Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Padł po raz piąty alterator chłodzony cieczą w ciągu dwóch lat

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Padł po raz piąty alterator chłodzony cieczą w ciągu dwóch lat

    W ciągu ostatnich dwóch lat zdarzyło mi się to 4 razy. Najpierw padł orginalny(chłodzony cieczą 740il po lifcie), fabrycznie montowany w aucie więc go zregenerowałem montując nowe diody i tak przejeździłem cały rok. Po upływie tego czasu alternator padł po raz kolejny więc zakupiłem używany i popełniłem wielki błąd... ponieważ nie później niż dwa miesiące po tym alterator padł ponownie :/ (Okazało się w międzyczasie, że częste usterki elektroniczne i nagminne wyładowywanie się akumulatora było spowodowane nieprawidłowym poskładaniem elektryki po lakierowaniu co powodowało bardzo częste spięcia lecz temu już zaradziłem) W związku z tym postanowiłem ponownie go zregenerować. Na mój nie fart ... po ponownym wyciąganiu i wkładaniu alternatora oraz rozbieraniu go przez "speca" od alternatorów moje szczeście nie trwało zbyt długo ... przejechałem raptem 1000 km i po raz kolejny podczas jazdy uraczyła mnie czerwona kontrolka aku :] Ostatnia przygoda zdarzyła się stosunkowo nie dawno bo dzisiaj ... z racje tego, że mam złamaną nogę to postanowiłem, że oddam auto do poprawek lakierniczych i konserwcji podwozia. Dzisiaj odebrałem auto po prawie dwu miesięcznej rozłące i nie zdąrzyłem nawet wrócić do Wrocławia z Trzebnicy a już wyświetliła mi się czerwona kontrolka :/

    I tu moje pytanie:
    Czy istnieje taka możliwość, aby w aucie był jakiś problem natury elektrycznej, który mógłby powodować tak częste usterki tego podzespołu... a może jednak to wina tandetnie wykonanej części, która bardzo rzadko da się skutecznie zregenerować :/ Nie mam już pomysłu :/ Czy tylko nowy orginalny alternator da gwarancję a przypomne,że koszt jest nie mały bo bagatela 900 $ na real oem, czy może jednak jest jakiś sposób aby przelutować spalone diody na nowe tak aby nie ulegały one zniszczeniu bo zbyt krótkim czasie :/ ??
    Ostatnio edytowane przez MastaKleszcz ; 09-07-2011 o 03:16

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja bym się dokładnie przyjrzał akumulatorowi. On może powodować nadmierną pracę alternatora i jego uszkodzenie. Inne odbiorniki raczej nie uszkodzą alternatora.
    Jedź do jakiegoś konkretnego serwisu co ma na stanie mikroprocesorowy tester do akumulatorów bo tylko on może sprawdzić stan akumulatora. Inne urządzenia obciążające akumulator i mierzące spadek napięcia są do niczego.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    prawdopodobnie akumulator masz rąbnięty tak jak seban pisze, nie jest to jakiś straszny koszt, za 300 pln kupisz black powera (przy moście warszawskim, sklep z bagażnikami i aku), chyba, że chcesz AGM-a, to pisz na priv, jestem w stanie załatwić w dobrej cenie (niewiele drożej od tradycyjnego black'a varty)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Problem w tym, że ciągu dwóch lat w aucie miałem już dwa akumulatory. Jeden padł mi z powodu usterki elektrycznej której nie mogłem ja ani żaden elektryk zlokalizować i przez to musiałem praktycznie codziennie odpalać auto od kabli. Kiedy udało mi się naprawić usterkę kupiłem nowy aku, gdyż dowiedziałem się, że alternator może padać własnie przez zbyt słabo naładowaną baterię w związku z czym alter musiał nie dość, że ładować to jeszcze dostarczać prąd do wszystkich odbiorników. Niestety po kupnie nowego aku alter padł już po raz drugi :/ Czy przy regeneracji alternatora ma znaczenie to w jaki sposób zakładane są nowe diody ?? Z tego co wiem to moje były lutowane jednak dowiedziałem się pare dni temu, że powinno się to robić zgrzewarką ... ?
    Ostatnio edytowane przez MastaKleszcz ; 10-07-2011 o 16:21

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Zobacz czy nie ma przecieku gdzies i olej nie kapie na alternator bo mi olej jakims cudem dostał sie do srodka i diody popalilo silikon zalatwil sprawe dokladnie sprawdz alternator czy akurat olejem gdzies nie żygło
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Co do regeneracji - kup fabrycznie regenerowany w BOSCHu. Koszt to około 1300-1600 zł (+ zwracasz swój zepsuty). Poszukaj przedstawicielstwa BOSCHa w Polsce - jest dużo tańszy w stosunku do ASO, a jakościowo jest identyczny z ASO. "Prywaciarze" jak widać mają w d**ie technologię napraw i lutują zamiast zgrzewać i nie wiadomo co jeszcze robią źle... Nie trać więcej kasy - kup w BOSCHu i będziesz miał spokój na 10 lat.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Co do regeneracji - kup fabrycznie regenerowany w BOSCHu. Koszt to około 1300-1600 zł (+ zwracasz swój zepsuty). Poszukaj przedstawicielstwa BOSCHa w Polsce - jest dużo tańszy w stosunku do ASO, a jakościowo jest identyczny z ASO. "Prywaciarze" jak widać mają w d**ie technologię napraw i lutują zamiast zgrzewać i nie wiadomo co jeszcze robią źle... Nie trać więcej kasy - kup w BOSCHu i będziesz miał spokój na 10 lat.
    I tak chyba właśnie zrobię tylko czy wie ktoś gdzie w okolicach Wrocławia można zrobić coś takiego ? Czy oddając swój stary alter będę zmuszony czekać na regenerację, czy też może mają już je naprawione i następuje tylko wymiana z dopłatą ?

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Mają je na półce - płacisz i zabierasz albo przesyłasz.

    tu masz mój post o wymianie: http://7er.pl/showthread.php/13741-A...285#post211285
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    To nie normalne żeby tyle płacić za alternator regenerowany jak tam nie ma co się psuć do elektryka i zrobi za max 200zl na pewno 3 lata pojeździ. Regulator albo diody co wiecej może sie sypnąc strata pieniędzy żeby regenerowany wiem jak ta regeneracja wygląda oni zapłaca max 200zl a sprzedadzą regenerowany za 1300zł heh.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    MastaKleszcz a te alternatory swoje to naprawiałes wszystkie w tej samej firmie ???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •