Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dziwne objawy w mojej e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Dziwne objawy w mojej e38

    Od jakiegoś czasu niepokoi mnie pare objawów w mojej e38.

    Po pierwsze jak przekręcę zapłon słyszę jk silniczek krokowy buczy- jak przyłożę do niego rękę to cały drga. Ogólnie jest raczej sprawny bo jak go odepnę to samochód gaśnie na wolnych obrotach. Jak odpalę samochód to ciężko mi powiedzieć czy drga bo chodzi silnik.

    Po drugie jak włączę klimę to chwilami tracę wspomaganie w kierownicy. Po prostu jak skręcam to przestaje działać na pare sekund- pompa wspomagania wyje i po chwili jest normalnie.

    Po trzecie ( chyba również przy włączonej klimie) czasami zdarza się, że silnik przestaje mi równo pracować- tak jakby przestawało chodzić na jeden baniak ( zarówno na benzynie jak i na gazie)
    Jeszcze nie byłem na kompie i wygląda na to ze w tygodniu nie bede mial na to czasu bo graik mi nie pozwoli dojechać w godzinach pracy elektryków.
    ALE CZY KTOŚ MA POMYSŁ O CO KAMAN??
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    stawiam na pasek klinowy
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    No własnie pasek klinowy był wymieniany... Tylko ze ten od wspomagania a ten co idzie do klimy nie... Ale czy to bedzie miało znaczenie? Gdzie jeszcze mozna ewentualnie szukac problemu?

    Najbardziej mnie martwi nierówna praca. Czasami chodzi idealnie a czasami poprostu tak skacze ze mnie juz to wkur....
    Dodam ze świece sa nowe NGK maja może z 1000km przejechane. Wyciągałem je i każda wyglądała tak jakby pracowała....
    Ostatnio edytowane przez dOOm_PL ; 16-07-2011 o 17:28
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    no to wymień drugi , może byc też problem z kołem pasowym :)
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    stawiam na... tłumik drgań paska klimatyzacji, ewentualnie jakaś rolka, lub przycinający się kompresor klimy

    co do silniczka... wygrzeb, zalej benzyną ekstrakcyjną.... przepłukaj tak kilka razy, aż zacznie swobodnie stukać przy machaniu nim w lewo i w prawo... będzie jak nowy ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Co to jest ten tłumik drgań? które to jest?
    Pytam bo pierwszy raz o tym słyszę...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez dOOm_PL Zobacz posta
    Co to jest ten tłumik drgań? które to jest?
    Pytam bo pierwszy raz o tym słyszę...
    Łożysko założone na taką łapę z amortyzatorkiem olejowym - można wymienić samo łożysko i sam amortyzator, można kupić w komplecie. Jak amortyzatorek jest wygwizdany, to dzieją się różne dziwne rzeczy. Przerobiłem to w M52B28 i w M60B30. Kosztuje koło 80-90 pln.



    szukaj pod tłumik drgań / napinacz paska - różnie to nazywają, w każdym bądź razie... jeśli masz wylatane łożyska i napinacze, to może latać pasek, może go blokować, może się przycinać itp.

    i poza tym przeczyść koniecznie tego krokowego bo to groszowe sprawy, albo zwykłą benzyną ekstrakcyjną zalej i przepłucz kilka razy, albo taką w sprayu - jeden pies

    i na koniec... przestrzegam przed zdejmowaniem całkowitym tego amortyzatorka... bo u siebie jak go wyciągnąłem, to rozleciał mi się w rękach ;p grunt, że do sklepu z częściami miałem 10 min spacerkiem i akurat mieli na stanie ;)
    Ostatnio edytowane przez darkman ; 17-07-2011 o 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •