Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Padł po raz piąty alterator chłodzony cieczą w ciągu dwóch lat

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    a czy spróbowałeś podłączyć jakiś amperomierz do tego alternatora? Polecam poszukać taki cęgowy, który nie wymaga ingerencji w połączenie. Warto by było sprawdzić jak bardzo alternator jest obciążony.
    Możesz mieć problemy w aucie z elektryką. Może jakieś urządzenie podczas jazdy zwiera się albo jakiś luźny przewód powoduje 'strzały' i alternator jest przeciążony.
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #12
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez przemo9999 Zobacz posta
    Regulator albo diody co wiecej może sie sypnąc strata pieniędzy żeby regenerowany wiem jak ta regeneracja wygląda oni zapłaca max 200zl a sprzedadzą regenerowany za 1300zł heh.
    Regulator do tego alternatora jest bezszczotkowy i nie jest tani - w BOSCHowskim katalogu w ogóle nie ma regulatorów ani mostków do altków chłodzonych cieczą (nie ma też koła pasowego, co jest bzdurą, bo nawet BMW podaje jego numer), więc nawet nie wiadomo dokładnie jakie on ma oznaczenie. Podobno kosztuje około 900 zł. Spis wszystkich alktów i części jest tu:
    SPIS ALTERNATORÓW i ROZRUSZNIKÓW BOSCH - części zamienne, oznaczenia i wszystko: http://www.bosch.co.nz/content/language1/html/4599.htm

    Przez sam regulator płynie prąd uzwojenia wzbudzania (o wartości około 1/8 - 1/10 prądu uzwojeń twornika/stojana) przy prądzie max 150 A i średnim na poziomie np. 50 - 80A regulator ma dużo pracy (5 - 15A to nie tak mało, zważywszy na gabaryty regulatora). Przepływ prądu w półprzewodniku powoduje jego powolną degradację, ale prąd, który rozwalił 1-2 diody z 6, to już nie jest w zakresie normalnej pracy i regulator może klęknąć dużo szybciej.

    A co do samodzielnego dłubania i regeneracji w warsztatach niezależnych...
    Ja wyznaję zasadę "nie święci garnki lepią" więc mój alter sam naprawiłem jak mi padło łożysko. Ale jak mi padła dioda i odkryłem ślady wody pod pokrywą, to przyznałem, że ten alter mnie pokonał. W tym przypadku zmieniłem na zasadę: "nie stać mnie na awarię", więc pogodziłem się z kosztami i kupiłem "pewniaka".
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    Mój znajomy też strasznie narzekał na ten alternator i też mu się sypał kupował regenerowany w boschu i dupa ale po chwili zaczoł się chwalić ile to sprzętu grającego wsadził i DVD telewizory wzmacniacze po 500W na kanał subwofery itp. Idiota myśli że ma pod maską małą elektrownie
    klims

  4. #14
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Kolega z pracy regenerował kilka razy w W220 320cdi i 400CDI.
    Taki sam prawie jak w BMW tylko że w mercedesie nowy to koszt 11 tyś.
    Okazało się że klient miał jakąś firmę i busy ze swojego auta kablami odpalał.
    Założony został zwykły nie chłodzony cieczą i od tamtej pory jest spokój. Trzeba było tylko kanały wodne zaślepić. Reszta pasowała.
    Co ciekawe zawsze rozlutowywały się łączenia mostka z diodami a regulatory zawsze były ok. Poleciały diody raz. Fabrycznie połączenia były lutowane. W 400 CDI to się nie dziwię bo była po spaleniu komora silnika i się wszytko potopiło. Wystarczyło polutować i spokój. Auto jeździ do dziś czyli 3 lata.
    Dokumentacja BOSCHA wyraźnie informuje o braku możliwości naprawy a w lublinie je regenerują bez problemu.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    ... w mercedesie nowy to koszt 11 tyś.
    Eeeeekkk...!!!! Toż to jakaś zbrodnia
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ja swój alternator chłodzony cieczą naprawiłem sam. Koszt to cale 120zł i kilka godzin pracy. Regulatory napięcia bardzo rzadko klękają w tych konstrukcjach. Najczęściej winowajcą problemów są łożyska oraz diody które klękają od wilgoci. Z uszczelnieniem nie ma większych trudności, wystarczy wiedzieć czym to zrobić, w jakich miejscach, oraz zrobić to dokładnie. Ja jeżdżę już pół roku i jest malinowo :)
    Pozdrawiam i weźcie swój los w swoje ręce.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    A jakie macie teraz ładowanie po tej regeneracji ? Ja zregenerowałem i okazało się że na mostku było jakieś mikro pęknięcie do tego spalone dwie diody. Naprawiłem u zaufanego gościa i w tej chwili ładowanie mam 13,5 a jak dodaje gazu to wskakuje na 13,6, przy wyższych predkościach zaś podskakuje do 13,9. Nie wiem czy to znowu nie zbyt mało :/ Z tego co wiem normalnie bez włączonych odbiorników prądu powinno być między 13,9-14,1 A ... Mam nadzieję, że tym razem pojezdze troszke dłużej. Pozdrawiam

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, prawidłowe napięcie ładowania, mierzone na klemach akumulatora powinno zawierać się pomiędzy 13,5 a 14,7V. Tak więc u Ciebie wszystko jest prawidłowo.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Jak przedmówca :)
    Dla orientacji u mnie ładowanie na biegu jałowym oscyluje około 13.8, a kończy się 14.2.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jonash
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    387
    BMW
    Było E38 740iA '01 | 318 TDS Touring '97
    Skąd
    Koszalin
    Dzisiaj w Sopocie odebrałem autko z regeneracji alternatora(firma Ba-car). Skasowali 660zł za wymianę, regenerację (wymiana diód i łożysk). Gwarancja roczna. Zobaczymy jak to będzie się sprawować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •