Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: e38 INPA: 45 Auxiliary water pump, co to za błąd?

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak płukają układy to odpinają wszystkie rurki i trzymają się z dala od sprężarki. Płukaja rurki kolejno i parownik. Jak ktoś nie ma maszyny do płukania to przedmuc***e azotem. Nie jest to skuteczne do końca ale lepsze to niż zostawić ten syf.
    Usuwają tylko olej z układu razem z opiłkami. Jak masz założoną nową sprężarkę to jej nie ruszaj. Sam wymieniałeś czy ktoś to wymieniał?
    Jest zalana właściwym olejem i w odpowiedniej ilości bo nie wszystkie sprężarki są fabrycznie zalewane? Są różne oleje i żeby ten olej wymienić to najlepiej wyjąć sprężarkę i na stole to robić.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Mam założoną używaną ale sprawną sprężarkę. I całe szczęście, że nie kupiłem nowej za 2000 zetów. W sprężarce był/jest olej.
    Sprężarka ta jest sprawna i zapewne ta moja poprzednia też działa (choć wygenerowała opiłki).

    Wymieniali mi w warsztacie, który zajmuje się mechaniką/lpg/klimatyzacją. Bardzo sprawnie im szło (może trochę dzięki temu, że opsikałem im śruby sprężarki środkiem penetrującym?). Bardzo dokładnie sprawdzali szczelność, wycieki, działanie na postoju, ciśnienia... Też się dziwili, że jest 20:1 bar. Ale jak wyjechałem to niestety układ mimo ich starań się wyłączył (widocznie od obrotów wzrosło ciśnienie i paprochy zablokowały całkowicie układ).

  3. #23
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak się wymienia kompresor to wylewa się z niego olej i zalewa go się nowym olejem. Jak się tego nie zrobi są problemy po tym.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Dlaczego ludzie, którzy zajmują się takimi sprawami profesjonalnie (mechanicy) nie wiedzą takich rzeczy, o których piszemy na różnych wątkach forum? Nie mówię o sprawach specyficznych dla danego modelu auta, ale ogólnych zasadach takich jaką właśnie przytoczyłeś:

    1. wymiana oleju
    2. przedmuchanie układu

  5. #25
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Albo był na szkoleniu jeden człowiek z firmy i nie przekazał reszcie albo im się nie chce albo nie maja o tym pojęcia. To wszystko kosztuje albo czasem albo innymi tematami. Może mieli sporą kolejkę i lecieli po łepkach. W zakładach różnie bywa. Wszytko zależy od polityki firmy na co się nastawia. Albo max zysk i miń kosztów albo liczy się ilość albo jakość. Nie da się tego połączyć.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Dobra, byłem u mechanika...

    Diagnoza: morderstwo

    ..żart. Ale na tym koniec.
    Pierwsze co sprawdzili, to ciśnienie hi i lo. Wyszło, że hi = 12 a lo = 0!
    Zaczęli szukać o co chodzi. Spuściliśmy czynnik. Potem odkręciliśmy przewód od osuszacza. Mimo zera ciśnienia w układzie, po kilku sekundach zaczęło kipieć zielone świństwo z osuszacza. Wyleciało tego sporo. Okazało się, że jest co cała masa oleju z barwnikiem. Masakra. Kto tak zalał? Teoria, że poprzednicy za każdym razem dolewali oleju, że układ zapchany i takie tam.
    Wydmuchaliśmy tego sporo azotem. Zalaliśmy układ czynnikiem. Chwilę pochodził, na niskim ciśnieniu początkowo było 6 bar ale momentalnie spadło do zera. Odessaliśmy znowu. I znowu wylaliśmy nieco oleju z osuszacza. Następnie wykręcili osuszacz i wylali jeszcze parę kropel.
    Zalaliśmy znowu układ. Przez 3 minuty ciśnienie wahało się pomiędzy 2.0, a 2.5 na lo a około 15 na hi. Klima nadal nie chłodziła.
    No to ostateczny cios w postaci wtłoczenia powietrza do odkręconych przewodów od osuszacza. Tym razem nie szło ani z jednej ani z drugiej strony przepchnąć ani grama... Jakby układ był totalnie zapchany.

    Wszelkie znaki na niebie mówią, że układ jest zatkany i jedynym elementem, który może być uszkodzony, jest zawór rozprężny (a wiadomo jak on jest głęboko schowany). Panowie powiedzieli, że jedyne sensowne rozwiązanie to wymienić zawór oraz zrobić płukanie układu. Zamontujemy też poprzedni kompresor, który też zostanie opróżniony z oleju i zalany we właściwy sposób.

    Wstępnie zaśpiewali koszt 700 zł - trochę dużo, ale wiem że inaczej się nie da.

    A jaka jest Wasza opinia na tą całą sprawę? Będzie toto działać po tych zabiegach?
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 12-07-2011 o 18:01

  7. #27
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    He he 700 to mało. Ja bym się cieszył. U mnie byś zapłacił sporo więcej. To było do przewidzenia.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No to w takim razie jedno oko się smuci a drugie już cieszy..

    ale czy takie wyczyszczenie układu załatwi moje problemy z klimą? Nie okaże się nagle, że parownik albo skraplacz też do du..? Czy płukanie ich jest wystarczającym zabiegiem by przywrócić świetność klimie?

  9. #29
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W parowniku i skraplaczu nic się nie powinno dziać w końcu to tylko kawałek aluminium. Za to zawór i osuszacz to inna bajka. Obie rzeczy powinny być wymienione. Płukanie powinno załatwić temat ciśnień. Jak zrobisz to co napisałeś to powinno hulać.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    nastraszyli mnie na warsztacie z tymi kosztami, że prawdopodobnie będzie trzeba zdejmować całą konsolę, wyciągać TV radio, panele, drewna, zespół chłodząco-grzejący na środku i takie tam...

    A to takie proste: http://7er.pl/showthread.php/17608-w...ty-spos%C3%B3b

    nie ma to jak samo-pomoc koleżeńska: Sam sobie pomagam.


    Świat znowu jest kolorowy... Zamiast 700 będzie może 300-400.

    Pytanie z ciekawości: dlaczego skasowałbyś kolegę z forum za taką usługę dużo więcej? :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •