Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wyciek między skrzynią a silnikiem.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska

    Wyciek między skrzynią a silnikiem.

    Witam. Chcę zlikwidować wyciek oleju silnikowego między skrzynią a silnikiem (wymiana uszczelniacza...). Mam skrzynię automatyczną 5HP-18, silnik M60 B30. Proszę o konkretne uwagi i wskazówki co do demontażu i złożenia.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Jesteś pewien że z tego miejsca się leje a nie idzie z góry?

  3. #3
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Możliwy jest wyciek oleju na uszczelniaczu wału jeżeli chodzi o wymianę to chyba odkręcisz skrzynie i koło zębate, a uszczelniacz będzie dało się wyjąć i wcisnąć nowy, ale nie jestem pewien niech się jeszcze ktoś wypowie w tym temacie, gorzej jak coś ze skrzyni...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    740iA e38
    Skąd
    Bilcza/Kielce
    bruner, ja u siebie tez myslalem ze leje sie z uszczelniacza, a lalo sie ( znaczy dalej sie poci i zostawia czasami kropke oleju) z czegos co jest pod kolektorem ssacym z tylu silnika, leje sie po skrzyni i wyglada jakby to bylo z uszczelniacza.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Jestem pewien że leje się z tego miejsca i jest to olej silnikowy (reszta typu uszczelka pod kolektorem, klawiatura oringi itp... wymienione). Będę robił to ze znajomym mechanikiem. Nie robił jeszcze dokładnie tego w tym modelu (dodam że nie jest to jakiś partacz i ma swój zakład). Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej bo lubię mieć zrobione wszystko jak trzeba, a czasami jeden szczegół decyduje o całości.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Nie jest to jakieś strasznie problematyczne, ale. Po pierwsze razem z uszczelniaczem zakup uszczelkę nr 12 z rysunku:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...11&hg=11&fg=10
    Po zdjęciu koła zamachowego, ukaże się Wam uszczelniacz w takim małym dekielku/pokrywce. Tą pokrywkę najlepiej wymontować z silnika, a uszczelniacz zmienić bezpiecznie na stole. Zakładacie nową uszczelkę (wyżej wymienioną), smarujecie kawałek starej uszczelki miski (która Wam się odsłoni po zdjęciu dekielka), jakąś specjalną pastą uszczelniającą, lub od biedy sylikonem i składacie do kupy. Zdejmując koło zamachowe nie trzeba oznaczać w jakim było położeniu względem wału korbowego, ponieważ pasuje tylko w jednym. I to chyba wszystko. Pozdro.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Dzięki za informacje, ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć o odłączeniu chłodzenia skrzyni (bo chyba trzeba to zrobić aby ją wyjąć).
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...06&hg=17&fg=05
    Pozostaje jeszcze kwestia spuszczenia oleju ze skrzyni.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Już chyba po ptokach, ale napisze. Najprościej w Twojej sytuacji jest odkręcić przewody przy skrzyni i odchylić je na bok. Oleju troszkę zleci, ale niewielkie ilości. Z resztą jeżeli dawno nie był zmieniany, to przy okazji można to zrobić.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Sporo czasu minęło, a zapomniałem napisać że winowajcą wycieku okazała się uszczelka pod głowicą (ta od strony pasażera).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •