Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: stuki, klepanie 745i silnik n62 2002r

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar mrsiwek
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    45
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Wrocław

    stuki, klepanie 745i silnik n62 2002r

    Witam.
    Proszę o Was o opinie i "pomoc"... na początku powiem, że zawsze bardzo dbałem o każdy swój samochód. Moje wymarzone 745i kupiłem w styczniu. Powymieniałem wszystko jak w książce pisano. W czerwcu wybrałem się do Łeby z rodzinką na pare dni ( z Wrocławia) sprawdziłem olej i był stan tj na bagnecie równo połowa... po powrocie zrobiłem jeszcze kilka km ... łącznie coś ok 1500km od sprawdzenia. W piątek usłyszałem "klepanie" otwieram maske słyszę z prawej strony ( po stronie kierowcy) sprawdzam olej a tam brak :(
    Kupiłem castol magnatec 1l i wlałem cały... było lekko pow. minimum - dolałem drugi litr i jest prawie max ( z paniki ). Niestety dalej klepie... jutro pojadę do jakiegoś mechanika i teraz moje pytania:
    1. Czy macie przypuszczenie co to może być?
    2. Czy polecicie mi jakiegoś mechanika we Wrocku lub okolic który ma ogarnięte te rzeczy?

    P.S
    Nie krytykujcie mnie za nie sprawdzenie oleju... i tak mam już zajeb...o doła.

    Z góry wielkie dzięki za info.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar voshon
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    99
    BMW
    e65 745i 2003
    Skąd
    Bytom
    Hej!

    Przykro mi, że coś się dzieje z Twoją bunią. Niestety silniki N62 są znane ze swojego apetytu na olej silnikowy i dlatego bardzo trzeba pilnować jego stanu. Przyczyn zużycia oleju może być kilka, od prozaicznych po poważne, które praktycznie kończą się wymianą silnika (generalny remont jest nieopłacalny).

    Jeśli chodzi o Wrocław to dobre opinie słyszałem o BMW Stando, ale niech to potwierdzą forumowicze z tamtych okolic.

    www.stando.pl

    Swoją drogą strasznie szybko Ci ten olej uciekł, nie masz jakichś wycieków? Sprawdź spód auta czy się nie poci. Może to jakaś pierdoła w postaci uszczelki i niepotrzebnie się zamartwiasz :)
    Locha pali:

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    A nie pokazał się komunikat o niskim stanie oleju ? Przecież mało kto sprawdza w trasie olej co 100 km (chyba, że faktycznie dużo go ubywa).

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Klepaniem i stukami po stronie kierowcy objawia sie takze alternator na wykonczeniu.

    Olej to jedna sprawa ale ten trop tez bym sprawdzil.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Z tego co się orientuje to w Stando strasznie się cenię.
    Może Olejus wyda jakąś opinie.Kiedys tam naprawiał.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Ja polecam STANDO !! I od razu prosić Łukasza w czarnych włosach :D
    Cenią się cenią ale lepiej pojechać raz niż 5 razy do testerów aut.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar mrsiwek
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    45
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Wrocław
    Witam.
    Dzięki wszystkim za odp...
    Byłem z autkiem w "Motip'ie" na ul. Borowskiej i oczywiście wszystkim polecam ( naprawiają tam naprawde "grube" fury)
    Przyczyną tego klepania, stuków okazała się .... wykręcona świeca :D ( przy okazji wymieniłem wszystkie 8 ) Co do kapiącego oleju sączy się w okolicy kompresora czy jakoś tak...
    Taka głupota, a tyle zmartwień - nawiasem mówiąc byłem strasznie zdziwiony.... dobrze, że np silnik się nie odkręca :D


    I jeszcze jedna sprawa... Wcześniej nie miałem czasu, bo byłem na wczasach i zapomniałem....
    Chciałem bardzo podziękować koledze Bezi'emu :) ( za płytkę ) w dzisiejszych czasach spotkać kogoś kto za darmo pomoże, a jeszcze coś da.... marzenie :)
    Ostatnio edytowane przez mrsiwek ; 12-07-2011 o 16:53

  8. #8
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Hej
    Spoko spoko..zawsze pomogę.
    Co do tego warsztatu na Borowskiej,mam akurat jak najgorsze zdanie ,inni koledzy tez, na innych forach również ich nie polecają.

    http://7er.pl/showthread.php/16674-W...aw-ul.Borowska
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar mrsiwek
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    45
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Wrocław

    hmmm no to nieźle, a ja myślałem, że to takie porządne miejsce... sklep, myjnia, warsztat itd
    aston. db9, porsche 911, s5, s8, nowe x5 i x6... mówie... nieee tutaj chyba wiedzą co robią a tu taki zonk ....

  10. #10
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Jak miałem 7er to też mi pochrzanili.
    Te auta to chyba na myjkę stoja :D :d

    Tam zawsze takie stały..koła zmieniają i felgi prostują.
    A na mechanice to sie nie znają..wpierw Cie poznaja a potem na kase zaczną ciągnąć :D :D
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •