Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: stuki, klepanie 745i silnik n62 2002r

  1. #21
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez lunatyk22 Zobacz posta
    Włączałem i wyłączałem klimę i nic się nie zmienia, tak samo stuka. Czy mogę poprzez INPĘ zdiagnozować, czy to ta pompa Vacum jest na wykończeniu?
    A upewniłeś się, że klima faktycznie chłodzi? O tej porze roku trzeba ją raczej zmusić do tego przyciskiem Max. *. Jak już chłód będzie leciał z kratek, to wtedy słuchaj, czy dźwięk się zmienił.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    Przed chwilą próbowałem, ale na ciepłym silniku i nic się nie zmienia słychać dalej stuki, lecz na rozgrzanym bardzo cicho. Co do klimy było słychać, że coś się załącza, ale naciskając przycisk max z gwiazdką nie zapalała się ta dioda na tym włączniku. Nawiewy były ustawione na max i 16 stopni...


    Przed chwilą odpaliłem auto (ostatni raz odpalane o 16 ) na dworze jest teraz -5. Nie było w ogóle słychać tego stukania przed jak i po włączeniu klimy. Wcześniej było zawsze słychać mniej, lub więcej... Będę próbował na zimnym silniku, ale to dopiero w środę.
    Ostatnio edytowane przez lunatyk22 ; 05-12-2016 o 20:00

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Przeczytaj ten temat od początku do końca. Jest aktualny http://7er.pl/showthread.php/49546-P...6-(silnik-n62)

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    W weekend postaram się ogarnąć INPĘ może z nią uda mi się coś ustalić... Co do napinaczy to u mnie nie ma takich odgłosów co opisują w innym temacie. 22 grudnia będę w Polsce. Wstępnie jestem umówiony w mcars na Targówku, mam nadzieje, że do tego czasu nic się nie stanie z autem a oni ogarną temat.
    Ostatnio edytowane przez lunatyk22 ; 05-12-2016 o 21:37

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Wiec chyba te vanosy.

  6. #26
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Wiec chyba te vanosy.
    Miro ja Cię proszę :) Vanosy siadały w M52, nie w N62. W N62 są 4-ry sztuki. 3 są tego samego rodzaju, 4-ty jest trochę inny (wałek wydechowy, strona pasażera), bo musi mieć możliwość podpięcia do niego pompy Vacum, żeby ją napędzać i najczęściej to grzechocze, ale nie wpływa to na stan silnika. Jak komuś to bardzo przeszkadza, to kupuje nową pompę Vacum i po problemie.

    Oczywiście to może być co innego, ale vanosy to jest ostatnia rzecz, która się w tym silniku kończy :)

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Kurcze,oby to tak było @Damnedku jak mówisz. Czyli powiadzasz ,że te stuki ,klekotania w tych prawych głowicach N62 to ta pompa Vacum ?
    Ja jeszcze nie spotkałem N62 aby był cicho przynajmniej na zimnym silniku.

  8. #28
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Dopóki u mnie nie było grubiej grzebane, miałem pod maską cicho, ale że silnik jest już trochę po warsztatowych przejściach to faktycznie lubi sobie na zimno poklekotać z prawej strony ;) Tuczi np. powiedział, że dla niego to jest bardziej "klepiący" hydrauliczny popychacz zaworu.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No bo faktycznie ten dzwięk przypomina jak by klepał hydrostößel. Tylko ,że to na pewno nie on.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    Witam

    Odpaliłem dzisiaj auto po dwóch dniach postoju, odpalił bardzo ładnie od strzała żadnych zgrzytów, czy czegokolwiek. Od samego początku było słychać te klekotanie (stukanie) jednak bardzo cicho. Klimę udało mi się włączyć na max (zapaliła się dioda na guziku) i chodziło auto na klimie z 4 minuty i odgłos nie zniknął. Był tak samo słyszalny, ale dzisiaj bardzo cicho pomimo zimnego silnika pewnie dlatego, że dziś temperatura +7 stopni a wcześniej jak odpalałem i było głośno słychać to było trochę na minusie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •