Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jaki tester diagnostyczny polecacie...??

  1. #1
    Vip Vip Awatar quick silver
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    225
    BMW
    obecnie: e38 740i,sl300 było: e38 735i e38 728i sport
    Skąd
    PL , UK

    Jaki tester diagnostyczny polecacie...??

    Mam pytanie jakie testery diagnostyczne, waszym zdaniem są najlepsze... ??
    Obecnie pracuje na CDIF/2, ale chce wymienić na coś lepszego, dlatego chciałbym zasięgnąć waszej opini...

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Podaj jakie auta chcesz diagnozować.
    CDIF spada na psy.
    Jam mam launch diagun, texa mobile, bosch kts 570, star diagnose, vcp+k, opcom.
    W dobrej cenie (niecałe 3000 ) można dostać multidiag w polskim języku. Podobno to bardzo ciekawe urządzenie. Da się na nim uruchomić lexie i proxie oraz stardiagnose do mb.
    Pierwsze podstawowe pytanie jakie auta chcesz tym diagnozować. Jakie roczniki. Czy to ma być sama diagnoza czy też programowania.
    Jakie pieniądze na ten cel chcesz przeznaczyć.
    Podaj jakieś szczegóły to podam nazwy urządzeń godnych uwagi.

  3. #3
    Vip Vip Awatar quick silver
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    225
    BMW
    obecnie: e38 740i,sl300 było: e38 735i e38 728i sport
    Skąd
    PL , UK
    Szukam czegoś dobregoo do diagnozy, kodowania kluczyków, korekty liczników. Jeżeli chodzi o rocznik aut m/w od 96 wzwyż. Cena to miedzy 7-8 tyż zł.

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Hehe.
    Auta europejskie, azjatyckie, japońskie, usa/ francuskie, niemieckie, włoskie?
    Do dorabiania kluczy i liczników w tych pieniądzach i do diagnozy ciężko będzie coś kupić.
    Albo inwestycja w diagnozę albo w liczniki i klucze.
    Do diagnozy to polecam launch diagun ze względu na mobilność. Świetna sprawa jak trzeba jeździć i robić próby drogowe. Mi bateria trzyma kilka godzin a na dodatek szybko się uruchamia.
    Jak nie launch to multidiag.
    To są podobne pieniądze.
    Tylko że launch ma walizkę kabli.
    Launch bardzo dobrze robi grupę VW, VOLVO, opla nieźle, mercedesa, japończyki. Francuzy kiepsko i włoskie. Fordy nowsze ok starsze marnie.
    Multidiag dobrze robi francuskie i włoskie.

    W tych pieniądzach nie ma urządzenia co zrobi wszytko.
    Do liczników i immo polecam carprog lub diagprog3 ale to jest inna baja finansowa.
    Carprog ponad 10 tyś a diagprog 37tyś.
    Za siedem tyś to można jedynie zaopatrzyć się w masę chińskich podróbek i liczyć że nic się nie uwali.
    Resztę info na PW.

  5. #5
    Vip Vip Awatar quick silver
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    225
    BMW
    obecnie: e38 740i,sl300 było: e38 735i e38 728i sport
    Skąd
    PL , UK
    zgadza się, w pełni masz racje że jednym sprzętem nie ogarnie się wszystkiego...
    A co sądzisz o GUTMANN MEGA MACS 55?? różnica cenowa jest, ale większy obszar do działań

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    27
    BMW
    2
    Skąd
    Katowice

    Post

    Ja myślałem o tym Autel MOT 908 Pro za 1500 zł
    ale z drugiej strony jest też AutoLink AL319 Pro za 150 zł
    oba fajne tlyko nie wiem czy aż taki drogi bedzie mi potrzebny czy ten tańszy wystarczy

  7. #7
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Witam mam gutmana MM50 naprawde do diagnozy, podglądu parametrów, podstawowych kodowań gorąco polecam 4-lata chodzi jak torpeda podłączam i mam połączenie przed żadnym klientem żadnej wpadki nigdy mnie nie zawiódł. Przedewszystkim dokładny i sensowny opis błędu (choc czasem trafiają się same kody szególnie reno ) podgląd parametrów też ładnie opisany jednostki sensowne. Naprawde kombajn leeecz zawsze czegoś braknie jak ktoś w branży robi to wie że żaden uniwersal nie zrobi roboty jak serwisówka więc wspomagam się serwisówkami wiadomego pochodzenia. No i jeszcze jedna ważna rzecz robisz na legalu musisz miec tester w pełni legalny reszta roboty po godzinach na innym sprzęcie. Niestety immo dasch i inne wsady to już inna dziedzina programatory

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •