Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: E38 problem z działaniem licznika po montazu żarówek led ośw.wew.

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Na moje oko poleciał licznik. Powodem mógł być brak masy lub czysty zbieg okoliczności. Zanim założysz inny sprawdź dokładnie masy i zasilania. Są 3 masy bodajże. W niebieskiej i czarnej kości.

  2. #22
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez michal-adamowicz Zobacz posta
    tylko ze on twierdzi że to ma 100% moduł komfortu...
    Łatwo to sprawdzić, odepnij go i sprawdź czy problem zniknie, jeżeli tak to faktycznie będzie to moduł komfortu.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    8
    BMW
    e38 730 automat
    Skąd
    Turek
    Witam, ja równiez podepne sie pod temat, mam e38 3.0 automat z 1995r, i od jakiegoś czasu też zaczęły mi wariować zegary, wskazówki latają jak chcą, i w tym czsie jak tak wariują to nie ma sygnalizacji włączonych kierunkowskazów i czasem, nie zawsze jak wszystko wraca do normy to wyświetla sie komunikat getriebe not programm czy jakoś tak. Ma moze ktoś pomysł co to moze być? Ja obstawiałbym liczniuk, ale pewien elektronik powiedział mi ze to może być usterka na lini k-bus ( nie mylić z can) i teraz to już sam nie wiem.

  4. #24
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    U mnie narazie pomogło wyjęcie licznika i odpięcie i wyczyszczenie kostki łączącej licznik z jego elektroniką z tyłu, szeroka czarna skrzyneczka przykręcona z tyłu łączona taśmą, od tamtej pory mam spokój. W tym roczniku powinieneś mieć te same liczniki co ja.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    8
    BMW
    e38 730 automat
    Skąd
    Turek
    OK, dzięki, co prawda zamówiłem już drugi licznik, ale jak znajde chwile to wyczyszcze te styki i zobaczymy.

  6. #26
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Wiesz że drugi licznik trzeba kodować do auta, jeżeli tego nie zrobisz nie będzie działał prawidłowo.

  7. #27
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Będzie się świecił manipulation point. Jak licznik jest od takiej samej wersji silnikowej i podobnym wyposażeniem to w miarę będzie to chodziło. Przekładałem liczniki z różnych wersji i to co zauważyłem to złe wskazanie obrotomierza w przypadku m52 silnika a licznika od m60. Większość funkcji będzie ok. Trzeba pamiętać o rocznikach. Były pewne zmiany.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    8
    BMW
    e38 730 automat
    Skąd
    Turek
    Witam. Licznik przełożyłem i wydaje mi sie że wszystko działa prawidłowo, świeci sie tylko czerwona kropka przy przebiegu dziennym, ale na starym też sie czasami świeciła. Licznik jest od takiej samej wersji tylko o rok starszej.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A do czego jest ta kropka?

    :D

  10. #30
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    To jest manipulation point.
    Informuje o niewłaściwym numerze vin zapisanym w lcm a innym w ike. Przebieg też porównuje chyba. Po zmianie pasowało by zakodować licznik do samochodu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •