Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Kupno Diesla

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    co do wyboru miedzy 3, 5 a 7 to tak się składa że jeżdżę wszystkimi i najbardziej uniwersalnym autem jest 5 miałem e34 teraz użytkuje e39 i da się tym pojeździć szybko po zakrętach jest już trochę miejsca i jest wygoda, 3er to typowo do zapi... lania nie ma wygody, mało miejsca wykonanie gorsze ale można sobie poszaleć 7er nie nadaje się na górskie serpentyny i nawet nie przystoi 7 jeździć szybko chyba że na trasie, natomiast komfort 7 i wykończenie to klasa sama dla siebie.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Nooo z tymi serpentynami to muszę się niezgodzić.
    Miałem okazję ostatnio pojeździć po górach swoim E38. Powiem - bajeczka. Trzeba przełączyć się w manual, żeby zjeżdżać z ostrych pagórków na biegu. Ale mruczenie silnika na cutoffie przy obrotach około 2-3 tyś to piękna rzecz.
    A robiąc podjazdy w trybie S to już zupełnie melodia. System zaadaptował się bardzo szybko do specyfiki tej jazdy (a może ma zaszyty program gdy wyczai górskie ciśnienie powietrza?) i w 99 przypadkach an 100 robi to dokładnie co chciałbym zrobić mając skrzynię ręczną. Podczas zjazdów (nie stromizn) trzymał się na wysokich obrotach żeby hamować silnikiem, a jak zapiął wyższy bieg i nagle należało podjechać pod górkę, wystarczyło delikatnie musnąć pedał gazu i już wrzucał na niższy bieg, żeby elegancko wciągnąć się na sam szczyt. Na szczycie puszczasz gaz, a on dopiero wtedy zapinał wyższy bieg.

    Tak więc dopiero w górach pokazał na co go stać :-) Jestem bardzo zadowolony.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #13
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Co do wątku tematu, zagazuj swoją i się nie przejmuj. Ja mam gaz od 110 tyś. i śmiga coraz lepiej.
    Na trasie zejdziesz do 11 litrów gazu spokojnie.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    No z moich wyliczeń wychodzi , że gaz jest najbardziej opłacalny - małe spalanie - małe koszty i szybko mi się zwróci- a firmy które zakładają gaz do BMW to najlepiej jakiej???? Wole zapłacić więcej i mieć spokój jeżeli chodzi o gaz ...

    Dziękuję za pomoc i odpowiedzi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •