 38) , to jednak w perspektywie miesiąca są to jak dla mnie duże pieniądze które wydaję na paliwo. Nie chcę gazu do mojego BMW - zastanawiam się nad kupnem e46 320d, lub e38 730d. Słyszałem bardzo dobre opinie o silniku 3.0d -mówię o spalaniu - że jest porównywalne do silnika 2.0d a daje więcej Dużo więcej frajdy z jazdy :) Z informacji które posiadam to równica między 2.000cm3 D a 3.000cm D jest ok 2 L przy spokojnej jeździe.Trasa którą pokonuję w większości jest to trasa , bez korków z prędkością podróżną ok 80-90 KM/h. Mam znajomego którego diesel 3.0L w bmw e46 spala na trasie ok 7L , a 2.0D również w e46 6,2 L na tarasie a różnica w przemieszczaniu się jest bardzo duża :) dlatego prosił bym o zdanie osób używających 730D .
    Dziękuję za pomoc - pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Trochę dziwny wybor 3 lub 7 no ale...
    ...Tylko 3litrowy dieselek;)
    Z dieselkow posiadam aktualnie 320d i 530d nie porównuje ich nawet bo niema sensu litr wiecej pali 530 (tylko piatka jeździ x2 bardziej agresywnie:D )
    V8 Garage

  3. #3
    Ja bym na twoim miejscu zagazował 728. Czemu? Auto znasz, wiesz co w nim piszczy, założysz gaz i będziesz miał na instalacji naprawdę dobre spalanie. Zmienisz auto na inne to raczej na gorsze i będzie trzeba zapłacić za przerejestrowanie, coś naprawić, coś dolać i relatywny koszt Ci się zwiększy w najbliższych paru miesiącach w porównaniu do jazdy na benzynie 728. O ryzyku związanym z zakupem diesla przy naszych realiach nawet nie wspominam bo jak w kupionym aucie padną wtryski czy co tam się psuje to płyniesz finansowo. 3er też odradzam bo zobaczysz że to malutkie auto i brakuje mu w porównaniu do 7er czytaj będziesz niezadowolony. Poza tym gaz nie jest zły, na stacji benzynowej szybko się o tym przekonasz a jak kupisz sensowną instalację i dobrze Ci to założą to nie będzie problemów. Czyli generalnie odradzam przesiadkę. Po prostu jak masz dobre auto to go nie puszczaj i tyle.
    Ostatnio edytowane przez joe white ; 17-07-2011 o 15:41

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Ja mam 530D E39 i o ile jeździ miodzio, to koszty utrzymania tego auta są dość duże, wtryski trzeba regenerować przy dużych przebiegach, do tego turbiny itp. Co do 320d vs 730d - weź może wpierw zdecyduj czego chcesz? :) Wg mnie E46 to średnie auto, jeździłem tym i wygląda jak E39 dla ubogich (pomijając coupe oczywiście). Generalnie jeśli chcesz auto co mało pali polecam Peugota z 1.6HDI :D :D :D

    I zgodzę się z Joe, że zagazowanie tego co się ma to dobra opcja, bo zakup używanego auta to zawsze jest puszka Pandory i nigdy nie wiesz na co trafisz, bez znaczenia jak dobrze auto sprawdzisz.
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Z tą przesiadką na inne auto to macie rację - swoje 7 znam b.dobrze dlatego jest mi ciężko go sprzedać :) Jeszcze przed tym jak dowiedziałem się o nowej pracy oddałem swoje 7dem do poprawek lakierniczych i polerki :) hehe na "wakacje" - rozważam też opcje e36... Mam możliwość kupna e36 z silnikiem 2.0L i wiem o przebiegu tego auta ( 147 tyś.km) i wiem , że jest zadbane i należycie serwisowane . Miałem kiedyś silnik 2.000cm3 w e36 coupe i na trasie zaskakiwał sowimi pozytywnie niskim spalaniem a koszty utrzymania w porównaniu do diesla będą na pewno mniejsze. Decyzję muszę podjąć jak najszybciej...a jest to trudne:) bo szkoda mi mojego 7dem. W tygodniu dowiem się coś o instalacji gazowej jaką najlepiej i serwisie diesla ... przekalkuluje i zobaczę:) co i jak:) ale dziękuję bardzo za porady .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    ja bym zagazował 728 do 2.8 dobra instalacja nie będzie strasznie droga a jak co będzie paliła nawet 12 gazu to wyjdzie i tak taniej niż 7 l ON tym bardziej że 7 L on e38 730d raczej nie spali albo jest to dolna granica, mój ojciec ma 525d w e39 163ps to konstrukcyjne identyczny silnik co 3.0 tez m57 i to auto rozwala spalanie na trasie do Wrocławia z prędkościami czasami pod 200 a tak średnio ok 160 spaliło 5.3 L. Jeżdżę nim poza miastem po prowincji dość agresywnie i od roku mam na obc 6.6 L.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Hmm, ja ogólnie jestem przeciwnikiem dieslów. Teraz jeżdze E65 740i i na trasie, przy spokojniej jedzie można zejść do 10-11 litrów. Wiadomo, diesel spala mniej i jeśli jeździsz codziennie to faktycznie weź tego diesla. 3.0D z tego co wiem jest udanym motorem. Nie jest demonem szybkości ale coś za coś. Na pewno znowu nie muli ale majątku na rope nie wydasz.. A teraz czy 3 czy 7? Wiadome, że 7 :)

  8. #8
    Gazuj te bunie i się nie martw bo będzie dobrze. I nie kupuj broń boże jakiejś 3er bo na 100% będziesz klął po takiej przesiadce i to nie Ty pierwszy.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Potwierdzam, miałem okazję ostatnio awaryjnie jeździć E36 bo moje E38 było w serwisie klimy... ciśnie się jedno słowo: Masakra!
    Nigdy więcej małych autek.

    Jako kolejna osoba z rzędu potwierdzam: ładuj gaz do swojej 7er i będziesz zadowolony jak cholera :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    ja bym zagazował 728 do 2.8 dobra instalacja nie będzie strasznie droga a jak co będzie paliła nawet 12 gazu to wyjdzie i tak taniej niż 7 l ON
    Do zagazowanego auta dolicz jednak jeszcze koszt zwykłej benzyny wkońcu na czymś auto musi odpalać, szczególnie zimą;)

    Jednak jeśli twoje 7 faktycznie nie wymaga większych napraw to gaz niewatpliwie wyjdzie taniej...
    V8 Garage

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •