Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Czy to wisko do wymiany??

  1. #21
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    to się zgadza jeżeli mówimy o silniku M62 z dynamicznym termostatem który sam ustala sobie otwarcie

    Po czym poznać dynamiczny termostat : do obudowy termostatu podłączony jest kabel (sterujący)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #22
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Dzisiaj wymieniłem visko ... temperatura w czasie jazdy (zewnątrz 35) u mnie 95 stopni w korku i w czasie jazdy. Dopiero gdy włączyłem klimę to wzrosło do 99 ale nie działa mi wentylator klimy.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #23
    Mi nie przekracza 96 z wlaczona klima zalozylem chwilowo wentylator od 540i ten zapasowy ... viskoza ciagle sie wlacza a wtedy mam piekny dzwiek wentylatora ;P

    na trasie jak jade mam 91

  4. #24
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Jeżeli cały czas sie włącza to znaczy że nie wysprzęgla się wiskoza a to może doprowadzić do masakry łopatek wentylatora.



    Wisko powinno załączać się stopniowo czyli wraz ze wzrostem temperatury zwiększać obroty.
    Moje stare nie załączało się wogóle tzn wybierało moment krytyczny pow. 102 stopni :mrgreen:
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #25
    Zapomnialem ze tobie nic nie umknie i trzeba pisac wyraznie i zwiezle ...

    A wiec chodzilo mi o to ze wlacza sie przy swojej danej temperaturce aby schlodzic jego potencjał :mrgreen: :mrgreen:

  6. #26
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Acha czyli wszystko jasne --- trzeba było napisać "tak jak u Ciebie olejus"

    :)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Witam
    Co do częściowo nagrzanej chłodnicy - tak ma być. Jako, że płyn chłodzący ciepły wiadomo - będzie wyżej niż zimny - zjawisko - fizyko-chemiczne - ale to wszystko gdy nie jest w pełni otwarty termostat - czyli wąż biegnący od termostatu nie ma temp. zblizonej do węża chłodnicy wylotowego.
    Termostat nie otwiera się nagle więc płyn chłodniczy nie wytryśnie - spokojnie - tutaj bez obaw. W BMW jest to normalne że przy wolnych obrotach temp. jest wyższa jako że wisko nawet jesli sie zasprzegli to wiruje z mniejszą prędkością.
    Wracając do chłodnicy i jej temp. - dopiero po pełnym otwarciu się termostatu chłodnica powinna mieć w miare wyrównaną temperaturę dlatego że zwiększamy obieg cieczy przez chłodnicę - a to za sprawą własnie termostatu, a co za tym idzie pompa wodna napędza płyn więc wpłynie on wtedy wszedzie - nawet na dolną część chłodnicy.
    Nie wiem czy pomoglem ale chyba rozwialem kilka mitów.
    Pozdrawiam
    Chester

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •