Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Martwy sterownik

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Martwy sterownik

    Witam
    Czy komuś zdarzyło się aktualizować sterownik w nowy firmware ? Posiadam Vector8 (STAG300). Przy próbie aktualizacji okienko się zamknęło i od tej pory lpg jest martwe. Czy da się to jeszcze postawić? Odłączałem już aku i bezpiecznik jednak bez rezultatu.
    Proszę o pomoc

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Da się ale trzeba dać to komuś co w tym siedzi.
    Programatorem trzeba wgrać firmware na stole do atmegi. Ja zarazie nie mam programatora dobrego do tych procków.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam, problem rozwiązany-:), umówiłem się do Mexol'a w Krakowie ul.Mogilska. Telefonicznie wydawało się,że Pan wie o co mi chodzi, na miejscu zaczęło się od sprawdzania napiecia czy dochodzi w ogóle do sterownika. Pomyślałem sobie ok. Po czym podpięcie interfejsu i wielka "dupa"-nic. Po czym Pan stwierdził, że nic się nie da zrobić. Jednak moją uwagę zwrócił interfejs na RS232 ( ja posiadam kabel na USB), poprosiłem miłego Pana,żeby spróbował zaaktualizować firmware-wytłumaczyłem jak załadować itd itp. Po czym jak się zresztą domyślałem pasek postępu ruszył i zaczęło się ładowanie soft'u do mojego sterownika. Ja zacierając ręce, stwierdziłęm, że jesteśmy w domu i będzie ok.-Na co Pan powiedział, ze jego zdaniem będzie "lipa". Dziwnie na niego popatrzyłem i odpowiedziałem, że mogę się z nim założyć o flaszkę-:)). Oczywiście wyszło na moje, sterownik wstał, ja zapłaciłem ( choć uważam,że to Pan mnie powinien zapłacic za moje wskazówki, bo prowadziłem go myszką po ekranie dosłownie, a ja tylko za użyczenie interfejsu na RS232).
    Wniosek: wszelkie interfejsy na USB nie mają pełnej komunikacji lub tylko ją emulują i coś się "wykrzacza"
    Już mam upatrzony na all.. oryginalny RS232 do staga 300.
    Temat uważam za zakończony
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •