Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Szumy wiatru, a szyberdach

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon

    Szumy wiatru, a szyberdach

    Witam, przy uchylonym szyberdachu od 80km/h słychać mocne szumy wiatru. Gdy zamknę szyber kompletnie nic się nie zmienia, więc myślę, że trzeba go wyregulować, by zrobiło się ciszej. Moje pytanie brzmi- czy regulacja szyberdachu polega na zrównaniu jego poziomu z resztą dachu poprzez przesunięcie klinów w tylnej części i regulację na mimośrodzie w przedniej części, czy na czymś innym?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Na prawdę nikt nie wie?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Dokładnie tak jak napisałeś kliny i śrubki , ja u siebie też regulowałem (bo też szumiało) i poprawa jest znaczna. Sprawdził bym jeszcze uszczelkę górną szyby przedniej.


    ps: pozdrawiam kolegę z kuj-pom. żnin się kłania....

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ja regulowałem miesiąc temu. Czynność banalna dla kogoś, kto wie jak obsługiwać śrubokręt i klucz oczkowy..
    A po wyregulowaniu zdecydowana poprawa. Polecam do tej czynności drugą osobę celem monitorowania spasowania poziomów lub wysmyczenie sobie jakiegoś narzędzia (może być elastyczna plastikowa linijka szkolna) pomiarowego (lub jednego i drugiego). Ja co prawda robiłem to na czuja, tj. podpierając w wymyślny sposób głową i łokciem lużny dach, drugą ręką sprawdzałem od góry czy jest równo. Trwało to chwilę, bo do idealnego spasowania musiałem to robić dwa razy. Ręce bolą, głowa też.. A po linijkę nie chciało mi się iść do domu. Tak więc warto pomyśleć o tym przed regulacją.

    Będziesz potrzebował wkrętak torx (numeru nie znam, bo mam taki z bitami i zawsze dopasowuję do zaistniałej śruby ekesperymentalnie) lub małą grzechotkę z torx, bo śruby mocno są dokecone oraz klucz oczkowy/płaski bodaj 17mm.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 12-07-2011 o 09:22

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Niestety, nie udało się. Jedna śrubka (t25) jest już wyrobiona i nie mogę odkręcić :/. Wyregulowałem jedynie tył, poprzez mechanizm awaryjnego otwieranie dachu, ale mam przez to uchyloną przednią wewnętrzną część dachu :/

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    spróbuj może płaskim śrubokrętem albo takimi specjalnymi narzędziami jakie mają w warsztatach do starych śrub. Może za 20 zł pomogą?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Śrubkę udało się usunąć, ale nie widziałem śrub do regulacji tylnej części :/ Odkręcam 2 śrubki w przedniej części, podnoszę ją i co potem?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Mniej-więcej w 2/3 części szybra są dwie śruby na klucz 17. Poluźniasz je i możesz przesunąć oba kliny celem wyregulowania wysokości. Następnie dokręcasz śruby by zablokować to ustawienie.
    A przyznaj się - poszukałeś chociaż odpowiedzi na forum?
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Dzięki, oby się udało :). A co do pytania to tak, szukałem (nawet zapisałem sobie w notatniku już jakiś czas temu), ale po prostu nie widziałem tych 2 śrub na 17.
    P.S. W tamtym poradniku była mowa o 3 śrubach. http://7er.pl/showthread.php/7035-Zd...go-szyberdachu
    Ostatnio edytowane przez slaw ; 08-08-2011 o 10:55

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Mogą byś i trzy. Natomiast nie zmienia to faktu, że trzeba je poluźnić i wyregulować wysokość klinami.

    Spójrz tutaj: http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/00/04/71
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •