Witam,

Mam problem który mnie dręczy od jakiegoś czasu. Muszę niestety zmienić samochodzik . Dostałem pracę w odległości 40 kilometrów od miejsca zamieszkania. Dojeżdżam tam codziennie, co 2gi tydzień również sobota . Czyli dziennie robię ok 80 KM. Nie ukrywam, że jest to dużo dla mnie mimo tego , że moje autko na prawdę nie pali dużo mam 728(e 38) , to jednak w perspektywie miesiąca są to jak dla mnie duże pieniądze które wydaję na paliwo. Nie chcę gazu do mojego BMW - zastanawiam się nad kupnem e46 320d, lub e38 730d. Słyszałem bardzo dobre opinie o silniku 3.0d -mówię o spalaniu - że jest porównywalne do silnika 2.0d a daje więcej Dużo więcej frajdy z jazdy :) Z informacji które posiadam to równica między 2.000cm3 D a 3.000cm D jest ok 2 L przy spokojnej jeździe.Trasa którą pokonuję w większości jest to trasa , bez korków z prędkością podróżną ok 80-90 KM/h. Mam znajomego którego diesel 3.0L w bmw e46 spala na trasie ok 7L , a 2.0D również w e46 6,2 L na tarasie a różnica w przemieszczaniu się jest bardzo duża :) dlatego prosił bym o zdanie osób używających 730D .
Dziękuję za pomoc - pozdrawiam