Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Błędy-tłumaczenie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Błędy-tłumaczenie

    Witam
    Czy ktoś pomoże mi rozszyfrować kody błędów? oraz przetłumaczy z niemieckiego o co może chodzić ?
    "203 Zundsystem (1)- Lmabdaregelung 2 (2)
    1) Uberprufen sie bitte den Primarkreis der zundung auf unterbreuchung !
    (6 zylinder motor)
    2) Uberprufen sie alle Moglichkeiten, die eine Gemischaderung zur folge haben (8 zylinder motor)
    139 "
    To wszystko wyszło w Carsofcie

    Troszkę mnie oświeciło,gdyz miałem problemy z centralką lpg. Odpaliłem niedawno samochód i dziwnie się zachowywał, tzn chodził właśnie najprawdopodobniej na 6cylindrów (błąd 1). Jednak martwi mnie ten drugi błąd z sonda lambda. Udało mi się odpalić w Carsofcie live'a i pierwsza sonda ma 2,5V a druga 0,5V. Moje pytanie-jakie napięcia powinny miec sondy? Druga sprawa, że gdzies koło kolektora wydobywa się głośne syczenie-jakieś lewe powietrze? Autko ma moc i wydaje się wszystko ok, poza dość niskimi obrotami jałowymi-może przez to powietrze-co to może być? niedawno wymieniałem separator-odpowietrznik odmy. Jeszcze jedna informacja, na Pb na około 30km odcinku spalanie w granicach 18-19l, powrotna droga na lpg 12-13l. Czy ktoś ma jakieś pomysły od czego zacząć?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-07-2011 o 23:13

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Nikt nie pomoże?

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zacznij od uszczelnienia dolotu.
    Po uszczelnieniu sprawdź jeszcze raz sondy. Błąd był na regulacje składu mieszanki na sondzie po stronie kierowcy.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    "203 Zundsystem (1)- Lmabdaregelung 2 (2)
    1) Uberprufen sie bitte den Primarkreis der zundung auf unterbreuchung !
    (6 zylinder motor)
    2) Uberprufen sie alle Moglichkeiten, die eine Gemischaderung zur folge haben (8 zylinder motor)
    139 "
    To wszystko wyszło w Carsofcie
    PRZEtłumaczenie:

    203 układ zapłonowy (1)- regulacja lambda 2 (2)
    1) proszę sprawdzić obwód pierwotny zapłonu pod kątem przerw !
    (silnik 6 cylindrów)
    2) proszę sprawdzic wszystkie możliwości, które powodują zmianę mieszanki paliwa (silnik 8 cylindrów)
    139

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam
    Czy możliwe, że do wymiany będzie uszczelka nr 9 z linku : http://realoem.com/bmw/showparts.do?...26&hg=11&fg=40 ?
    Czy ktoś wie czy to jest jedna uszczelka pod cały kolektor czy 2 (lewa, prawa) ? Ostatnio skasowałem te błędy, jutro znów się podepnę i zobaczę co teraz pokaże. Domyślam się, że sonda jest w porządku tylko dostaje przekłamanie przez "lewe powietrze" ? Chciałbym zaznaczyć, że poza tym autko normalnie śmiga, tylko te obroty wolne wydają mi się za niskie i ten syk powietrza pod kolektorem, ale nie mogę go zlokalizować. Będę działał dalej i dam znać. Dziękuję za uwagi i czekam na dalsze podpowiedzi i sugestie.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, lokalizacja syku:

    1.) TEST PLAKIEM
    weź kup plak (taki do czyszczenia kokpitu), albo spraj do startowania starych dizli (który jest droższy). Wystarczy Ci taki plak za 8 zł. Siusiaj w okolicy kolektora, a jak wiesz skąd mniej więcej syczy, to w tamto miejsce. W momencie, gdy usłyszysz, że obroty silnika wzrastają (np z 500 do 600) na chwilę, to znaczy, że zlokalizowałeś usterkę. Ta metoda jest dobra zwłaszcza gdy nie słychać skąd syczy i szuka się wszędzie usterki. Poza tym polecam wyczyścić tym plakiem pokrywę silnika, osłony fajek świec oraz gumowe węże :-)

    2.) TEST DYMEM
    weź coś dymiącego, np. papieros albo kadzidło (nie śmiać się!). Jak masz zlokalizowaną z grubsza nieszczelność, to przyłóż blisko nieszczelności dym i zobacz, w którym miejscu jest dokładnie zasysany do silnika. Do tego zadania konieczne jest zatrzymanie wiatraków (wisko, went. klimy) by nie zdmuchiwały dymu. Najlepiej też takie doświadczenie wykonać tam, gdzie nie ma wiatru.


    Daj znać, co tam wyszło :-)



    EDIT: możesz też mieć uszkodzoną jedną sondę lambda (ja mam kuśtykanie jednej strony silnika i wskazania jednej sondy 0,35) - jeszcze u siebie nie zamieniałem miejscami celem testu, ale Ty to zrób też i sprawdź czy problem przeniósł się na drugą stronę silnika.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 13-07-2011 o 08:19
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Dzięki "brunoz" za porady, jak tylko skorzystam i się dowiem czegoś więcej to na pewno dam znać -:)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    Witam
    Czy możliwe, że do wymiany będzie uszczelka nr 9 z linku : http://realoem.com/bmw/showparts.do?...26&hg=11&fg=40 ?
    Czy ktoś wie czy to jest jedna uszczelka pod cały kolektor czy 2 (lewa, prawa) ? Ostatnio skasowałem te błędy, jutro znów się podepnę i zobaczę co teraz pokaże. Domyślam się, że sonda jest w porządku tylko dostaje przekłamanie przez "lewe powietrze" ? Chciałbym zaznaczyć, że poza tym autko normalnie śmiga, tylko te obroty wolne wydają mi się za niskie i ten syk powietrza pod kolektorem, ale nie mogę go zlokalizować. Będę działał dalej i dam znać. Dziękuję za uwagi i czekam na dalsze podpowiedzi i sugestie.
    kolego co do uszczelek sa dwie lewa i prawa strona(dwie podwojne z jednej strony i to samo z drugiej).A sprawdzales wszystkie podcisnienia moze ktores sie wypielo sprawdz z tylu za kolektorem przy odmie z prawej masz zaslepke a z lewej wezyk

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    "Zap" zgadza się. Byłem dziś w sklepie zorientować się czy w ogóle są, czy dostępne tylko w ASO. VictorReinz są po jakieś 33zł za sztukę. Jak zdiagnozuję dokładnie co to wtedy będę podejmował decyzję. Wężyki już sprawdzałem z tyłu i wszystko jest na miejscu, przynajmniej tak się wydaje. I tak będę jeszcze raz wszytko sprawdzał i użyję plaka jak radził poprzednik. Dzięki

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    błędy-CD .. ABS/DSC

    Witam
    Sonda Bosch już zamówiona po dobrej cenie -:)). Jednak pojawia mi się błąd ABS/DSC, który kasuje i ciągle wraca.
    Oto nr i opis błedu: " 25 Leitungsunterbrechung Bremslichtschalter "- proszę o przetłumacznie szanownych kolegów.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •