Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: problem z silnikiem m70b50

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Grudziądz
    Blog
    1
    aha czyli tylko nowa w gre wchodzi ? troche lipa bo auto potrzebne na codzień do dojazu do pracy ;/

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    mniej na uwadze, że masz 2 pompy paliwa

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    mozesz kupić na allegro pompy od 750 E38 ,kup od razu dwie koszt jak pamietam to po 155 PLN za sztukę .Kupisz je w koszyczku i nalezy pompę wyjąć i przełożyć do swojego :) i tak samo z 2 szuka sprawdzone działa mam tak zrobione w swojej.Zwróć jedynie uwagę aby pompka miała średnice okolo 44 mm jak pamietam :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Grudziądz
    Blog
    1
    udałem sie dosklepu po pompe ze starą która była spalona ;/ koles dbal mi jakąś z vw niby wszystko ma tak samoo cisnienie zamiast 3 ma 4 bary podpiąłem wsadziłem i odpalił ale jedzie jak by to było m40 a nie m70

    własnie zdjałem klemy jak kafarek radził zobacze czy to pomoze

    rece mi juz opadaja


    teraz jechałem i nadal brak mocy ponad to ponad 3 tyś traci moc i zamula potem jedzie i znowu brak mocy już mi ręce opadają jutro chyba oddam te pompe i bede szukał innej chociaż ta ma większe cisnienie niż ta co była ;/

    no i gaz mi przestał działać włacza sie i wyłącza i tak w kółko
    Ostatnio edytowane przez KędziorCG ; 14-07-2011 o 17:56

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Sprawdź jeszcze czujniki impulsów na 6 i 12 garze, a najlepiej cały układ zapłonowy. Masz katalizatory? Mi kiedyś zmulało M70b50 przez uszkodzone sondy. Sprawdź przepustnice, filtry paliwa itd. Napisz czy auto chodzi na 12, czy na 6 cylindrów, wtedy postaram się całkowicie pomóc. Pozdrawiam

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Grudziądz
    Blog
    1
    ok silnik pracuje równo nie trzęsie nim na jałowych ale czasem zdaży mu sie zafalować

    wymieniłem pompe paliwa i na bynie nie ma mocy pewnie filtry do wymiany

    teraz pękł mi wąż od chłodniczy przy wejsciu do bloku silnika przy grodzi po stronie kierowcy jutro bede to naprawiał wiec sprawdze ostatni gar jak tam świeca wygląda

    ogólnie musze jeszcze rozrusznik jeden wymienic bo nie łapie na szczęście mam 2 w zapasie od poprzedniego właściciela

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Kędzior jakie pompy kupiłeś? Sam szykuję się do wymiany i nie wiem na jaką kasę się szykować..

    Pozdr!


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Grudziądz
    Blog
    1
    kupiłem mtm do e38 i chodzą ok ale nadal mam mały problem auto słabo reaguje na gaz wciskam gaz przyspiesza słabo po chwili idzie jak burza czasem nie idzie ogarnąć

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Przepływki sprawne klapki działają dobrze?
    Wiecie jak gaz działa? Przy przełączeniu na PB odcina wam napięcie wtrysków paliwowe w rezultacie paliwo przez nie nie może przejść i wraca przelewem do baku i taki jest obieg pompy oczywiscie caly czas powinny chodzić bo tak się powinno robić instalacje chociaż są i możliwości odcięcia napięcia i z pomp lub samych pomp albo pompy.
    Z uwagi na to że są dwie sekwencję i dzwie strony silnika co w efekcie było zrobione podwójnie i rzeczywiście może coś krzaczyć odcięcie może źle zrobione albo się pogmatwało i miesza. Gaz to gaz w mojej poprzedniej E32 przy odpalaniu na paliwie (rzecz jasna) gaz odcinał wtryski mimo że była włączona sama benzyna i w efekcie czemu auto gaslo i trzebabyło odpalać drugi raz za drugim razem nie gasło i było juz ok.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Grudziądz
    Blog
    1
    przepływki mam bez klapek :P

    byłem na kompie i wszystko ok oprócz błędu sondy ale to przez to że coś źle wydech poskładaliśmy i jutro bedziemy znowu robić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •