Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Mruganie ringów SMD w e38 na wylaczonym silniku.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto

    Mruganie ringów SMD w e38 na wylaczonym silniku.

    Witam,
    po długiej przerwie znowu się pojawiam ;). Mam problem z ringami smd. Nie wiem czy było to cały czas czy nie dopiero dzisiaj to zauważyłem. Ringi smd mi mrugają na wyłączonym silniku :/ podłączone są ok bo żadnych błędów na kompie o spalonej żarówce nie mam :( nie wiem o co chodzi ? rozumiem że jest to mruganie spowodowane sprawdzaniem przez kompa czy żarówki są ok ale mam wsadzone też zwykłe postoje (ukryte) i nie rozumiem tego :( co robić?
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 14-07-2011 o 09:38
    Radośc z Jazdy :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Podlacz przez przekaznik. Dolaczony do zestawu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    kolego przekaźnik normalnie jest podłączony :) takiego jelenia ze mnie nie rób ;) ale ogólnie przekaźnika nie sprawdzałem ... może i tam tkwi problem...
    Radośc z Jazdy :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    to jest standard we wszystkich ringach
    komputer sprawdza żarówki i zwykła żarówka nie zdąży zareagować a że ringi pobierają bardzo mało prądu i mają szybki czas reakcji to masz efekt mrugania
    podobno ktoś coś myśli w tej kwestii ale na razie nie mam żadnych info na ten temat
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    ok wszystko jasne.. poszedłem do auta sprawdzić przekaźnik. Mam go przykręconego razem z masą do kielicha i był cały mokry więc zabrałem go do pomieszczenia aby go rozebrać. Po otworzeniu obudowy wylało się mega wody cały był zamoczony w środku. Szybka kąpiel w słoiku spirytusu i przekaźnik jak nowy :) teraz tylko pytanie czemu go zalało? kielich jest suchy skąd ta woda?? :/

    kolego Saillupus niestety nie zgodzę się z Tobą. Ringi SMD (nie zwykłe led za 5 zł) posiadają właśnie przekaźnik który je odłącza w czasie gdy nie ma sygnału z postojówek. U mnie była woda i niestety cały czas przekaźnik był zwarty a teraz jest cisza i spokój już mi nie mruga :D
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 13-01-2012 o 10:49
    Radośc z Jazdy :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam,
    Ja mam CCFL i też mi mrugają-:)), nie wiem w czym problem? Gdy miałem żarówki na postojach to też mrugały. tylko gdy kluczyk był w stacyjce i chyba na pierwszej pozycji. A Tobie mrugają nawet jak kluczyk wyjmiesz ze stacyjki ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    tak mrugały jak auto było zgaszone i kluczyki były w kieszeni :) co do CCFL to nie pomogę bo tam jest inna bajka. SMD są podłączone cały czas do + nawet po zgaszeniu auta i jak jest zwarcie ( u mnie akurat w przekaźniku) to prąd dochodzi do postojówek i zaczyna mrugać nawet żarówki mi mrygały postojowe jak na chwilkę podłączyłem :) ale wylałem wodę z przekaźnika szybkie suszenie, zalałem silikonem szczeliny i już nic nie mruga :) acha i kolego zainwestuj w SMD są jaśniejsze i nie ma błędów na kompie :)
    Radośc z Jazdy :)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    u mnie mrugają tylko jak jest kluczyk przekręcony w stacyjce a światła są wyłączone i to tylko przez chwilę na samym początku a potem spokój
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    ej a tak na powaznie - czy to problem?.. a niech sobie mrugnie czasem:D lubi to:d moja mruga ale tylko i wylacznie jakmam kluczyk wsadzony w stacyjke:) jak wyjety - spokoj wiec nie widze problemu:) nie zostawiac kluczyka w stacyjce!:D

    PAnowie pojawil sie problem:) ringi przestaly dzialac ale polowicznie:) mam podlaczone pod postojowki i pod zarowke od drzwi:) czyli jak zapale postojowki to sie swieca i jak otwieram z kluczyka tez:) ALE przestaly mni dzialac na postojowkach.. w przekazniku cos klika ale sie nie zapalaja... jak zapale swiatelko w srodku auta dzialaja... dodam ze stalo sie tak po dzwonku - ale tez nie odrazu bo dzialay jeszcze kilka dni (bo to byl dzwoneczek a ringi nie ucierpialy ani przekaznik tylko szklo lamy poszlo i uchwyty ale to nie ma zwiazku z ringami.. ) podlaczylem ringi tym samym kablem tak samo jak do starej lampy i nie dzialaja... a srednio mi sie usmiecha jezdzic z wlaczonym swiatelkiem w srodku... moze cos sie spalilo i jedna opcja przestala dzialac?... moge zrobic tak ze "rozdwoje" kabelek idacy do kabiny i podepne go pod postojowki?:> ale czy przy zapaleniu postojowek nie ebdzie mi sie zapallo swiatlo wsrodku i na odwrot? pomocy!!:D cieszylem sie niezmiernie z obu opcji irngow...
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 13-01-2012 o 10:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •