Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 740D - termostat czy jest sprawny???

  1. #1
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city

    740D - termostat czy jest sprawny???

    mam proglem lekki z chłodzeniem auta . Mój wąż od chłodnicy jest twardy. ludzie w aso chcieli zacząć od wymiany płynu w chłodnicy , koszt bagatela 1000 zł , jeszcze potem test na sczelność głowic 1300 , jak dalej nie miało by pomóc to termostat zbiorniczek wyrównawczy , na samym końcu korek, bo kupiłem od nich nowy , dodam jeszcze ze z pod tego korka mi delikatnie podcieka płyn jak sie zagrzeje , na trasie gdzies z 500 km dolewam około 400 ml. widać ze cieknie właśnie korek . sciagnałem termostat włożyłem do garnka i sie otwiera, ale czy do końca??? zrobiłem kilka fotek, nie wiem czy ta sprężyna powinna być na maxa sciśnieta, czy tylko tyle???? co wy na to???? dodam jeszcze ze kreska w pionie , temperatura 88 89 stopni z klima 92 w gorkach do 108 dochodzi maxymalnie ale tak przy 30 stopniach za oknem




    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 16-07-2011 o 22:01
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli wskazówka trzyma pion to termostat sprawny. Zacząłbym od przepłukania układu chłodzenia i wymiany płynu. Mógł utracić już swoje właściwości. Oczywiście mam na myśli wymianę d.i.y. lub w zaprzyjaźnionym warsztacie a nie w ASO. Sprawdż też stan oleju czy go nie przybywa.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  3. #3
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    sprawa wyglada nastepująco. w moim zbiorniczku wyrównawczym sa jakieś dziwne ślady ingerencji osób trzecich :P tam gdzie przylega uszczelka od korka sa jakies ślady oderzenia czyms i widać zę jest takjakby wgnieciony plastik , bardzo delikatnie ale jest, sądzę ze to jest ta przyczyna tego wylatywania płynu , olej jak wlałem tak jest. dodam ze przed wymianą odmy troche mi go znikało , teraz jest ok, ostatnio zmieniałem olej i bacznie obserwowałem co wylatuje i czy jakiejs wody przypadkiem nie ma albo smarków . Poza tym widziałem objawy uszkodzonej łowicy w sensie przedmuchy i tam jest dopiero cisnienie. poza tym z ta usterka zrobiłem już gdzies koło 1500 km więc głowica nie powinna to byc bo już dawno by autko stanęło . także jak termostat sprawny to go zakładam ( w aso termostat do 740d zaledwie 380 zł )
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez szczurek Zobacz posta
    sprawa wyglada nastepująco. w moim zbiorniczku wyrównawczym sa jakieś dziwne ślady ingerencji osób trzecich :P tam gdzie przylega uszczelka od korka sa jakies ślady oderzenia czyms i widać zę jest takjakby wgnieciony plastik , bardzo delikatnie ale jest, sądzę ze to jest ta przyczyna tego wylatywania płynu , olej jak wlałem tak jest. dodam ze przed wymianą odmy troche mi go znikało , teraz jest ok, ostatnio zmieniałem olej i bacznie obserwowałem co wylatuje i czy jakiejs wody przypadkiem nie ma albo smarków . Poza tym widziałem objawy uszkodzonej łowicy w sensie przedmuchy i tam jest dopiero cisnienie. poza tym z ta usterka zrobiłem już gdzies koło 1500 km więc głowica nie powinna to byc bo już dawno by autko stanęło . także jak termostat sprawny to go zakładam ( w aso termostat do 740d zaledwie 380 zł )
    już też miałem okazję zobaczyć co znaczy walnięta uszczelka pod głowicą w e36 ;)

    delikatnie mówiąc... rozerwało chłodnicę przy zbiorniku wyrównawczym i przewody.... ;)

    aczkolwiek, u mnie po odpowietrzeniu temperatura waha się od 89 do 97 stopni, gdzie 97 to wartości mocno skrajne pojawiające się sporadycznie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •