Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Przerwany przewód od czujnika ABS, czy można lutowac? Jak połączyc?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    Przerwany przewód od czujnika ABS, czy można lutowac? Jak połączyc?

    Witam jak w temacie, mam przerwane dwa kableki co wchodzą przez ściane grodziową z komory silnika do kabiny i ida do tylnych kół do czujników. W środku te kabelki są jakby takie antenowe(rdzeń w środku,otoczka plastikowa, i znowu druciki(. Jak to ze soba połączyć? Troche cienkie to do lutowania, ma ktoś jakiś pomysł? I da rade to zrobić tzn. ABS bedzie działał? Niewiem czy to ważne ale sprawa dotyczy E32 m30b30 1990r

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    problemu raczej nie powinno byc, skrec najpierw ten kabelek zaizoluj potem druciki i jezeli czujniki sa sprawne powinno dzialac. Ja mam tak z jednym czujnikiem pdc tez w srodku jeden drucik jest w otoczce potem kabelek druciany zwykly zrobilem jak wczesniej napisalem i pdc mi dziala. Jak po podlaczebniu kontrolka bedzie sie swiecic znaczy ze czujniki walniete sa.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Dzięki kolego za odpowiedz. Wszystko jest na 100% sprawne, przyczyna awari to tylko te kabelki niedawno wszystko działalo tylko przy demontazu wiązki elektrycznej urwały sie te kabelki. Jutro polutuje i dam znac czy działa. Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak masz urwane pod maską to jedyne słuszne rozwiązanie to zamiast izolować taśmą to należało by wsadzić połączenia lutowane w koszulki termokurczliwe i to na dodatek z klejem. Jedyne słuszne rozwiązanie na dłużej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •